Gillette Contour Plus

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Pjtr K.
Prispevkov:13
Pridružen:24 Dec 2014, 13:57
Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Pjtr K. » 25 Dec 2014, 21:06

Pozdravljeni,

po pogovoru z Bajkmanom sem se odločil za objavo kratkega prispevka o Gillette Contour Plus.

Zgodovina: brivnik in prve kartuše sem kupil konec leta 1988 v Trstu kot dopolnilo Braunovemu brivniku letnik 1986. Razlog za nakup je bil enostaven - brivnik sem nameraval vzeti na služenje vojaškega roka kot neke vrste tehnološko bolj izpopolnjeno različico BICovih brivnikov za enkratno uporabo oziroma klasičnega DE brivnika. Ideja teoretično ni bila slaba, vendar v bivši Jugi nisi kar tako dobil nadomestnih kartuš, tako da... Rešitev se je ponudila kar sama (beri Braun). Brivnik sem nato uporabljal dobro leto kot študent, seveda brez kakršnega koli znanja in izkušenj o klasičnem britju, za silo je šlo, pena je bila iz škatle (Gillette), losjon po britju pa Denim iz Stande. Ko sem konec leta 1991 prišel do takrat "novega" Gillette Sensorja sem Contourja uporabljal le še občasno, sem pa na zalogi vedno imel paket kartuš. Brivnik je tako "počival" skozi devetdeseta in prvo polovico prejšnjega desetletja, tja do leta 2007 ali 2008. Takrat sem ta brivnik ponovno odkril povsem po naključju. Na službeni poti sem pozabil električnega Brauna in se na priporočilo prodajalke na Madžarskem odločil za zasilno rešitev - enostavne Gilletove brivnike za enkratno uporabo, zelo podobne staremu Contourju. Proti vsem pričakovanjem je bila kakovost britja povsem v redu. Contourja sem potem večkrat uporabil, ko sem moral obriti vikend ali tridnevno brado. Ni se mi zdel sicer tako v redu kot Sensor, a se nisem preveč sekiral. Pravo razodetje je prišlo pred par leti, ko sem poskušal obiti par dni staro brado z Gillette Power Fusion - katastrofa, z "vibracijami" ali brez (dlake so zabile brivnik), podoben rezultat sem dobil tudi z Gillette Mach Turbo. V roke sem vzel Contourja, vstavil novo kartušo in se obril ko' človek. Ni kaj, veteran se je izkazal...

Še subjektivna ocena:
- kakovost izdelave: kovinska glava, kovinski ročaj (aluminij), narejeno tako, kot je treba,
- občutek v roki: dober - dovolj velika teža, dolg ročaj z dobro oprijemljivostjo, resen kos orodja, kot se temu reče,
- kakovost britja: dobra, morda ne tako dobra kot pri Sensorju ( Contour je bolj agresiven, ne odpušča pretiravanja / težke roke - Bajkman in ostale avtoritete menijo, da zaradi Sensorjevih elastično vpetih rezil) in boljša kot pri novodobnikih. Od vseh brivnikov na kartuše, ki sem imel čast ali nesrečo uporabiti, je ta še najbolj podoben DE brivniku,
- primeren za: malo daljšo brado in roko, ki ve, kaj dela (priporočam podobno pripravo kot pri britju z DE brivnikom), če pritiskaš in vlečeš, bo tekla kri,
- pomanjkljivost: za tiste, ki tega niste opazili – kartušo se da v brivnik vstaviti narobe (zasukano za 180 stopinj, z rezili navzgor, vendar iskreno dvomim, da bi se kdo lotil britja na tak način,
- prihodnost: za enkrat ŠE, kartuše so še na voljo v trgovinah v Italiji, na eBayju (največkrat kot ameriška verzija Atra Plus). Brivnik bom obdržal v občasni uporabi, dokler bom lahko dobil kartuše, potem bo pač spomin na »mlada« leta.

Za konec prilagam še par fotk veterana. Je še kar kompleten, vključno s plastičnim nosilcem, prvo škatlico za kartuše, manjka samo plastična slepa (manevrska) kartuša.

Lep pozdrav,

Peter

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Bajkman

Re: Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Dec 2014, 22:12

Hvala za prispevek. To je brivnik, katerega se ne da uničiti. Popolnoma kovinski z lepo obdelano površino. V Jugovini torej ni bilo kartuš za sodobne brivnike. So bili kaki kartušni brivniki z vzhoda?

