Katero opremo za vsakodnevno britje?

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07
Re: Katero opremo za vsakodnevno britje?

Odgovor Napisal/-a vostok » 25 Maj 2016, 13:03

Pozdravljeni!

Tole se zelo spodbudno bere in @uxbal, imaš srečo, da si že z drugo britvico našel sebi ustrezno :) Po temle postu in glede na temo Vaša najljubša žiletka bom "moral" še sam naročiti kakšno Astro. Feather je res agresivna izbira za vsakodnevno britje.
Boljši čopič pripomore k lažjemu in obilnejšemu penjenju ter nudi boljši občutek na obrazu. Za potrebe britja tudi cenejši popolnoma zadostuje.
Glede (pre)več prehodov,... se vsi včasih ujamemo, v navalu optimizma. Pomisli, da je jutri nov dan in novo britje :D

LP, G
Shaven haven. Respect!!

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Katero opremo za vsakodnevno britje?

Odgovor Napisal/-a vostok » 29 Jun 2016, 22:42

Pozdravljeni!

Da še malo tole zanimivo temo obudim z zadnjimi dognanji :)
V zadnjih tednih mi zopet primanjkuje časa za objave in razne projekte, tudi na račun vsakodnevnega britja. Sem pa zato sestavil seznam kompletov, ki se meni odlično obnesejo za vsakodnevno britje.
Komplet 1: sintetični kozmetični čopič, milo Proraso, Cella ali LEA, brivnik Edwin Jagger DE89 ali Merkur 34c HD, britvica Personna; britje v dveh prehodih, XTG in ATG. Zanesljiv soliden BBS, občasno sledovi iritacije
Komplet 2: silvertip jazbec ali merjasec čopič, milo Arko, Vitos Red, MWF, brivnik Gillette Aristocrat ali Rocnel P, britvica Astra ali Personna. Britje ATG in popravki. Zanesljiv odličen BBS, za morebitne sledove iritacije se je potrebno "potruditi".
Komplet 3: merjasec čopič, milo EUFROS, britev. Britje v enem prehodu ATG plus popravki. DFS-BBS, občasno sledovi iritacije. Rezultat (še) ni tako popoln kot pri DE kombinacijah, vendar se obdrži preko celotnega dneva. Faktor zadovoljstva je pri tem kompletu vsekakor najvišji.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Odgovori