Gillette Slim Adjustable

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Gillette Slim Adjustable

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Okt 2013, 22:13

Kot sem v sosednji temi že pisal, sem kupil omenjeni nastavljivi DE brivnik. Bega pa me njegova "nežnost". Bojim se, da je morda z njim kaj narobe. Namreč, zelo je nežen in si ne znam misliti, če je to sploh običajno. Ima 9 stopenj nastavljivosti, ampak na stopnji 1 praktično sploh ne brije.

Stopnja 9 pa niti ni agresivnejša od Muehle R89. Morda bi celo rekel, da je manj. Tiste, kateri imate izkušnje, bi prosil za mnenje.

LP

Bajkman

Re: Gillette Slim Adjustable

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Mar 2014, 02:28

Evo mene pravkar z nočnega britja. slant sem posodil kolegu, tako da sem bil prisiljen uporabiti nek drugi brivnik. Imam 3 Slim adjustable brivnike, tako da sem se odločil za enega izmed njih. In pravkar danes sem ugotovil, da sem se pravzaprav po lastni napaki vedno bril z istim (mislil pa sem, da sem sprobal dva). Za enega smo ugotovili, da ima premajhen gap.
Drugi je na testu pri @simon-u.

Tretji je bil danes pravzaprav prvič v pogonu, odkar jih imam.

--------------------------------------------------

POROČILO:
S to današnjo verzijo je bilo britje nekaj popolnoma drugega. In to samo v pozitivnem smislu. Pripravo sem imel dobro. Tuš + splahovanje obraza z vročo vodo. Po @TMB-jevem nasvetu sem zmanjševal agresivnost od 7 za WTG preko 5 na XTG do 3 na ATG. Uporabil sem Astro SP katera ima za sabo dve britji v Slantu 37C.

1.) WTG:
Običajen, kot pri ostalih normalnih brivnikih, v primerjavi s Slantom pa več zatikanja. Lahko bi rekel brez odstopanja.

2.) XTG:
Kot običajno, a bolj "brezskrbno" britje

3.) ATG:
NEBEŠKO!Kjerkoli sem lahko kar teral po koži, šel večkrat po istem mestu. Lahko sem pritisnil na kožo, tako kot kartušo ali še bolj. Brez posledic.
Po tem 3. pasu na kakem delu ni bil toliko kvaliteten BBS kot pri slantu. A kjer ni bil, sem popravil s še enim prehodom, a z večjim pritiskom. Brez problema.
Po vratu s strani sem lahko bolj pritisnil, rezultat pa je v obliki BOLJŠEGA BBS-a KOT V PRIMERU SLANTA.

Zaradi navade sem na kožo nanesel AfterShave, a takoj sem se vprašal, zakaj sploh. Zapeklo me ni nič.

Tako da @mach3, če boš imel možnost poizkusiti, ta brivnik bi lahko bil odgovor za BBS na tvojem konkavnem delu vratu. Tudi jaz imam s strani konkavnost.


Imam občutek, da bi s tem brivnikom in ostro žiletko lahko bril kar direkt ATG. Verjetno ne bi dosegel čisti BBS, a obril bi se v zelo kratkem času in brez iritacije.
Občutek imam tudi, da sploh ne bi bilo potrebno nanašanje pene, pač pa bi že med tuširanjem pri namiljenju obraza z navadnim milom, potegnil s tem brivnikom ATG. Problem bi bile edino zalisce in verjetno nepopolni BBS.

Če pa bi želel ritual in popolni BBS, bi uporabil Slant, pri strani na vratu pa Slim Adjustable.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Gillette Slim Adjustable

Odgovor Napisal/-a chrom » 22 Mar 2014, 08:09

Slim adjustable je odlični brivnik za učenje. Nastaviš na 1 in se briješ. Če ne gre, potem kot britja ni čisto pravi.

Jaz imam Slim adjustable black beauty in se ogrevam za misel, da bodo šli tudi brivniki, ki jih ne uporabljam, na prodaj, tako da se bo potem tudi ta pojavil v namenskem topicu, skupaj z nekaj ščetkami različnih cenovnih razredov. Ampak definitivno pa same super zadeve. A teh super zadev se je sedaj nabralo preveč in nimam niti prostora po predalih, kaj šele, da bi jih uporabljal......

Odgovori