Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Okt 2013, 22:29

Ravnokar sem z veseljem objavil popust, ki ga ponuja slovenski uvoznik ([url]http://www.osterrob.si)[/url] japonskih vodobrusnih kamnov in nozev. KLIK za popust, Naniwa vodobrusne kamne uporabniki britev veliko uporabljajo, glede na lastne izkusnje jih tudi z veseljem priporocim.

Luka ki jih uvaza je poznavalec japonskih nozev kakor tudi brusenja le teh in poznavalec brusnih kamnov, ki z veseljem svetuje in odgovori na vsako vprasanje ki bi se vam nemara porodilo v zvezi z brusenjem ali nozi (klik za kontakt). Sam za brusenje britev tudi uporabljam Naniwa kamne in jih z veseljem priporocim (kakor tudi Luko), preverjeno :)!
Iz mojega stalisca moram opozoriti tudi, da je prvi od slovenskih firm, ki nam v tem trenutku nudi popust.
britev.si ruleeees :)

blaz_
Prispevkov:4
Pridružen:15 Nov 2013, 15:39

Re: Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

Odgovor Napisal/-a blaz_ » 16 Jun 2014, 01:55

Kakšne granulacije kamnov pa se uporabljajo za brušenje britev, se za vse tipe nožev8britev uporabljajo enake granulacije?
Kaj so sploh te granulacije, je recimo manjša številka višja granulacija ali nižja, je kje slučajno kakšna razlaga teh pojmov? :)

Hehe, nekaj preberem, pa 10 novih vprašanj... =)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Jun 2014, 07:21

Ov isno za kaj nameravas rabiti kakmne, za popolnoma topo ali poskodovano britev nabrusiti v shave ready stanje bi jaz rekel od Naniwa SS 1k, 3k, 5k, 8k in 12k (crka k oznacuje tisoc, 3 ali 5k lahko magari spustis; 1k je za postavljanje bevel-a, 12k pa za koncno glaje je in v koncni fazi lahko prezivis tudi brez). Ce imas nabruseno britev lahko prides cez samo s ti touch up kamnom. Ljudlje pa se najvec kupujejo oz na zacetku uporabljajo kombinacijo 3k/8k ali 4k/8k gradacije.
Gradacija (grit): visja ko ke stevilka bolj je fin kamen oz manj grob.
Bistveno je tudi da so kamni ravni, naceloma se za britve uporablja kmne ki jih imamo samo za to (torej ne iste kot za noze).
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

Odgovor Napisal/-a simon » 16 Jun 2014, 19:34

Slika
Sam sem zaenkrat kupil Naiwa Super Stone vodobrusne kamene 220-1000-3000 in moram priznati,da sem več kot zadovoljen.Tudi v tujini so zelo hvaljeni pa tudi cena ni pretirana.
Sam ne delam razlike med brušenjem noža ali britve.Uporabljam iste kamne v vsakem primeru pa pri brušenju britve popolnoma zravnam kamen.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Jun 2014, 20:18

.. to sem tudi jaz zadnjic razmisljal da bi delal, samo za enkrat jih bom imel samo za britve,. za noze pa DMT diamantne po moje...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

Odgovor Napisal/-a simon » 16 Jun 2014, 21:58

Miha kamni so zato,da jih uporabljaš tako kot nož,ki si ga dobil od Lukata.Kamen mora biti raven za nož ali pa britev in je samo orodje za brušenje.Vzdrževanje kamna pa je v tvojih rokah in od tebe je odvisno kako ga znaš pripraviti?Kot vidiš na sliki se tudi sam učim in uporabljam nekaj novega za ravnanje kamna.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

Odgovor Napisal/-a caus24 » 16 Jun 2014, 22:38

Imam brusni kamen iz aluminijevega oksia, kombinacija granulacije 120/240. Ve mogoče kdo če bi lahko ta kamen uporabil za ravnanje mojih drugih dveh KING 1000 in 6000.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

Odgovor Napisal/-a simon » 16 Jun 2014, 23:27

Glede na granulacijo,ki si jo omenil ti odsvetujem ravnanje KING 1000 da ne govorim o 6000.Ravnalni kamen mora biti samo za odtenek bolj grob od osnovnega .Predvsem je pomembno-ravnalni kamen mora biti trši z fino granulacijo in čim večjo površino.
Za začetek raje uporabi vodobrusni papir na ravni površini po občutku! ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vodobrusni kamni Naniwa pri nas

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Jun 2014, 00:31

.. zelo pomembno: dober vodobrusni papir ki ti ne bo puscal zrn v kamnu ker bos lahko posledicno imel na kamnu crna grobega vodobrusnega papirja. za ravnanje kamnov se uporablja 325 ali 600 grit diamantne plosce, ali vodobrusni papir,.. vodobrusni kamni te grobosti o kateri pises po moje niso ok ker ti zapacajo kamen s sluzjo oz ostanki grobega kamna...
britev.si ruleeees :)

Odgovori