Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 14 Sep 2016, 10:24

za vse tiste, ki ste bolj nagnjeni k iritaciji priporočam, L`occitane - CADE (brinj) se mi zdi, da še najhitreje odpravi oz. zmanjša ekstremno iritacijo. Znotraj 30-40 min

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a olly » 14 Sep 2016, 10:35

Blaž, ne morem si kaj, da se ne bi nasmejal ob branju tvojega posta :lol:

Je možno, da po tistem, ko tehniko osvojiš, le-to kakšen dan preprosto pozabiš in spet brivnik vlečeš po svoje?

S čim si se pa bril?

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 14 Sep 2016, 10:47

1. umil obraz s toplo vodo in zmilil z Latoja stick milom (linalool) in kasneje z mlačno vodo večino na hitro izmil
2.nanesel milo naredil peno na obrazu (lepo drsljiva in kompaktna)
3. po prvem passu (delam kratke potege in sproti splahnujem brivnik) z mlačno vodo na hitro spalknem obraz naredim peno za drugi pass
4. drugi pass XTG in že tudi popravki.
5. tretji pass vse možne smeri. le na ličnicah je nekako uspel ATG. Pri XTG veliko prekaticiram buffing.
6. s toplo vodo izmijem ostanek mila, nato izdatno splahnem z mrzlo/hladno vodo in osušim s tapkanjem brisače. In kolikor se koža začne osuševat in ogrevat tako hitro prihajam rdečica oz. iritiaicja

Saj prav da se nasmejiš...zato tudi tak naslov "Juniorji se brijemo...." :)

Mühle r41 + polsilver
Latoja
prašičji čopic
cade

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a olly » 14 Sep 2016, 11:02

Prepričan sem, da si ga polomil s tretjim passom. Kar predstavljam si, kako ihtavo vlečeš brivnik sem in tja, ponovno razočaran nad rezultatom prvih dveh prehodov :)

Poskusi v prvem passu delat dolge potege, pri tem pa se ne oziraj na to, koliko brivnik izpusti oz. kako slabo si se obril. S prvim passom samo snemi večino dlak, to naj ti bo edini cilj. Kratke potege in buffing boš uporabljal kasneje.

In poskusi se zaenkrat izogibat ATG-ja z R41. To je hudo zahtevna reč, ker nimaš dodelanega občutka, brivnik pa je zelo zahteven.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 14 Sep 2016, 11:03

Pusti mühleju, da z lastno težo naredi vse pa tudi če se ti zdi da ne reže...popolnoma gladka koža bi morala postati šele po ATG prehodu...sem včeraj to doživel z merkurjem in Feather klino ko sem se res trudil da nisem nič pritiskal
If you don´t have a razor, make one

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 14 Sep 2016, 11:18

Saj ne pritiskam, si ne upam :) Samo s kotom se igram, namesto da pritisnem. No, zdaj mogoče razumeš, zakaj mi merkur na žalost ni odgovarjal. Predno sem se podal v te živčne vojne sam s sabo, sem se itak "zaljubil" v Muhleja na prvi pogled. Ampak kasnejša raziskava je pokazala, da bi merkur34c hd naj bil najboljši allrounder. Pri meni žal ni bil.

Jezi me samo to, da opažam medtem, ko berem tale forum, da se z DE brivnikom naučiš briti nekje v2 -3 mescih. Nekdo tukaj je izjavil, da se obrije hitro in brez ogledala. To je zame ZF in niti ne poskušam. Rad bi pa dosegel to, kar je Olly 1x napisal. " Udobno sem se obril, prijeten občutek po britju in tudi ob nanosu alkoholnega AS ni zapeklo." Ni čisto dobesedno ampak v tem kontekstu.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 14 Sep 2016, 12:13

Poskusi sistem kot ga uporablja Nick shaves...1. WTG....2. XTG v eno smer čez cel obraz...3. XTG v nasprotno smer
Ne bo ravno bbs ampak nick pravi da ta način njemu in njegovi zelo občutljivi koži ustreza
If you don´t have a razor, make one

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 14 Sep 2016, 14:11

Nick shaves nima pojma...kaj sploh on brije...peno z obraza! :D

Jaz bi na tvojem mestu za doseganje BBS-a uporabil po prvi pasaži milejši brivnik!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 14 Sep 2016, 14:26

Tu se ne gre za BBS ampak zgolj za britje brez iritacije..vsaj zaenkrat kakor jaz razumem
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 14 Sep 2016, 15:57

blaz napisal/-a:Jezi me samo to, da opažam medtem, ko berem tale forum, da se z DE brivnikom naučiš briti nekje v2 -3 mescih. Nekdo tukaj je izjavil, da se obrije hitro in brez ogledala. To je zame ZF in niti ne poskušam. Rad bi pa dosegel to, kar je Olly 1x napisal. " Udobno sem se obril, prijeten občutek po britju in tudi ob nanosu alkoholnega AS ni zapeklo." Ni čisto dobesedno ampak v tem kontekstu.
V 2 - 3 mesecih se lahko naučiš briti, če imaš nezahtevno kožo. Brezveze se je primerjati z ostalimi - mogoče je nekdo hitro zadel pravo kombinacijo, nekdo ima tako mehke dlake, da lahko gre ATG že v 1. prehodu. Spet nekdo ima tako neobčutljivo kožo, da ne rabi narediti kvalitetne pene, a se lahko vseeno brez iritacije obrije.

Sam sem rabil točno 1 leto! Veliko časa sem porabil za to, da sem ugotovil, da meni paše blag brivnik in ostra žiletka (Feather, Polsilver SI, Astra SP in prav nobena druga od mnogih stestiranih). Še največ časa sem porabil pa za to, da sem se naučil narediti kvalitetno peno. In iz lastnih izkušenj ti povem, da ta občutek velikokrat vara! :) Kdaj veš, da res znaš narediti dobro peno? Ko jo lahko narediš iz katerega koli mila in je performans vedno dober. Drugi pokazatelj je ta, da je pena za tretji prehod prav tako dobra, kot tista za prvega. Recimo Cella, bila je ena od mojih prvih mil in mi nikoli ni sedla in sem pač mislil, da meni ne ustreza. Yeah right... Če zdaj naredim peno iz Celle je tako dobra, da boljše ne gre :)
Ampak to sem se naučil šele, ko sem delal testne pene na dlani in šel do roba in čez njega.

Kljub vsemu napisanemu, pa na vratu najbrž nikoli ne bom mogel iti ATG, ker imam takšno kožo, da tega pač ne prenese. Ali pa bom rabil še eno dodatno leto in se ne sekiram :lol:
Kljub temu sem prišel do točke, kjer se meni nadvse zadovoljivo obrijem (dajmo rečt DFS) in ko nanesem alkoholni AS, ne zapeče nikjer.

Moram pa seveda zelo pazit, da se tekom dneva ne dotikam obraza, da ne bi slučajno ugotovil, da nimam tistega opevanega ATG-ja ;) In najbrž je za javno podobo to še boljše 8-)

Predlagam ti, da si postaviš dosegljiv cilj in v njem uživaš. Kot sem enkrat že napisal, ko bo čas, bo BBS našel tebe! ;)

Odgovori