Prehod na klasicne metode britja

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53
Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a akaj » 17 Sep 2014, 18:43

En lep pozdrav vsem skupaj!

Pri debati z Bajkmanom nekaj dni nazaj, mi je dal idejo za novo temo, in sicer glede tega kaksne spremembe je zame doprineslo britje z DE brivikom.
Sepravi, kot naslov namiguje, tukaj podajte vase opazke/spremembe ipd. ob prehodu na klasicne metode britje.
Naj zacnem za primer.
Moji zacetki britja so bili, kot verjetno za vecino, vecrezilne kartuse. Najprej mach3 nato Fusion power.
Britje samo je bilo 'je kar je'. Tu pa tam sem pri britju s kartusami pridelal nekaj iritacije(razdrazena rdeckasta koza na predelih vratu) in tudi kaksen 'mozolcek'(ce zdaj pomislim verjetno vrascena dlaka vsako tolko, tedaj nisem vedel za kaj se gre in se niti nisem obremenjeval, ker je po dolocenem casu. izginilo). Skratka britje je bilo brezvezno in skorajda nadlezno opravilo.

Po prehodu na DE, zgoraj omenjenih 'tezav' nisem vec izkusil(no razen prvi cca 10britij kjer sem jo znal odnesti z rdecim vratom, dokler se nisem navadil na novo tehniko in si iz glave izbil PODZAVESTNO pritiskanje in osvojil pravilen kot, da nisem drsal po kozi zaradi prevelikega kota).
Kot omenjeno, sedaj je rdecica na vratu in obcasni mozolcki del zgodovine zame.
Poleg tega, je sedaj britje nekaj sproscujocega in prijetnega.

Ce povzamem vse skupaj z eno besedo, je bil moj prehod na klasicno britje ZMAGA.
Imam tudi namen preiti na britje z britvijo, ali vsaj(oz verjetno) kombinirati, vcasih DE vcasih britev.
Vse ob svojem casu.

No, pa da slisimo kaksne so bile izkusnje vas ostalih.

Lp,
Jaka

Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51

Re: Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a Luka » 17 Sep 2014, 19:10

Moj začetek britja je bil tudi z mach 3. Po debati z Omego sva odločila, da poskusiva, in razlika je res očitna. Veliko boljše britje, manj iritacije in večji užitek pri samem britju in. Urežem se še vedno kdaj, vendar minimalo (puberteta in te njeni mozoli :D ). V roku 2h dnih dobim nov DE in brush (končno!!) in s tem resno stopim v svet klasičnega britja :D (do zdaj sem namreč uporabljal dedkov gillette slim adjustable in neznan brush, oba potrebna rahle restavracije).
✞ Memento Mori ✞

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Sep 2014, 20:21

jaz tezav z vecrezilnimi britvicami nisem imel, ponavadi sme uporabil kar milo za roke ce ze,..

klasicno britje sme poskusil direkt z britvijo (ki sem jo restavriral in nabrusil :D ) ,... uporabil sem milo Tabbac, za katereg ase je kasneje izkazalo da je za roke :ugeek:

kaj to zame pomeni,.. veliko kvalitetnejse britje hkrati pa raznolikost ob uporabi razlicnih britev, mil, ASov

zadnje case se zaradi pomanjkanja casa veckrat obrijem tudi z DE
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 17 Sep 2014, 20:51

Odlična ideja za temo.
Saj verjetno sem že nekje omenil moje začetke britja, pa vseeno. Začel nekje v OŠ z električnim Braunom in se samo s tem bril ene 7 let.
Na faksu pa potem nabavil Sensor Excel (2 rezili), kakšno leto zatem pa še Mach3 in ga uporabljal cca. 12 let. Od Sensorja naprej se nisem več dotaknil električnega. Za razliko od drugih sem se jaz s kartušami bril odlično (in se še sedaj). Tupatam je sicer bila kdaj kakšna urezninica in malo iritacije, ampak nič posebnega. Pa še to zato, ker sem hitel in se pred drugim prehodom sploh nisem več namazal s peno. Gillette Fusion nisem nikoli probal, predvsem zaradi absurdne cene kartuš. Sem pa medtem našel 2-3 rezilne kartuše trgovskih znamk (Hofer, Müller, DM,...) s katerimi se še vedno brijem.

