kembel

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Uporabniški avatar
kembel
Prispevkov:7
Pridružen:05 Nov 2015, 11:54
kembel

Odgovor Napisal/-a kembel » 07 Nov 2015, 14:10

Pozdravljeni.
Sem novi član foruma. Moram reči, da sem prav prijetno presenečen, da tudi v Sloveniji obstaja tako zanimanje za klasično britje.

Sam sem se prvič srečal DE brivnikom, ko sem kot otrok - osnovnošolec, opazoval očeta pri svoji vsakodnevni jutranji rutini. Ko je prišel čas, da se pričnem briti tudi sam, sem v neumni mladostniški želji po biti moderen pričel uporabljati Gillettove plastične brivnike z nastavki in peno iz pločevinke pod tlakom. Nato sem z leti sledil trendu in nadgrajeval brivnike v skladu s pojavljanjem na trgu…nazadnje se spomnim brivnikov s štirimi rezili in vgrajenim vibratorjem. Kako žal mi je za vseh 20 let, ki sem jih zapravil z mučenjem s temi plastičnimi produkti…neskončno vraščenih dlak in pikastih rdečih vratov...

Pred tremi leti sem pol leta delal v Veliki Britaniji in tam sprejel odločitev, da prekinem s plastiko in se lotim britja na pravi način kot je to počel že moj oče…s čopičem, pravim milom za britje in DE brivnikom.
Prvi DE brivnik, ki sem ga nabavil je bil Mercur Future s pripadajočimi Merkurjevimi rezili. Nato sem počasi pričel večati zbirko, ki je trenutno sestavljena iz:
- Merkur Future
- Merkur Travel
- Merkur Vision
- Gillette super speed vintage
- Gillette Slim Twist Vintage s plastičnim ročajem (tega sem podaril očetu)
Gillette Slim Twist Vintage.jpg
Gillette Slim Twist Vintage.jpg (31.56KiB)Pogledano 8769 krat
Kolekcija 1.jpg
Kolekcija 1.jpg (76.42KiB)Pogledano 8769 krat
Že dobri dve leti je moj najljubši brivnik Merkur Vision v katerem uporabljam Feather rezila. Pravzaprav so Feather rezila moja najljubša, izrazito ostra, vendar ko se jih privadiš je to to…S to kombinacijo dobim najboljši BB učinek.
Za na pot vedno vzamem travel zvedbo, ki je uporabno kompaktna in lahka.

Zaenkrat bodi dovolj ni še enkrat pozdrave vsem na forumu.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: kembel

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Nov 2015, 14:43

Pozdravljen na forumu, ti se kar malo razglej in kam kaj dopisi ali startaj svojo temo :).

Kaksen se ti pa zdi Vision, sem ga imel sanso kupiti za dobro ceno a se mi je zdej precej okorn, Future tudi a manj. Recimo ce Vision primerjas s kaksnim od svojih 2 Gilette?
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: kembel

Odgovor Napisal/-a Puskin » 07 Nov 2015, 16:24

Dobrodošel na forumu!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
kembel
Prispevkov:7
Pridružen:05 Nov 2015, 11:54

Re: kembel

Odgovor Napisal/-a kembel » 07 Nov 2015, 17:08

Vision je res velik brivnik, namenoma sem ga slikal z gillett-om za primerjavo. Poleg tega, da je velik pa je tudi težak. Je precej bolj agresiven kot super speed in tudi bolj kot Future. Potrebno je kar nekaj britij, da osvojiš tehniko. Veliko se je potrebno okvarjati s prilagajanjem izpostavljenosti rezila in uporabljati minimalno ali pa skoraj nič pritiska. Že sama teža brivnika je povsem zadosti, ko drsiš z njim preko obraza, in se potem okvarjaš le še s hitrostjo in smerjo potegov. Sprva se zdi, da bo težko pobriti predel pod nosom, ampak se da, in to zelo kvalitetno. Meni je všeč, ker zaradi svoje velikosti sedi v praktično celi dlani in je potem prijem zelo zanesljiv in nudi veliko "feed back-a". Ampak to je sprva lahko zelo varljivo ker kaj hitro uporabiš preveč pritiska. Jaz sem nekaj let treniral mačevanje s katano in mi je všeč občutek, da v rokah držim nekaj konkretnega kar moram obvladat. Future za primerjavo je lažji vendar ima gladeko in ožje držalo in ga nekoliko manj sigurno držim v roki kot vision-a.
Rekel bi, da se je temu brivniku potrebno kar posvetiti in se okvarjati znjim (saj ravno to nam je všeč pri naših obredih, mar ne...) preden postaneta prijatelja. Mislim, da ti vision postane ali zelo všeč ali pa ga ne maraš. Nekaj vmesnega pri tem brivniku ne obstaja, ker je zaradi svoje narave tako ekstremen. Definitivno si ne moreš privoščit bit površen kadar rokiješ z njim, ampak zahteva polno koncentracijo.
Poleg tega pa je tudi design povsem drugačen od bolj konvencionalnih DE brivnikov kar že na pogled razdeli ljudi na tiste, ki jim je všeč in tiste, ki ga ne marajo. Mislim, da je Merkurju uspelo pri izbiri imena...res gre za vizionarski izdelek.

Bajkman

Re: kembel

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Nov 2015, 17:20

Dobrodošel, na mnoga leta.. :D

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: kembel

Odgovor Napisal/-a brico » 07 Nov 2015, 18:11

wellcome to the show... 8-) ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: kembel

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Nov 2015, 20:24

To kar pises o tehniki britja z Visiona me spominja na britje z r41 in feather, le da je manjsi in lazji..

Katana pravis, ne mi rect da si treniral iaido :).. Ali govoris o kendu?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
kembel
Prispevkov:7
Pridružen:05 Nov 2015, 11:54

Re: kembel

Odgovor Napisal/-a kembel » 08 Nov 2015, 11:08

Treniral sem kashima šolo...tradicionalne borilne tehnike. Kendo je pa že šport in mi nekako ni priljubljen.

Uporabniški avatar
kembel
Prispevkov:7
Pridružen:05 Nov 2015, 11:54

Re: kembel

Odgovor Napisal/-a kembel » 08 Nov 2015, 11:12

Z R41 nimam izkušenj, Feather mi pa odgovarjajo rezila in jih uporabljam v vision-u

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: kembel

Odgovor Napisal/-a Omega » 09 Nov 2015, 17:20

Pozdravljen med nami!

Ja nevem, na R41 sem se kar hitro navadil, kakor pa piše o Vision-u se ga pa še jaz malo bojim :shock:
Čeprav mi tudi izgled ni ravno po godu, od merkurjevih nastavljivih mi je všeč samo progress, pa še tam me moti tista rumena plastika, drugače bi ga že imel :twisted:
Moram pa priznat, da imaš kar lepo zbirko ;) Katera mila ali kreme pa uporabljaš?
Up spirits!

Odgovori