Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 11 Okt 2016, 10:24

Se strinjam, da ko enkrat osvojiš tehniko (prilagojeno tvojemu obrazu), v potankost obvladaš delanje pene, si testiral toliko mil in brivnikov, da tudi kaj novega v hipu osvojiš, takrat postane britje prijetna rutina, ki ne vzame veliko časa.
Ampak dokler traja učna krivulja, je naravno, da stremiš k perfekciji ;)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 13 Okt 2016, 12:06

Slika

Britje pri katerem nisem bil "picajzl" v vse smeri. Je bilo hitro, učinkovito in koža 10-20 min kasneje nič ne jamra. Ne po občutku, ne po videzu. WTG, XTG in po obrazu tudi nekaj ATG.
Na žalost to ni to. Ni prfektno kot bi si človek za zmenek ali kakšen zapsolitveni razgovor/sestanek želel. Več kot očitne črne pike in daleč od "baby smooth" kože tako na izgled kot otip.

Mühle R41, polsilver, LEA shaving cream, tabac sensetive balm.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 26 Nov 2016, 20:10

klik

Upam se stavit, da ni dosegel BBS-a! :) :) :) Takole se tudi jaz znam obrit in to z R41 lepo prosim hahahah.
No je pa od Mühle-ja video to je pa tud nekaj :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 30 Nov 2016, 11:03

ampak sem res junior :D :D :D iz dolgega časa in teženja po ultimativnem bbs-u. Sem rekel si rekel: "Dajmo še danes enkrat probat. Samo en pass, ATG." Ponoči in zjutraj sem prav čutil na pojštru kako se zatikam. Zopr občutek, ko veš da si 12 ur nazaj obril. Pa primem Mühleja v roke in začnem s potegom WTG, toliko da dobim občutek na koži in vroki. Čakaj malo!? zakaj tako mehko danes gre? sem že zbujen ali še spim in sem totalno falil kot. Itak. Včeraj pri čiščenju brivnika sem pozabil vstavit novo žiletko :D :D :D :D :D No danes sem za naslednje britje vstavil kai britvico, da vidim kaj bo to pokazalo.

No danes sem potem nadaljeval z merkurjem open comb. Res hec se je brit s tem brivnikom, ko se enkrat navadiš na Mühleja. Kljub ATG in pritisku še vedno pikam in ni bbs. Toliko, da sem malo kožo razdrmal :) junior :D

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 10 Dec 2016, 09:53

Tisti občutek, ko zjutraj nisi najbolj pri volji za karkoli. Z rahlim glavobolom oz. nekaj podobno migreni in se odločiš, da se greš obrit. Počasi in kolikor se da umirjeno. Edini cilj, ki si ga zadaš je ta, da bi rezultat kolikor toliko izgledal in predvsem brez iritacije. Ko nekako končaš z zadevo, osušiš obraz in naneseš balzam in pogledaš v ogledalo ta preklemani vrat. In vidiš, da v bistvu ni neke iritacije, no lahko bi rekel, da nič. Dan se ti kar naenkrat polepša in notranje si pomirjen. Tudi britje je udobno in koža nič kaj ne peče. Super.

Tako v sobi nekaj delam dobrih 10-15min in vmes malo tipam klasične točke kjer zmeraj zbada, kjer je strnišče in se ga losaš le tako, da odbiješ zaplato kože. Kot sem že omenil udobno nosim kožo po britju. Nekaj sem pozabil v kopalnici. Pridem tja in kaj zagledam? iritacijo kako na oji levi strani vrata kako se mi porogljivo smehlja in mi kaže fakiča. Še zmeraj sem tu in ti niti ne občutiš, cepec.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 11 Dec 2016, 00:39

Ha ha ha ha!!!
Blaž, ti si talentiran kolumnopisec! Odlično si pričaral tole!
Kar se pa iritacije tiče...ma kaj te briga, očitno takle mora bit. ;)
Nothing less...than BBS

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 21 Dec 2016, 09:39

Slika

Današnja srednja žalost. Na daleč zgledam OK. Ne približuj se mi na manj kot 1m. Dotikaj pa še manj, dokler ne bo brada stara minimalno dva dni. :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 26 Dec 2016, 12:02

Kako si dan pokvarit? Za "foro" se greš obrit z wilkinson sword žiletko. In med britjem ti celo postane všeč, ker hudič ne ugrizne. Po nanosu L*occitane Cade pa hitro pripiči na okoli teta iritacija, kot da sempopolni rookie. Čeprav imam čedalje bolj na sumu, da jeravno ta Cade krivec za iritacijo. Pri Niveiin Tabacu ni tako izrazita. V glavnem willkinson sword je v kompletu romal v koš

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 13 Maj 2017, 20:58

So nekje tukaj zapisali, da ko kupiš prvi brivnik in potem probaš še drugega, da potem ni več vrnitve. Brivniki, mila, čopiči naj bi se širili po kopalnici in drugih bivalnih prostorih kot kuga v Londonu. Hudimana. Kot kaže sem še vedno junior v tej sferi modrecov, uglajenih in modrih gospodov. Namreč Mühle r41, polsilver, omega, artigana in Manna di Sicilla smo se že dodobra spoznali. Artigane do naslednje ledene dobe ne bo zmanjkalo. Če pa bo bo pa Španka LaToja uletela pa se bomo tud imel fajn.
No, tako bolj ali manj uspešno hodimo z roko v roki, brez neprijetne družbe rdečih pik tako imenovane iritacije in hollywoodskih ureznin. Od brata punca pravi, da izgledam kot fantek, ko se obrijem, da sploh nisem zanimiv. Super. Potem se res uspešno obrijem.

Za mano je udobno britje, jaz pripravljen na spanje. Joža požen! aja še prej mi ofni pir. :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Maj 2017, 21:01

blaz napisal/-a:No, tako bolj ali manj uspešno hodimo z roko v roki, brez neprijetne družbe rdečih pik tako imenovane iritacije in hollywoodskih ureznin.
no pa tolko straha je bilo da se ne bos nikoli navadil :)
britev.si ruleeees :)

Odgovori