No skoraj točno 1leto nazaj (ob rojstnem dnevu foruma :D ) sem bolj zaradi firbca probal DE brivnik, in sicer plastičnega Wilkinsona. Kljub temu da sem preiskusil cel sample pack žiletk in še ene 3 kovinske brivnike, se s kartušo še vedno obrijem za odtenek bolje, predvsem pri ATG prehodu. Tako da še vedno uporabljam oboje, DE predvsem pri daljši bradi.

Bajkman

Re: Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Sep 2014, 14:41

Tudi jaz bi rad delil izkušnje in sedaj sem le uspel najti toliko časa, da jih prelijem v črke.

Moja brivska pot se je začela s Sensor Excel, katerega sem kupil na morju, pri 16 ali 17 letih (Luka in Omega), v Duty Free Shopu, kateri je bil pri mejnem prehodu za Ankaranom. Torej med mejnim prehodom Debeli Rtič - Milje. Poleg sem kupil tudi že Gillette Peno + Gillette modri After Shave. Takrat dokaj moderen vonj in mislil sem, da sem postal fu.cker. Žal sem se motil, saj mi do te stopnje ni uspelo niti do današnjega dneva :D
Britje je bilo bolj tako tako, zaradi mojega (ne)znanja verjamem, gledano z današnje perspektive in zhtev, da ni bilo na nivoju, kar se tiče BBS. Iritacije se vsekakor spominjam, a ne kaj ekstremnega. Verjetno spomin ni v redu, saj se spomnim, da me je oče opominjal, da naj vendar ne drgnem tako močno. Najbrž je opazil zelo rdeč vrat. No, jaz sm še naprej delal po svoje. Pubrteta, in potem: "kaj pa stari ve"!

VENDAR, tik pred 18. letom sem odpotoval za en mesec v šolo v Nemčijo, kjer sem se bril redneje. In zaradi tega so se mi pojavili močni mozolji. Takrat mi je dalo misliti. Britje sem poizkusil nekoliko optimizirati po svoji logiki, saj ni bilo interneta vse povsod, še manj pa forumov. Na knjigo ne bi niti slučajno pomislil. Optimizacija mi je kar uspela, saj se je koža delno umirila.

Navado sem ohranil edino z vsakim prihodom novega Gillette brivnika sem presedlal na "višji" nivo: Mach3 -> Mach3 Turbo -> Fusion in tudi Fusion proglide.

Z Mach3 nikakor nisem bil zadovoljen, spomnim se, da je BBS izostajal, iritacija pa je bila splošno pristona. Verjel pa sem, da imam v rokah najboljši možen pripomoček za britje. Misliti mi je dalo šele, ko sem bil pri partnerki in pozabil takrat že Mach3 Turbo. Prisiljen sem bil uporabiti Sensor Excel in britje je bilo v redu. :shock: Jaz kot jaz seveda nisem ugotovil potenciala Excela, saj sem bil pod vtisom reklam.

Fusion me ni presenečal napram Mach3. Verjamem, da ni zaznavnega napredka, saj bi takrat gotovo že opazil, sem imel že dovolj let in izkušenj. Pa še zaradi verovanja v napredek in posledičnega placeba bi takoj pomislil, da je bolje. A bodimo pošteni, 5€/kartušo je že norčevanje. Za tisti kos plastike in nekaj na fedre naflancanih rezil.

Zato me je Fusion vzpodbudil v nakup ultra dragega električnega brivnika Braun serije 8. A sledil je trenutek streznitve. BBS nikakor, res pa je bilo manj iritacije, če sem bril na isto časovno obdobje. A zradi slabšega krajšanja dlak je potrebno pogostejše britje in potem rdečica, dotik kože pa auuuuu :oops:

