Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju tehnike

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju tehnike

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Mar 2016, 11:30

Nekaj podobnega sem zadnjič zasledil na B&B in v temi je en kup dobrih nasvetov.

Se pravi, če bi morali dati en nasvet, ki je vam najbolj pomagal pri boljšem britju, kateri bi bil? :-)

Edit: ciljam sicer bolj na DE, ampak teme nalašč nisem dal pol DE&SE, da se pri nasvetih ne bi preveč omejili na sam brivnik. Seveda so dobrodošli tudi nasveti britvašev! :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju teh

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Mar 2016, 15:42

:D ... ce moram 1 izpostaviti se steje prvi, druace oba:
- vaja (=ne odnehati prehitro)
- predpirprava (vroca brisaca oz najveckrat tusiranje pa je)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju teh

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Mar 2016, 15:55

Moj nasvet je "Gillette slide" tehnika britja. To je kot da bi bril s slantom :) Gillette je ta nasvet imel že v original navodilih za uporabo:

Slika

In trše kot so dlake, bolj ga moraš zaslajdat ;) Ampak je treba bit previden pri tem 8-)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju teh

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Mar 2016, 16:15

To tehniko imas tudi pri britvah, rece se ji gullotine tehnika, paziti pa seveda moras, drugace hitro zacutis.. :?
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju teh

Odgovor Napisal/-a caus24 » 17 Mar 2016, 02:34

Definitivno vaja.
Po dolocenem stevilu kilometrov se koza malo navadi malo bolje se izkoristi brivnik. Britje postane hitrejse udobnejse in bolj natancno.
Jaz mislim da bi se bp obril z zaprtimi ocmi. Je pa bilo potrebno dve leti in veliko preizkusanja. Mislim pa da me sedaj ne bi obrila nobena plastika niti priblizno tako dobro.

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju teh

Odgovor Napisal/-a vostok » 18 Mar 2016, 07:02

Pozdravljeni,

Zase bi rekel, da je bila predpriprava definitivno ključnega pomena, predvsem kvaliteta pene.
Na začetku sem prebrskal vse mogoče forume in strani z nasveti, kjer povsod svarijo pred premokro peno. Posledično sem kake tri do štiri mesece delel peno s premalo vode in seveda napako krvavo plačeval.
Torej; predpriprava je za mokro britje bistvena in poiskati je treba svojo kombinacijo mila, čopiča in količine vode, ki deluje.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju teh

Odgovor Napisal/-a G_man » 18 Mar 2016, 08:37

vostok napisal/-a: Na začetku sem prebrskal vse mogoče forume in strani z nasveti, kjer povsod svarijo pred premokro peno. Posledično sem kake tri do štiri mesece delel peno s premalo vode in seveda napako krvavo plačeval.
Točno to sem jaz pred nedavnim ugotovil. Ko sem pred pol leta začel z mokrim britjem, sem peno delal s preveč mokrim čopičem in posledično je bila pena mehurčkasta, tekoča in ni zdržala niti dveh prehodov. Potem sem povsod po forumih bral, kako preveč vode uniči peno in sem začel delati peno s čopičem, ki ga zelo ožamem. Ampak pred nedavnim sem začel sumiti, da spolzkost mojih pen zelo trpi na račun premalo vode.
Zdaj sem dobil potrditev še od tebe, @Vostok, tako da je čas za spremembe :) Po moje bom še vedno začenjal z ožetim čopičem, ampak bom naknadno dodajal več vode, dokler ne naštudiram vseh mojih mil :evil:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju teh

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Mar 2016, 15:49

Sproti dodajaj vodo ko imas ze got milo in bos hitro videl keaj bo kul, jaz najraje dodam kar v koren, bazo, knot copica da voda pritece v peno od znotraj ;)..
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju teh

Odgovor Napisal/-a vostok » 21 Mar 2016, 20:54

Pozdravljeni,

Še ena današnja: kadar zatiram krajšo brado, 24ur od prejšnje meditacije, izpustim prehod WTG in izačnem takoj z XTG, nato pa ATG oziroma popravki. Na ta način dosežem zelo zadovoljivo gladkost praktično brez iritacije.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Kateri nasvet vam je najbolj pomagal pri izboljšanju teh

Odgovor Napisal/-a Puskin » 21 Mar 2016, 23:33

Pred britjem definitivno pomaga en kozarček žganice.
Ogreje dušo in omehča roko!
Nothing less...than BBS

Odgovori