Razlika med 1 in 2-dnevno brado

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:
Razlika med 1 in 2-dnevno brado

Odgovor Napisal/-a iii » 17 Mar 2015, 19:41

ali tudi vi občutite kako razliko?

Meni enodnevna ne predstavlja nobene težave, brivnik lepo drsi skoraj z vsako britvico(*), pri 2-dnevni pa noro močno občutim "cukanje" in to neglede ali je čisto nova britvica ali že ima nekaj britev za sabo.

(*) govorim o ASTRI, Gillette Blue +nekaj, Rapida (ta super dela ampak samo 1.britje in 1.dnevna brada)
Nekje v Savinjski dolini...

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Razlika med 1 in 2-dnevno brado

Odgovor Napisal/-a mango » 17 Mar 2015, 20:09

Meni koža ne pusti vsakodnevnega britja, vendar že kak mesec prakticiram britje na dva dni razmaka (prej sem se bril na 3-4 dni). Pavzo pa sem skrajšal ravno zaradi istega vzroka, saj je težje pobiralo in še bolj urejen izgledam vsak dan, saj prirastek ni tako opazen po dveh dneh kot po treh. Uporabljam pa Polsilver SI.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Razlika med 1 in 2-dnevno brado

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 17 Mar 2015, 21:37

Jaz občutim razliko glede iritacije, ne pa težjega rezanja. Saj dejansko DE brivnik reže enako brado, pa če je 1 dan ali 5 dni stara.
Glede iritacije je pri meni nemogoče vsakodnevno britje, vsaj ne ATG. 3dni je pri meni čisti minimum za ATG in doseganje BBS. Brijem se pa na 4-5 dni in če dobro namočim brado gre slant skozi kot da je ni.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Razlika med 1 in 2-dnevno brado

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Mar 2015, 22:02

Med tednom oz ko sem v sluzbi se brijem dnevno in je prirastek temu primerno kratek, tu oonavadi poje DE, ko sem fraj se brijem na 2 dni, kdaj tudi na vec dni, vecinoma z britvo..
Ce je prirastek enodneven navadno preskocim wtg in xtg ter naredim 2 atg (ponvadi z DE, z britvijo redkeje)
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Razlika med 1 in 2-dnevno brado

Odgovor Napisal/-a Puskin » 17 Mar 2015, 22:37

Jaz sem čisto pozabil kako je briti tako brado,saj se brijem recimo temu-dvakrat na teden.
Si niti ne predstavljam vsakodnevnega britja,že tako me koža po britju peče. :D
Pol bi res bil bolj podoben hm...puranu.
Prej z mach3 nisem nikoli imel teh problemov. Ni pa bil nikoli tak BBS! :D
Nothing less...than BBS

Odgovori