Po septembru 2012 pa mi en le omeni DE in da so britvice od 10 centov dalje, da so standardne in s tem povsod dostopne, da je možnost nabave večje pakunge. Mene je pritegnila predvsem zelo sprejemljiva cena. Brez kakšnega razmisleka, predznanja sem vzel očetov Gillette Slim Twist, not montiral nobo britvico Gillette Platinum, na obraz nanesel gel in teral. Britje pa obup, zelo huda iritacija, katera me je pekla še naslednji dan. Misel sem takoj opustil, dokler nisem videl skoraj zastonj (cca 3 €) plastičnega Wilkinson brivnika skupaj s 5 britvicami. Kupll, malce prebral na netu (ne pritiskaj, pazi na kot,...) in britje je bilo skoraj takoj zelo gladko, trajalo pa je dlje. Torej, zaznal sem potencial.
Začel sem razmišljati, kateri brivnik naj si kupim in bil neodločen med Muhle R89 in Merkur 34C. Po glavi se mi je motal še Edwin Jagger 89. Med odločanjem pa sem pri stari mami dobil Gillette Rocket pokojnega starega očeta, kar mi je nakup novega brivnika nekoliko prestavilo v poznejši čas.
žskoraj sočasno sem kupil še Proraso zeleno milo in kremo in britje ni bilo v redu. Pač v mislim sem imel, da se moram navaditi in šele pozneje sem ugotovil, da nisem naredil kremne pene, pač pa le navadno, z ogromnimi mehurji. Dobesedno. :D
Za tem pa je bilo britje že zelo dobro. Zaradi firbca in dobrih ocen na internetu je sledil nakup Muhle R89, a ni bilo napredka napram Gillette Rocket. Je pa bil napredek malce pozneje z nakupom kilske Celle.
Lani jeseni je sledil nakup treh brivnikov Gillette Slim Adjustable. Za test sem po nesreči izbral ravno razkalibriranega, vseeno pa mi je nudil enormen preskok. Nastavitev agresivnosti je hudičevo dober dodatek, saj lahko pri ATG potegnem brez problema v ATG in to brez pazljivosti, če zmanjšam agresivnost. Vseeno mi je nekje takrat Simon posodil Muhle R41 (2011) in odločil sem se potestirati še britvice.
Nato je začel še @Mach3 glumiti po forumu s slantom, @Chrom je nakazal, da je primeren za občutljivo kožo + trde dlake in odločil sem se da probam. Pri Slantu gre najlažje skozi dlake, britvice trajajo najdlje, in je hudičevo efektiven glede na agresivnost.
Sledil je še test drugega Slim adjustable s pravilno kalibriranim razmakom in ponovno navdušenje. Prilagodiš agresivnos za WTG, kar je posebej užitek v primer daljših dlak in postopno zmanjšaš za ATG, kar gre smešno lahko. Lahko pritiskaš in se ni za bati.

Za razliko od kartuš se sedaj z DE lahko brijem redno na dva dneva. Meni je to logično, saj po koži drsi samo eno rezilo v nasprotju z multirezili katuše. A problem je lahko agresivnost na vratu. Če manj pritisnem, pa včasih izostane BBS. Ampak s Slim Adjustable je odpravljen tudi ta problem.
Tako da moja izbira je Slim Adjustable in ostra britvica (najboljša je Polsilver Super Iridium) in pozneje prehod na Slant, ko britvica že upeša.
Mislim da sem britje popolnoma optimiziral in da ni več veliko rezerve.
Edini problem imam še z delanjem pene direktno na obrazu, a to bom ugotavljl v prihodnje z različnimi čopiči in mili.
Dobil sem D.R. Harris milo, katero je tradicionalno, na papirju so specifikacije super in je tudi tradicionalno. Optimizirali so ga že zdavnaj, zato lahko delajo že toliko let po istem postopku. Torej nisem poizkusni zajček. :D

V obdelavi imam tudi HTGAM, kmalu pa mislim da dobim še Stirling, kateri je zelo naraven. Poleg tega imam še vedno ogromno Simonovih vzorcev. Imam tudi svinjske čopiče, enega super mehkega silvertip-jazbečjega Zenith in sintetičnega Zenith. V izposoji imam še nekaj Simonovih raznoraznih, tako da je skupaj z mili to ogromno kombinacij. Nekako bom že našel pot do najboljše možnosti. Skrbi pa me, da se ne bom znal ustaviti pravočasno ;) :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a Primorec » 19 Sep 2014, 17:42

