Električni brivniki

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Bajkman
Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Nov 2013, 19:07

Zakaj ne bi še o tem napisali nekaj podatkov. Žal se ne spoznam, zato upam da bo kdo napisal kako informacijo več.
Krešejo se mnenja Braun vs Philips. A če spremljam povprečje mnenj, je Braun prizanesljivejši do kože.

Konec leta 2008 sem tudi sam vehementno kupil Braun 8985 360° Complete. Pri nas je stal cca 200 EUR, imel sem srečo in kolega mi ga je prinesel iz Nemčije za nekaj manj kot 150 EUR.
Seveda z britjem nisem bil zadovoljen, ker na gladko žal ne gre in na koži se mi je pojavljala rdečica. Motile so me tudi dlake povsod okrog kopalniškega lijaka po polički pod ogledalom itd...
Prednost pa je predvsem hitrejše britje. Obriješ se lahko kjerkoli, ker ima lastno baterijo, dobro je imeti poleg vsaj nekaj vode, da si po britju lahko umiješ obraz.
Sam ga že dolgo več ne uporabljam, imam ga shranjenega. Vzamem ga na morje, če bi se bilo treba kdaj nahitro obriti, recimo na plaži. :D Ampak to se mi še ni zgodilo.

Slika

Prosim za kake izkušnje in zakaj določen brivnik v primerjavi s katerim drugim. :D ali pa zakaj je Philips boljši od mojega Brauna :lol:

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Nov 2013, 19:52

jay sem imel 1 brivnik, Braun in nisem bil z njim zadovoljen, od takrat naprej sem uproabljal mokro britje, torej najprej kartuse v zadnjem casu britve...
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Nov 2013, 20:34

Jaz pa kontra, začel s kartušami in jih uporabljal praktično do februarja 2013, ko sem prešel na boljše britje (beri DE). Tale električni brivnik je bil samo vmesni ponesrečeni poizkus.
Nekaj potenciala vidim v njem, kadar se je treba zelo nahitro za silo obriti. Mi je pa žal tistih 150 EUR. :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Primorec » 26 Nov 2013, 13:38

Jaz sem najprej kupil philishave rotacijskega. Prvi mesec me je cukal da verjet nisi, nato se je nekako koža navadila. Ampak pod vratom sem vedno 'žarel'. Drugi moj nakup je bil Panasonic na folijo, dražja zadeva s 13.000 nihaji/min. Ok mašinca, nobenega trpljenja, iritacije ampak veliko dlak je pustil za seboj, oziroma jih ni pobril zato se je bilo treba zapeljat 10x čez eno in isto mesto, tako da sem se bril po 10 min...Sedaj z DE naredim zadeve bliže BBS-u v krajšem času, pa še briti se mi ni treba vsak dan, ker z žileto več odrežeš in ne zrase kocina takoj..
Če se mi zjutraj mudi na šiht posežem po Philipsu, drugače jih skoraj ne rabim več..

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Nov 2013, 15:15

Jaz nikoli nisem uporabljal električnega brivnika. Poglejte pa si tole sliko in jasno vam bo, zakaj me tudi nikoli ni mikalo. :D

Slika

(dlaka, obrita z električnim brivnikom, je na desni)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Nov 2013, 15:24

nikoli več!! :o :o :D

Zanimivo bi bilo primerjati še dlako z najobičajnejšim kartušnim brivnikom vs DE vs britev.
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 13 Mar 2014, 01:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a simon » 26 Nov 2013, 20:35

Slika
Ja, moj Philishave 8894 za katerega sem kljub ogromnemu popustu odštel ogromno denarcev.Britje je bilo popolna katastrofa,nenatančno in kljub trudu ni odstranil debelejših dlak. :twisted:
Nasplošno pa ne pomnim da bi katera naprava imela tako natančen indikator za porabo baterije,pa tudi vsaka čast ker je brivnik po zelllo dolgem času neuporabe prikazal celih 59 min.
Žal je to 59 min.slabega britja. ;)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Nov 2013, 14:01

Uporabljal od začetka britja nekje v OŠ do faksa, torej ene 6 let. Braun se mi zdi. Takrat sem mislil, da kaj drugega sploh ne obstaja. :)
Skratka - nikoli se nisem mogel obriti čisto do gladkega + iritacija po vratu. Ko sem za štos nabavil potem SensorExcel, sem se z elektriko mogoče obril le še 1x...potem je šel itak v smeti, ker je tudi crknila baterija.
Sedaj mi niti na misel ne pride, da bi kakšnega nabavil. Sploh pri 3 in več dnevni bradi je to katastrofa, medtem ko se kartuša ali DE ne ozira na dolžino dlake. :lol:

