Vodenje evidence

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a olly » 25 Jan 2017, 00:17

Mene vodenje nekih evidenc v zvezi z brivsko opremo sicer ne zanima preveč, a vseeno rad preštejem, koliko britij je zdržala kakšna britvica.

Do danes sem evidenco vodil v .TXT datoteki, a ta je postala nepregledna in naveličal sem se tipkanja vedno enih in istih stvari.

Zato sem si danes vzel par minut časa in na hitro sestavil excelovo preglednico z drop-down menuji, iz katerih samo izberem brivnik, britvico in zgolj kot zanimivost še milo, da lahko štejem, kolikokrat sem se obril s katero britvico v katerem brivniku.

Takole izgleda tale moj umotvor:

Slika

Dela kdo med vami kaj podobnega?

@janez011, evo, kot vidiš, je trenutno tvoja Feather ProGuard SE britvica oddelala že 9. britje in nič ne kaže, da se bo kaj kmalu upehala.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jan 2017, 19:53

dobra ideja, ponavadi zacnemo z listki ali akksnimi kot si rekel txt spiski ipd, na koncu pa spisek ali evidenca preraste okvirje :)..
Sam vekslam ziletko gor in dol dokler ponavadi sam sebi ne recem da je ze cas da jo zamenjam :D :D ..
mila, AS in copice probam cilirati kar po bolj ali manj ustaljenem redu ali pa kdaj po trenutnem navdihu.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a olly » 26 Jan 2017, 19:58

Saj tudi jaz britvice mečem v koš takoj, ko začutim, da niso več prave. Vseeno pa me zanima, koliko katera zdrži, sploh SE Artist Club so mi zanimive, ker mi je njihov doseg težko vlačit po spominu, sploh, če uporabljam več brivnikov naenkrat. Trenutno se brijem s Cobro, Mongooseom in El Jefeom, vsak ima svojo britvico in hitro pozabim, katera je kje koliko zdržala.

Mila pa tudi jaz porabljam po trenutnem navdihu. Ali me kdo od vas spodbudi, da uporabim nekega, ki se ga omenja, ali pa na hitro pobrskam po spominu in se vprašam, katero bi mi tisti moment najbolj sedlo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jan 2017, 20:06

ja za mila greva ocitno po podobnem principu :D..

za britvice pa je po mojih izkusnjah zelo vazno v kj jih das,.. npr ko gre proti koncu v R41 ali kje drugje, je v slantu se superduper, jaz imam ponavadi pri DE 1 britvico (ki je itak zmeraj Feather) in jo cikliram med brivniki.. Pri SE britvicah (Feather Club) pa sem se, glede na tvoj in mislim da Janezov nasvet, odlocil da imam v vsakem brivniku svojo.. pri SE (tip Gem) pa nekaj vmes,.. vecinoma v vsakem svojo, kaksen je pa tudi brez..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a olly » 26 Jan 2017, 20:14

Je važno, v kaj jih daš, seveda!

Za DE britvice nisem bil toliko pozoren, ker v bistvu uporabljam le Feather in Polsilver, le redko kje kakšnega eksota.

Pri SE brivnikih pa imam vedno v vsakem brivniku svojo britvico in tu tudi pazim, da je vedno enako obrnjena in da je ne obračam okrog.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jan 2017, 20:32

na smer oz orientacijo (obracanje) britvice v brivniku pa sam nisem pozoren, ce bi bil bi pa po moje alterniral / izmenjeval strani
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a G_man » 11 Feb 2017, 08:44

@Olly, jaz imam aplikacijo (neke vrste Counter), ki sem jo izrabil za štetje britij s posamezno britvico. Nima sicer možnosti dodatnih informacij (kot recimo katero milo sem uporabil, je pa priročna :))

Slika

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Feb 2017, 08:52

Sploh ni slabo!

Žal le za Androida, ne?

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a G_man » 11 Feb 2017, 09:44

Res je. :|

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Vodenje evidence

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Feb 2017, 09:54

Vseeno sem našel še za iOS eno:

Slika

Ni tako lepa kot tvoja, a sem zadovoljen.

Odlična ideja, hvala!

Odgovori