Žiletke, ki jih ne priporočam / priporočam pa:

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Žiletke, ki jih ne priporočam / priporočam pa:

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Nov 2013, 12:03

Evo, še ena tema da kdo ne bi naredil kakega total faljenega nakupa..
Na moji listi za odstrel so se znašli (od najslabših proti boljšim):
-Timor (ne privoščim nikomur)
-Derby (nevem katere babe jih hvaljio, že glede na ceno ne morejo bit dobre, moje izkušnje so slabe)
-Merkur: enostavno slabe

Izgleda da vse ki jih prilagajo zraven k novim brivnikom so slabe, vse zgoraj navedene sem dobil z novimi brivniki. Poleg teh še Treet ki so recimo malo boljše..

Svetla izjema je bil nakup Feather Popular-ja kjer sem dobil zraven zame referenčno žiletko Feather po kateri sodim sedaj vse druge..
Še tadobre ki sem jih sprobal (od boljše proti slabši-več kategorij oz. skupin)
-feather
-permasharp/iridium/polsilver
-super-max/persona red/croma
-astra sp/7 0'clock yellow/gillette bela škatlca na plavem kartonu
-bolzano/treet

Morebiti sem katero pozabil, pa ni važno.Vse moje ocene pa temeljijo na uporabi najmanj 3 kos žiletke ste znamke.Tako da ni šans da sem dobil slab primerek v roke..
Standard disclaimer: YMMV (tvoje mnenje je lahko drugačno)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Žiletke, ki jih ne priporočam / priporočam pa:

Odgovor Napisal/-a simon » 14 Nov 2013, 00:00

Če se želimo znebiti dlak, kupimo Mach 3 ter peno ali gel in to je to.Večina ki prehaja v D.E .ima željo, da nekaj PRIVARČUJE ali poveča KVALITETO britja.Double edge razor pa ni ne prvo in ne drugo.Pri tem načinu britja pač uspevajo posamezniki, ki vstrajajo in odkrivajo nekaj novega. :o
Tu ni liste za odstrel, ampak je odločilna prava kombinacija- brivnik,žiletka,čopič,milo,itd.
Derby in Astro sem kupil v paketu po 100 kom in po prvem testiranju pospravil v predal :evil:
Polsilver super iridium pa je zame pomenil prehod na čudovito britje=nakup 200 kom!
Vse lepo in prav, če ostaneš pri enem brivniku.Pri uporabi Titan H1 je bila uporaba Polsilver super iridium :evil:.Lahko se zahvalim poznavalcem na tujih forumih, ki so me prepričali da sem iz predala vzel cenene Derby in Astra žiletke, ki sedaj delujejo v Ikonu in Titanu zame čudovito :lol: .
Enako pravilo pa velja tudi za mila in čopiče :roll:

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Žiletke, ki jih ne priporočam / priporočam pa:

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 14 Nov 2013, 10:36

Je res, pri DE žiletkah se ne da kar narediti seznama, kaj je dobro in kaj zanič. Recimo pri meni Derby delujejo odlično, nekdo drug bi jih vrgel v koš.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Žiletke, ki jih ne priporočam / priporočam pa:

Odgovor Napisal/-a Primorec » 14 Nov 2013, 12:23

Se strinjam, ko enkrat pogruntaš zmagovalno kombinacijo tega ne menjaš več..Recimo včeraj sem testiral cella milo in super-max britvico, surprise surprise tko dobro se že dolgo nisem obril..Pa sem zaprisežen feather ali permasharp žiletkam z skoraj vsakim drugim milom..Zato pa poizkušam vse mogoče kombinacije z materialom ki ga imam na voljo-zgodba, ki itak nima konca..

Odgovori