2015-07 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Bajkman
Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jul 2015, 16:41

Slika

Zenith Silvertip / HTGAM Bay Rum / Merkur 37C Slant / Feather / Proraso Lozione Dopobarba

Bajkman

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Jul 2015, 19:35

Slika

Loccitane Plisson / Valobra Mandorla / TVBshaving personalized walnut bowl / Merkur 34C HD / Polsilver SI / Floid genuine

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 19 Jul 2015, 00:05

Slika

se je zgodilo včeraj...masaker...vse je teklo po PS_u, potem pa, pod nosom, masaker....mal je manjkalo da ne grem v službo...kri da kolena...pas mater....lets do this again... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 20 Jul 2015, 14:43

Muzika...Balzam za ušesa, balzam za dušo! Moja duša potrebuje muziko...prav-tako kot moje kocine potrebujejo ostro rezilo!
Vonj po makiji mi vdira v nosnici in lahen vetrič boža, premetava mehke (neobrite) dlake po telesu.
Odprem oči...tema, kaj ne bo, saj mam čez obraz poveznjen klobuk. Pa se dvignem in ozrem naokoli. Moja draga zraven mene spi, vetrič lista po knjigi, ki ji je padla iz roke.
Pogled na uro mi pove, da sem dve urci v tej senčki, lagano kinknil. Pa se zleknem nazaj na hrbet, nataknem na nos sončne cvike in se prepustim muziki. Muziki narave...orkestru, sestavljenem iz neumornih čričkov, igrivega vetriča, ki igra na strune mogočnega bora in glavnega mojstra ritma...morja.
Ob tej muziki mi misel zaplava nazaj na buren dan in noč, ki je za mano. Pogladim se po licu in preverim BBS. Ni ga več, a včeraj je še bil...a preden se vrnem na britje...še par besed o preživetem poročnem slavju po Dubrovačko. Ne mojem...jaz sem še vedno dandy dneva! :D
Pričeli smo ob 17 uri na razbeljenih belih kamnih starega mestnega jedra in končali v simpatični restavraciji v naravi na otočku Koločep. Vročine ni in ni hotelo biti konec...in kot zakleto, na tem otočku niti sapice vetra do 3 ure zjutraj...šele takrat je pričelo pihati. Poleg vročega vremena so bile vroče tudi dubrovčanke...kar tekmovale so v tem, katera bo bolj fancy, katera bo bolj...in ja...mislim, da bi vsi...ah, kar mislite si. Vroče je bilo pa tko, da se nisem uspel napit. Mislim, da je alkohol sproti hlapel in...no ja...skratka, alko, hrana in ples do jutra! :twisted:
Sem že omenil moj perfect BBS? A mi je le bilo dvakrat malo žal...saj smo na otok potovali z “kvazi” gusarsko ladjo...tako, da neobrit bi bil pa tam res kul! A pol bi imel z mojo ženo probleme, ker bi se kaka dubrovčanka, kot vata na neobrito brado, zahaklala zame...saj veste vse ženske podzavestno sanjajo o romantičnemu gusarju!
No pa na britje...polsilver klinge sem vpel v malega giletovega Techa in zajebanega Fatipa.
Penzl se je, po dalmatinsko, lagano namakal v moji mali posodici. Brado sem namilil z alepskim milom, ocedil penzl in v posodici z malo tople vode pustil košček mila. Po še mokri bradi sem nadrsal Speick stik in ga s penzlom dobro spenil. Pena je bila odlična...debela!
Pa sem malo z nejevero posegel po Techu. V spominu sem ga imel kot zelo nežen brivnik. Zato sem ga dal tudi mojemu bratu, da poizkusi britje z njim. Jaz pa sem v roki držal zadnji, najmanj očuvan primerek.
Zabril sem v prvi prehod WTG. Ostal sem odprtih ust...presenečen, saj je mališan odlično posmukal že močno, par dni staro brado.
Za drugi in tretji pas je na penzlu ostalo dovolj pene. Za popravke sem uporabil brozgo narejeno z alepskega mila. Odlično! Vse skupaj odlično britje. Nobene iritacije...Perfect BBS
Pa sem štartal na glavo in ja...tam pa, sem malo pogrešal mojega slanta. A sem vztrajal z malim Techom in kompletno britje opravil z njim. Obrito površino sem namazal z Old Spiceovim after shaveom. Žal je Fatip ostal brez kosa pogače...a saj je že v štartu bil namenjen rezervi.
To je to dragi moji...vi se lepo obrijte...jaz grem pa pogledat za kako ribo! :D
Aja, držite se sence in pijte vodo!
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Jul 2015, 00:22

Slika

SOTN: Cella, Crema Sappone Extra Extra Purissima / Plisson synthetic / Polsilver SI / Merkur 34C / Floid Genuine

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jul 2015, 18:29

Slika

8/8
Semogue SOC2
StropShoppe
Ralon AS
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Jul 2015, 18:48

Stari, lajk na sliko... :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jul 2015, 19:41

Bajkman napisal/-a:Stari, lajk na sliko... :lol:
Hvala, "abstrakcija v tekstu ki pove vse". Bom popravil takoj ko bom lahko (trenutno mi noce deponirati gor)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jul 2015, 20:01

Popravljeno :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a simon » 27 Jul 2015, 18:10

Slika

3p,Feather,Krampert's bay rum,Speick after shave,M/F,Village barber.

In kozarček Becherovke. :lol:

Odgovori