Britje pod nosom...

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:
Britje pod nosom...

Odgovor Napisal/-a iii » 12 Mar 2015, 06:27

Torej ... kako vi to opravite?

Vsepovsod drugje postajam "mojster", danes presenetljivo uspel celo BBS z neko rusko britvico (za SOTD ni bilo časa), ampak potem se pogledam še pod nos (bolj od blizu) in ni to to. Nekajkrat sem si že ranil nos (ob strani), in nekako se izogibam tistega področja - o kakem protismernem britju pa niti ne upam razmišljati ker je potem vse rdeče :(
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Britje pod nosom...

Odgovor Napisal/-a denis » 12 Mar 2015, 06:50

Z DE imaš težave? Ne vem, meni je enostavno. Ko grem WTG, safety bar prislonim čisto do nosa in potem obračam, da je britvica pod pravilnim kotom in vlečem dol. Pri XTG nisem toliko pozoren, če res vsako dlako dosežem. Za ATG pa isto, kot WTG, samo v obratni smeri.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Britje pod nosom...

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Mar 2015, 08:09

Preprosto je - brivnik nasloniš pod nos, potem pa ga z zasukom zapestja zarotiraš navzdol in to je to. Zaokrožen vrh glave ti bo prav lepo zdrsel po nosu, britvica pa bo opravila, kar mora.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britje pod nosom...

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 15 Mar 2015, 21:57

Meni pod nosom po WTG ponavadi malo ostane (pri DE brivniku), ker ne pridem toliko zraven. Recimo pri SensorExcel gre pa takoj vse stran, ker je pozicija rezil bolj ugodna za pod nosom. Seveda gre potem v vsakem primeru stran, najkasneje pri ATG, ko gre žiletka praktično do nosa.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje pod nosom...

Odgovor Napisal/-a Puskin » 24 Apr 2015, 07:54

Pod nosom mi ni neka panika pobrit. Problem pa se pokaže, ker nikakor ne morem doseči takega BBS-a kot drugje. Glede na to, da je pod nosom kar ravna površina bi se teoretično moral z lahkoto obrit. Saj dosežem lep BBS, a kocine drugi dan najprej pod nosom pokukajo na plano. Zbog toga sam tužan i pijem! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britje pod nosom...

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Apr 2015, 10:59

za atg je treba paziti, da se kaj ne zatakne, pri DE in problema, bri britvi bolj... jaz atg delam tako da pomagam z ustnico, torej malo premikam rezilo malo pa ustnico vlecem, ponavadi naredim vec prehodov..
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje pod nosom...

Odgovor Napisal/-a Puskin » 26 Apr 2015, 09:41

Če pa napenjam kožo tako, da si pomagam z jezikom je sicer globok BBS, a je možnost iritacije večja!
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje pod nosom...

Odgovor Napisal/-a Puskin » 02 Maj 2015, 11:04

Zdanjič,ko sem se bril z Gillette brivnikom sem ugotovil,da je veliko nežnejši od mojega slanta in fatipa.
Zato sem si upal pod nosom in okoli ust malo večkrat postrgat. Pri tem sem si pomagal z jezikom pritisnit kožo proti brivniku. Rezultat je enak BBS kot na ravnih,nekompliciranih površinah. In brez iritacije!
Saj ponavadi tudi BBS obrijem,a če grem pol s prsti čez tipat in z jezikom napnem kožo,zatipam strnišče. Ker imam pa pod nosom občutljivo kožo si z agresivnejšim brivnikom ne smem dovoliti strganja do te mere,saj pridelam iritacijo.
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje pod nosom...

Odgovor Napisal/-a Puskin » 02 Maj 2015, 11:08

Mach3,če z rezili ne prideš dovolj visoko pod nos,probaj s prosto roko potisniti konico nosu navzgor in vstran. Jaz zaključim tako tudi ATG.
Nothing less...than BBS

Odgovori