Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a janez011 » 18 Jan 2016, 15:31

Ma mogoče res ni BBS, zgleda pa čist spodobno. :twisted: Vrat je ponavadi problematičen preveč prehodov in preveč pritiska naredi ponavadi več slabega kot koristi pa tudi koža se mora navaditi na tak način britja.

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a iii » 19 Jan 2016, 08:59

RAvno to sem hotel napisati -- več pritiska naredi več škode kot koristi...
Sam sem se včeraj bril in se hotel na hitro in "u nulo" pobriti... rezultat je da me še danes (še posebej pod nosom ) peče koža. Obrit pa nič boljše kot ponavadi.

Je pač potrebno več prehodov v vseh smereh.
Nekje v Savinjski dolini...

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 19 Jan 2016, 09:02

Ampak sem opazil, sploh pod nosom in spodnjo ustnico, da je treba pritisnit malo, ker drugače samo okvir brivnika drsi. Če pa ročico položim pa že čutim, ko žiletka hoče globoko urezat.
Da o momentih, ko se mi začne roka tresit raje ne govorim :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 27 Jan 2016, 19:33

Dobro, da je mach3 še pri roki. :evil: cel vrat mi dela težave. Če ne grem vsaj malo ATG mi sploh ne obrije kocin. Nevem ali bom moral menjati žiletko mislim znamko. Ker sem dal ganz novo rezilo notri Astra platinum. Pena je tudi tako narejena, da ni mehurčkasta ampak čim bolj gosta. Jo pa kar na milu naredim in potem še na dlani malo, da milu ne potegne vse vode vase.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Jan 2016, 21:52

razlogov je lahko vec:
- najbolj verjeten je neizkusenost (v kombinaciji z obcutljivostjo)
- ziletka ti ne lezei
- brivnik ti ne lezi
- imas slabo milo

ce se prav spomnem imas haslinger ovcje milo, torej milo je ok,... astra sicer ni meni ljuba, (predlagma da probas feather z lahko roko) ampak je ok, brivnik ne igra ekstremno velike vloge se mi zdi, vsekakor ne taksne kot izkusenost... seveda je mogoce da se motim...
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 27 Jan 2016, 21:57

Moje vodilo pri britju je najostrejša možna žiletka, drseča pena in nežna rokca,ki je pa jaz žal nimam! ;-)
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Jan 2016, 22:16

Puskin napisal/-a:Moje vodilo pri britju je najostrejša možna žiletka, drseča pena in nežna rokca,ki je pa jaz žal nimam! ;-)
se strinjam od prve do predzadnje,.. jaz mislim da imam lahko rokico, je pa res da se ne brijem po glavi,.. takrat bi se znalo zgoditi da bi spoznal da imam tezko
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 29 Jan 2016, 19:36

Toliko kot imam veselja z njim po obrazu, toliko bolj me razočara na vratu (pikanje, iritacija). Nevem ali mi od jeze in stresa hitreje rastejo kocine. Danes od 11h dopoldan sem se obril (brez ATG) sedaj že vidim, ne samo čutim kocine. Na vratu bi res najraje uporabljal mach3 in tako prekinil celodnevni pekoč srbeč občutek. Plus rdečica in tiste grde črne pike kot da se nisem bril. :oops: :evil:

Bojim se kaj bo poleti ko bom se bolj potil oz. športal

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 17 Feb 2016, 13:22

Počakam pard ni in grem poskusit nazaj z mach3. Podbradek in vrat, da vidim kako bo obrilo. Izgleda, da imam zoprno oblikovan vrat, da se hitro zakoljem oz. zaradi kit in vdolbin ne pridem do čisto gladkega britja z DE. In še en test bom naredil, nekega dne grem k ljubljanskemu brivcu pod "nož", ker če kje vedo kaj bi naj bil BBS, bi to naj bilo tam. Pa še kakšen nasvet za preprečitev iritacije. Škoda ker niso na forumu ali FB bolj aktivni

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 17 Feb 2016, 15:24

sem malo površno napisal oz. dvoumljivo. V mislih sem sicer imel ekipo ljubljanskega brivca, da ni nič kaj aktivna.
Kar se tiče foruma sem to tudi opazil ja, da je kar pasivno. Sam sicer ne vidim smisla, da bi vsak dan npr. v SOTD objavljal isti set up, ki ga imam. Konec koncev sem pa čisti zelenec na tem področju. Če bo zadeva prišla kdaj tako daleč, da si bom lahko privošil razna testiranja izdelkov (na lastne stroške) in tudi britje z britvijo, bom rade volje kaj napisal.
Res pa je da forum ni tako transparenten in vizualen kot npr. kakšen FB.
Mam občutek, da so bradači dosegli vrhunec, kar se tiče popularnosti. Se zna zgodit, da bo spet biti IN brez goščave na obrazu. :)

Odgovori