SENSOR:
Si ga kupil pred samostojnostjo? Kako je bilo s kartušami?

LP

Pjtr K.
Prispevkov:13
Pridružen:24 Dec 2014, 13:57

Re: Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Pjtr K. » 25 Dec 2014, 22:48

Pozdravljen,

Če me spomin ne vara, v krepki večini krajev v Jugi leta 1988 ali 1989 nisi dobil kartuš za Sensor Plus, morda v LJ ali Zagrebu. Povsod si dobil "navadne" žiletke (MEM ali Gillette Platinum) in brivnike za ekratno uporabo (BIC ali Gillette, morda Wilkinson, nisem prepričan). Kartušnih brivnikov iz vzhoda se žal ne spomnem, dobil si klasične cenene DE brivnike.

Sensorja sem kupil po osamosvojitvi (20.09.1991) v ZDA. Prve kartuše sem prinesel od tam (cca. 15), takrat so se že dobile v Trstu, leta 1992 tudi v LJ. Razlika je bila seveda v ceni, v Italiji so bile kartuše (precej) cenejše kot pri nas. Sensor Excel je bil takoj na voljo tudi pri nas.

Lep pozdrav,

Peter

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 28 Jan 2015, 22:57

Me mika da bi poskusil to čudo, samo kaj ko se bojim da bom razočaran kot pri vseh kartušnih brivnikih.

Bajkman

Re: Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Jan 2015, 23:06

Brivnik je dober, ampak zelo podoben Sensor Excelu.
Sensor ima še vzmetena rezila. Torej je bolj nežen do kože, medtek ko lahko s Contourjem + večjim pritiskom dosežeš boljši BBS.

- Prednost Sensorja - Manj iritacije
- Prednost Contourja - ob poznavanju boljši BBS

Pjtr K.
Prispevkov:13
Pridružen:24 Dec 2014, 13:57

Re: Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Pjtr K. » 29 Jan 2015, 19:46

Za Jurbanowskega,

če želiš poskusiti to čudo, ti ga rade volje posodim z dvema kartušama, lahko priložim tudi kakšno več... Boš videl, kako se stvar obnese, gibljiva glava zna biti odločilen faktor, ta je vsaj po mojem skromnem mnenju glavna razlika v primerjavi s klasičnim DE brivnikom.

Pošlji OS in se bova dogovorila.

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 29 Jan 2015, 20:51

Najlepša hvala za ponudbo, vendar se bom vzdržal. Na Poljskem lahko za par € dobim novega, tako da če se bom odločil vem kje ga lahko dobim.

Kar se pa tiče kartušnih brivnikov, se mi pa zdi da je največji problem pri meni v kvaliteti oziroma ostrini rezil. Velika večina kartuš pač vleče dlake in s tem povzroča precej neprijeten občutek. Medtem ko z dovolj ostrimi žiletkami nimam teh problemov.

Bajkman

Re: Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Feb 2015, 14:19

@Jurbanowski, si prepričan, da lahko dobiš ta brivnik na Poljskem? Dejansko original, nov, zapakiran, s kovinsko ročko?

Ker te ročke se na ebayu prodajajo precej drago. Znaš morda preveriti, koliko gor stanejo kartuše za ta brivnik in koliko stanejo Sensor in Sensor excel kartuše?

Hvala :D

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 06 Feb 2015, 18:18

Boš sam preveril, če je to ''real deal''. Pakiranje je drugačno kot na teh v tej temi.
Gillete contour ročka:
http://allegro.pl/gillette-contour-plus ... 23508.html
Cena neke 3 €.

Kartuše za Controurja so po dobrih 5 €:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -moda-0113

Sensor + Sensor Excel:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -moda-0113

Bi bilo pa tu verjetno potrebno malce več previdnosti. Poljaki so mojstri v prodaji različnih kitajskih stvari. :D

Bajkman

Re: Gillette Contour Plus

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Feb 2015, 19:54

Ročka mislim da ni kovinska. Za nastavke pa si ne znam misliti.

Da se vrnem k ročki, deluje mi kot Gillette Vector:
https://www.google.si/search?q=gillette ... 80&bih=913

Imam in je obupna.

Odgovori