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 12 Mar 2014, 20:39

Sem nov na forumu in več kot očitno v manjšini tukaj, sam namreč že 10 let uporabljam praktično izključno električne brivnike. :lol:

Briti sem se začel pri 17-ih in od začetka sem uporabljal predvsem Gillette Mach 3, občasno pa karkoli mi je prišlo pod roke. Po nekaj letih mokrega birtja s kartušami sem začel občasno uporabljati električne brivnike, vedno tiste na folijo, predvsem znamke Braun. Z rezultatom britja z električnimi brivniki na začetku svoje brivske kariere nikoli nisem bil zadovoljen. Ko pa mi je oče pred približno desetimi leti kupil povsem nov brivski aparat znamke Remington, se mi je mnenje o električnem britju precej spremenilo. S svojim prvim novim električnim brivnikom sem se uspel obriti skoraj tako dobro kot z navadnimi britvicami. Čez nekaj let sem si sam kupil brivnik Braun serije 3 model 320 za suho britje. Na začetku sem imel občutek, da sem se z njim celo slabše obril kot s svojim takrat že starim Remingtonom, ki je bil nižjega cenovnega razreda. Čez čas pa sem naštudiral tehniko britja in s svojim Branunom sem dosegal boljši rezultat kot z Remingtonom. To je bilo pred cirka 6 leti in od takrat do pred kratkim sem se bril skoraj izključno z Braunom. Nedavno pa sem začel razmišljati, da bi poskusil še s kakšnim drugim električnim brivnikom, saj je moj Braun že toliko star, da bi po 6 letih že moral zamenjati rezila in preventivno tudi folijo, ker sem porabil vedno več časa za britje. Namesto menjave glave na svojem starem Braunu sem se odločil za spremembo poskusiti z rotacijskimi brivniki. Najprej sem kupil Remingtona s katerim sem v preteklosti že imel dobre izkušnje. Odločitev se je izkazala za slabo, saj je novi Remington bril slabše od mojega 6 let starega Brauna. Reč sem vrnil nazaj(naročil sem preko spletne trgovine). Potem sem se enkrat za hec na skrivaj obril s Philipsom mojega sostanovalca in ugotovil, da reč brije bolje od Remingtona in Brauna. Kljub temu sem v Merkurju najprej v akciji kupil najboljšega Brauna serije 7 za 200 EUR, ki pa sem ga že naslednji dan nesel nazaj, ker sem ugotovil, da je premajhna razlika v primerjavi z bistveno cenejšo serijo 3. Brauna sem zamenjal za konkretno cenejšega Philipsa PT877, ki je v akciji stal 85 EUR. Na začetku sem z novim Philipsom dosegal mešane rezultate. Vsekakor je bil vsaj za razred boljši od rotacijskega Remingtona, a ko sem šel po britju čez še s starim Braunom, je le-ta obril še bolj gladko. Nato sem pomislil, da je problem moja mastna oz. prepotena koža, saj med britjem skoraj vedno precej zašvicam. Naročil sem Remingtonov pre-shave powder stick preko Amazona, ki je imel zelo dobre ocene uporabnikov. Po prvi uporabi pudra sem mislil, da sem že rešil problem, kar pa se je v nadaljevanju izkazalo za netočno. :lol: Ni mi bilo jasno zakaj s Philipsom in pudrom nisem konsistentno dosegal enakega rezultata. Vsa stvar mi je šla že malce na živce, zato sem preko Amazona naročil še Panasonic ES-LA63-S Arc 4, ki je imel na internetu prav tako odlične ocene. Brivnik sem prejel prejšnji teden in na začetku sem še kar vztrajal s Philipsom in pudrom, na koncu pa sem vendarle vklopil Panasonica in brez pudra dosegel najboljši rezultat v najkrajšem času v svoji brivski zgodovini. Panasonic me je zelo navdušil, kljub temu pa sem se odločil še enkrat poskusiti s Philipsom, da ugotovim, če je morda problem v samem pudru ali tehniki. Včeraj se je Izkazalo, da je težava v obeh. :shock: Nazadnje sem s Philipsom uporabil drugačno predpripravo. Namesto pudra sem si najprej z vročo vodo splaknil obraz, nanesel tekoče milo za roke povsod, kjer imam dlake po obrazu in na koncu še dobro spral z vročo vodo. Potem sem si obraz dobro zdrgnil z brisačo, počakal še eno do dve minuti, da se je koža dokončno posušila na zraku, slekel majico in.... vzel v roke svojega Philipsa. :D V pičlih nekaj minutah sem se skoraj povsem brez iritacije obril do BBS podobno kot en dan prej s Panasonicom za katerega sem uporabil enako predpripravo kot pred britjem s Philipsom. :shock: Je pa res, da sem spremenil tudi tehniko britja. Kožo sem na tistih delih, kjer je malce ohlapna, napel, brivno glavo pa sem v povprečju toliko močneje pritiskal ob kožo, da so bile vse tri brivne glave ves čas konkretno v kontaktu s kožo. Poleg tega sem delal precej hitrejše krožne gibe po obrazu. Rezultat je bil odličen in dosežen tudi v bistveno krajšem času. Po vratu sem s Philipsom hitreje dosegel celo nekoliko boljši razultat kot s Panasonicom, ker očitno moje dlake rastejo v več smereh in tu se rotacijski brivniki, kot kaže, bolje obnesejo. Glede kakovosti britja lahko rečem, da sta oba brivnika približno enaka. Po vratu je malo boljši Philips, brke in zalizce malenkost bolje in hitreje obrije Panasonic, konico brade spet malce hitreje in lažje obrije Philips, na ostalih površinah pa oba dosežeta primerljiv rezultat v podobnem času britja. Pri Philipsu mi je všeč, ker je zelo tih in pa med britjem se praktično nič ne segreje glava brivnika. Pri Panasonicu pa mi je zelo všeč, ker si skoraj vsak del obraza obrijem v zgolj dveh do treh potezah. Je pa Panasonic precej glasnejši od Philipsa, hkrati pa se mrežica med britjem zelo kmalu precej segreje, a oboje ni moteče, ker britje traja le kakšne 3 minute.

