Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a caus24 » 07 Mar 2016, 21:31

Moj nasvet vsem novincem. Vzamite en brivnik in eno žiletko (polsilver, astra,...) in se prvo tehnike naučite pozneje pa preizkušajte razlike. Vsaka britvica brije drugače in če menjaš vsakič tudi ni ok. To je samo moje mnenje iz mojih izkušenj. Na začetku sem tudi mislil da je večina žiletk za v smeti sedaj pa vidim da so samo nekatere, nekatere pašejo samo v en brivnik nekatere se pa počutijo udobno kamor koli jih daš.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a blaz » 07 Mar 2016, 21:51

miha napisal/-a:Bolzano bi bil (kolikor imam v spominu) bolj za cepiti drva kot za briti :D..
Pa nevem kdo od teh youtube "guru-jev" ga je označil za solidnega. Zame ima res topo rezilo, samo peno pobere, obrije pa nikakvo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Mar 2016, 21:53

blaz napisal/-a:
miha napisal/-a:Bolzano bi bil (kolikor imam v spominu) bolj za cepiti drva kot za briti :D..
Pa nevem kdo od teh youtube "guru-jev" ga je označil za solidnega. Zame ima res topo rezilo, samo peno pobere, obrije pa nikakvo.
ne vem, mogoce je v kaksni kombinaciji za kaksen tip dlak, ali ljudi dober,...

ce se ne motim je bil primorcu kar vsec (nisem 100%), saj pravim,.. tele stvari imajo mocno subjektivno noto (vedno, vprasanje je samo v koliksni meri je prisotna)
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a blaz » 07 Mar 2016, 21:58

Mislim, da sem kar dobro potezo naredil, ko sem štartal z Astro platinum . Taki "allrounder" je. Willkonsona bom še 1x sprobal sedaj, ko se mi je roka malo umirila in približen občutek za kot. Se mi zdi, da mi zna odgovarjat. Derby večina r negativno oceni, pa se najdejo izjeme.

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a iii » 08 Mar 2016, 06:55

blaz napisal/-a:Mislim, da sem kar dobro potezo naredil, ko sem štartal z Astro platinum . Taki "allrounder" je. Willkonsona bom še 1x sprobal sedaj, ko se mi je roka malo umirila in približen občutek za kot. Se mi zdi, da mi zna odgovarjat. Derby večina r negativno oceni, pa se najdejo izjeme.
Mene pa ravno Derby zdaj pri zadnjih britjih preseneča... medtem ko večinoma po 2 britjih vržem ven, Derby še kar vztraja pri ostrini.
Astra je pa res klasika...
Sem pa naročil tisti Feather brivnik z dvema britvicama iz linka na forumu pred kratkim... in da vidim kako je, ko v roke primeš kaj novega in full ostrega ;)
Nekje v Savinjski dolini...

urar
Prispevkov:14
Pridružen:03 Feb 2016, 15:48

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a urar » 08 Mar 2016, 11:52

doma imam derby, polsilver ter astro pa moram rečt da sem tudi sam nad derbijem presenečen. mi je zelo ok. moram pa malo bolj še sprobat vse 3 modele, saj imam z vsako samo cca 2 britji za sabo.

Uporabniški avatar
Doche
Prispevkov:49
Pridružen:13 Okt 2013, 13:24
Kraj:Ried

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Doche » 08 Mar 2016, 15:06

miha napisal/-a:Doche: zanimiva info :).. torej si sedaj orto bradac :twisted: ..
Me pa cudi da avstrijski brivec uproablja navadno britev, ker kolikor vem morajo imeti disposable ziletke, ki jih vsakic zamenjajo.. no mogoce je v Avstirji drugace (ali pa je samo brivec drugacen :D )

Imas kaksno slikico barbershopa od strica avstrijca? Po moje bi bil vpogled v brivnico marsikomu vsec...
Hah ja, je bolj udobno se ne brit, ker je koža potem čist kul. No vsaj meni. Vzame pa več dela vsak dan doma. Zdaj pa nisem več prepričan, ker v roki sem videl britev, na slikah je videt shavette, Naslednjič povprašam in bolje pogledam :D

http://www.the-barbershop.at/

Ni staromodno, je odprto od januarja. Ampak je ambient super.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Mar 2016, 15:08

Kot sem že napisal, je tudi meni Derby precej všeč. Preostre žiletke gredo sicer ko nož skozi puter, ampak mi vsaj pri prvih 2 britjih pustijo male urezninice, ne glede na pazljivost in pripravo. Bolj tope sicer bolj cukajo, vendar urezninic ni. BBS je podoben, saj pač bolj lahko pritisnem.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Mar 2016, 19:31

Doche napisal/-a:
miha napisal/-a:Doche: zanimiva info :).. torej si sedaj orto bradac :twisted: ..
Me pa cudi da avstrijski brivec uproablja navadno britev, ker kolikor vem morajo imeti disposable ziletke, ki jih vsakic zamenjajo.. no mogoce je v Avstirji drugace (ali pa je samo brivec drugacen :D )

Imas kaksno slikico barbershopa od strica avstrijca? Po moje bi bil vpogled v brivnico marsikomu vsec...
Hah ja, je bolj udobno se ne brit, ker je koža potem čist kul. No vsaj meni. Vzame pa več dela vsak dan doma. Zdaj pa nisem več prepričan, ker v roki sem videl britev, na slikah je videt shavette, Naslednjič povprašam in bolje pogledam :D

http://www.the-barbershop.at/

Ni staromodno, je odprto od januarja. Ampak je ambient super.
zgleda kul,.. moderna stvar tudi je tako da zna stricu fajn it,.. glede ambienta pa je tako,.. ce je brivec pameten je to glavna stvar, d ase tipi fajn pocutijo, kaksno recejo, magari kaj spijejo, vcasih so se kaksno cigaro pokadili :)... ce bom kdaj tam okrog haral se mogoce oglasi pri njemu.. ceprav ce sem dobro razumel je bolj priporocljivo za kvalitetno britje it h turkom?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Doche
Prispevkov:49
Pridružen:13 Okt 2013, 13:24
Kraj:Ried

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Doche » 08 Mar 2016, 20:10

Na poti v Nemčijo je to 15 min izven poti recimo (predzadnji izvoz iz AC) :D če boš kaj okoli. Definitivno ima tale tip boljše prijeme kot turki. Je le šolan in tud boljšo "opremo" ima. Pred britjem dobiš res vročo brisačo na obraz, po britju pa hladno mokro brisačo. Turki dajo samo toplo pred bitjem. Tale stric tud več stvari uporabi pred britjem, da je čimbolj gladko. Tudi bolj strokovno je podkovan o samem izgledu, načinu, pristopu, predlog stranki itd.. Tudi ponudi za pit :D Je pa priporočeno na termin. Britje in striženje brade je tam do 25 eur. Pri turkih 16 eur nazadnje, ampak sem po tem moral 3 mesece ponovno pustit rast brado in doma še obdelat in "dodelat".. čakaš pa od 1-2 uri pri turkih ker je brez termina. Sediš na stolu tudi debelo uro.

Odgovori