Joj..spomini...na moje boleče začetke...Ko se je bilo treba prvič obrit sem seveda probal starega brauna na mrežico..Cukalo za popent, odložil in se zaklel da ga ne pritaknem več..
Potem je sledila doba preizkušanj gillete in drugih kartuš, seveda z brivsko peno iz pixne, brez kake posebne predpriprave...Seveda sem se obril ampak z veliko škrtanja z zobmi in trpljenja..
Nato sem dobil za rojstnodnevno darilo brivski set z mem britvicami in brivnikom...Seveda še vedno brez prave priprave je bil rezultat katastrofa..V bistvu si nisem dal dovolj časa, da bi se koža navadila na to britje..
Sledil je povratek na kartuše gilette sensor excel in bic rumene za enkratno uporabo ki sem jih rabil kakih 10x preden sem jo odvrgel..Pogruntal sem da se dobro in manj boleče obrijem, če se brijem 1x tedensko...Dolgo časa je bilo to ok...Potem ko je začela siveti brada pa je bilo treba frekvenco podvojiti..Težave so se vrnile, jaz pa hop v nakup Philipsovega brivnika (philishave s vrečkami kreme)..No tista krema je v bistvu mašila brivnik in sem jo kmalu dal stran..Vztrajal sem in počasi se je tudi koža privadila na britje na dva dni...Ampak ni pa to bila kvaliteta, počasi sem se navadil z rumeno bic kar na suho počistit kar brivnik ni porezal....
Potem sem naletel na B&B forum, nabavil EJ89 in MWF in brivsko spregledal...Po nakupu feather popular in feather britvic pa sem se potrepljal po rami in si rekel, stari obvladaš..
Seveda po branju B&B forumov si nisem mogel kaj da ne bi sprobal še britev in vsega kar sodi zraven..
Po parih letih pa sem naletel na eno temo od britja na slo-techu, se razpisal, nato pa me je eden usmeril na tale forum pa sem sedaj tudi tukaj...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Sep 2014, 18:00

primorec... in kaj je bilo pol z britvijo, ti ni bilo vsec... ?
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a Primorec » 19 Sep 2014, 19:15

Žal ne..Imam mnogo pretrdo brado..Kot sem že enkrat napisal sem se dolgo hecal z brušenjem, pripravo ipd., ampak za mojo jekleno brado to ni bilo dovolj..Saj mogoče bi se s časom tudi z britvijo dobro obril, ampak vzelo bi mi preveč časa. Zadnje čase sem britje total dekompliciral in pospešil, pač pogruntal sem kateri DE brivnik, britvice in mila mi dajo največ efekta za vložen trud in čas..Še vedno me občasno zamika sprobat par mil, ampak zaloge je za 5 let, tako da se spisek manjša (htgam, dr.harris, strop shoppe, mogoče brinell kremo) - skratka samo še stvari, ki preverjeno delujejo na 'trdobradcih'..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Sep 2014, 19:50

... mogoce pa je bil smao ponesrecen poskus pa moras spet probat :o
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Prehod na klasicne metode britja

Odgovor Napisal/-a akaj » 19 Sep 2014, 23:32

miha napisal/-a:... mogoce pa je bil smao ponesrecen poskus pa moras spet probat :o
Se strinjam. mislim da je mnogo ljudi ki obvlada DE in pol poskusi britev in mislijo da bo slo v prvem ali po par poskusih gladko. kolikor sem bral in se pogovarjal, je pri britvi kot res problematicna stvar saj ima clovek podzavestno tendenco vecat kot med britjem(nasloni jo prav na obraz pol pa ko zacne je kot vedno vecji) in posledicno je to drsanje in praskanje bolj kot britje. In potem so tle "britev verjetno ni dovol ostra" in "jaz imam pretrdo brado za britev". Sam nisem se nikoli probal britve, a sem precej preprican, da pred kaksnim 20 do 50im(ja, petdesetim) britjem nebi niti pricakoval da gre gladko.
Tukaj vprasanje ze @miha, koliko casa/britij si potreboval, da je britje z britvijo postalo udobno(obe roke).

moje mnenje: je ni brade, katero se ne bi dalo brit s kvalitetno in dobro pripravljenl britvijo. (Ce se jo da z DE in na ostale nacine).

opomba: ne vzet osebno ker ni tako misljeno, saj ne vem nicesar o zgornjem primeru. to je misljeno nasplosno ker sem (pre)veckrat prebral isto stvar. In povecini so bile okolisce ravno take.
Malo se pocutim butasto, skoraj nelagodno, ker sem 'pametoval' a se nikoli z britvijo bril. Mi je pa to v velikem interesu ze nekaj casa in zbiram kar se le da informacij in izkusenj drugih :)

Morda bi bilo pa za treba vprasat brivca(ki je se s pravimi britvami bril), ce je ze srecal brado, ki je ni slo obri5l oz je bla pretrda

Odgovori