Nauk zgodbe je torej, da je potrebno tudi pri električnih brivnikih postopek britja dobro naštudirati in vztrajati kar nekaj časa, da ugotoviš, če ti brivnik ustreza. Jaz sem se v zadnjih tednih precej naučil. Med drugim tudi to, da je potrebno za najbolj gladek rezultat britja kožo s prosto roko malce napeti, in pa da je potrebno pred britjem obvezno s toplo vodo zmehčati dlake ter z žajfo odstraniti umazanijo in pot s kože. Kar se tiče pudra, je verjetno v poletni vlagi in vročini za suho britje vseeno koristen, sem pa zelo verjetno pretiraval s količino pri nanosu na obraz. Posledično se je naredila predebela plast med kožo in brivnimi glavami, kar je rezilom onemogočalo, da bi dlake povsem blizu porezala. Poleg tega pa preveč pudra na koži najbrž tudi toliko zapaca rezila v brivniku, da potem le-ta ne brijejo več tako učinkovito.

Opazil sem tudi, da nekateri člani foruma kritizirajo električne brivnike, češ da so neuporabni, če se briješ poredko, recimo enkrat tedensko ali enkrat mesečno. To sploh ne drži! Je pa jasno v tem primeru pred britjem z brivnimi glavami nujno najprej skrajšati dlake s prirezovalnikom, ki ga ima večina električnih brivnikov vgrajenega. S trimmerjem v največ eni minuti skrajšaš dlake, potem pa se na gladko pobriješ do konca v pičlih nekaj minutah.

To je na kratko to, moj uvoden prispevek na tem forumu je napisan. Če ima še kdo kakšno vprašanje o električnih brivnikih in britju z njimi, lahko prosto še kaj napiše v to temo ali pa me osebno kontaktira.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Mar 2014, 21:08

Pozdravljen na forumu, lepo da si se nam pridruzil :)!

Sicer je bistvo tega foruma bolj v klasicnem (ne-strojnem) britju ampak ok... Kolikor sem imel jaz izkusenj z elektricnimi brivniki (bolj malo) bi pa precej veliko gotovostjo rekel da BBS-ja v pravem pomenu besede nisi dosegel, ce drugega ne, pri kartusi in DE in Britvi pa sploh rezilo tece po kozi,.. ti imas na masinici vsaj tanko mrezico vmes, torej ze zaradi tega ne mores tako obriti do koze. Jaz sem videl ka jje BBS ko sem se z britvijo navadil briti :D (pa primerjam s kartuso ne elektricnim brivnikom).
britev.si ruleeees :)

Odgovori