A sem nabral dovolj mila na čopič?

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a G_man » 01 Mar 2017, 11:45

Tole se mi zdi še ena zanimiva tema, ki je res nisem najdel na forumu.

Eden izmed temeljev dobre pene je zadostna količina mila na čopiču. Kako se odločite, da ste ga nabrali dovolj?
- ali pogledate strukturo nabranega mila na čopiču?
- merite čas nabiranja?
- poslušate zvok čopiča (tudi to sem nekje že zasledil)?
- po občutku?
- kaj drugega?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Mar 2017, 15:46

Pogledam koliko je nabranega mila na copicu.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a olly » 01 Mar 2017, 15:49

Tudi jaz.

Če med samim britjem kdaj zmanjka, še malo povrtim po milu. Sploh ne razmišljam kaj posebej o tem opravilu, ker je samoumevno kot miljenje rok.

Superspeed
Prispevkov:21
Pridružen:25 Feb 2017, 12:01
Kraj:Lj

Re: A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a Superspeed » 01 Mar 2017, 18:15

Jaz se drzim tega, da vidim, da se dlake na copicu zacnejo lepit med sabo. To sem zasledil na nekem videu na Youtubu, mislim, da je bil kanal Nick Shaves. Od takrat nisem imel vec tezav s tem :D

Lp, Jure

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a caus24 » 01 Mar 2017, 20:44

Dovolj oziroma prevec. Se mi je ze zgodilo da je bilo prevec mila in je milo peklo verjetno zaradi etericnih olj al cesa podobnega.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a G_man » 01 Mar 2017, 21:54

Ja, saj ta tema je bila v štartu mišljena za začetnika. Vsaj jaz sem namreč na začetku imel velike težave s peno ravno zaradi tega, ker sem vedno VEDNO nabral premalo mila :)
In potem lahko bereš vse mogoče tehnike penjenja, ampak če ni materiala, ne moreš delati z njim.

Sicer pa tudi jaz pogledam čopič in ocenim, ali je mila dovolj. Ne nalagam pa v nedogled, ker je res tako kot pravi @Caus24, če je mila preveč, lahko peče. Prav tako rabi pena več časa, več vode..

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a blaz » 05 Mar 2017, 19:47

super ena tema, kjer se lahko oglasim, da sem še živ. :) :) Jaz imam pa včasih, večinoma časa, naslednjo težavo. Na ožet čopič, naberem včasih zanalašč očitno preveč mila. Kasneje, ko delam peno v posodi, to milo enostavno noče "kipnat". Vode dodajam po kapljicah, ker se mi zdi, da je milo že na meji, da bo pena postala mehurčkasta. In ja, raje več naberem kot premalo. Včasih že tako izgleda, da sem med nabiranjem že naredil "leathering" al kako se že reče s tujko.

lep pozdrav vsem

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a G_man » 05 Mar 2017, 20:37

Blaž, milo kipne ravno zaradi vode. Če se to ne zgodi in če praviš, da delaš z ožetim čopičem in veliko mila, je velika verjetnost, da pena mi dovolj nasičena z vodo (po moje).

Če nisi, ti priporočam, da greš testno na dlani z vodo do roba in čez. Takrat, ko se mehurčkov ne boš mogel več znebiti, si šel čez rob :) Tik pred tem je bila pena idealna 8-)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Mar 2017, 20:54

ce si toliko nalozil in dodajas vodo po kapljicah si prehitro nehal dodajati po moje, jaz kdaj ko je dosti mila taprvic na hitro cez curek vode potegnem, potem pa pocasi dodajam,..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: A sem nabral dovolj mila na čopič?

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Mar 2017, 20:59

Fantje, milo se pri britju ves čas korigira.

Če po prvem prehodu ugotoviš, da ti mila na čopiču manjka, odvrtiš še kakšen krog po milu.

Če je presuho, dodaš še malo vode.

Saj vidiš, kaj je narobe in to popraviš.

Če ne veš, kakšno peno iščeš, pa namesto mila vzameš kremo in odgovor se ti ponudi sam od sebe.

Odgovori