Rocnel inox SE brivnik

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Maj 2016, 20:47

Slucajno sem zasledil inox (316) turske izdelave,. nov nacin vstavljanja britvice, vstavi se pol DE britvice,.. cena zelo mamljiva, trenutno manj kot 30 euro (plus nekaj postnine), zna pa iti gor (oz naj bi bila taksna tendenca)..

izgleda tako:
rocnel @ www.britev.si.jpg
rocnel @ www.britev.si
rocnel @ www.britev.si.jpg (59.08KiB)Pogledano 10825 krat
ziletka se pa v glavo vstavi tako.. KLIK

ce je kdo interesent za jo nabaviti bom verjetno eno narocil ce jo bom se dobil po dobri ceni, ce se bi kdo pridruzil naj se danes javi (#YouSnoozeYouLose varianta :D)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a janez011 » 02 Maj 2016, 22:22

Uuu ravno tole iščem :) lepa stvarca. Torej če boš naročal sem definitivno zraven. Mimogrede kako boš naročil na spletni strani piše da je out of stock?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Maj 2016, 22:26

15 min prepozno. ravno je bilo naroceno in placano... na strani http://www.extrashaving.com/..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Maj 2016, 19:06

evo stvar prispela, izgleda tako
Rocnel Razor @ www.britev.si.jpg
Rocnel Razor @ www.britev.si.jpg (69.65KiB)Pogledano 10767 krat
Rocnel Razor @ www.britev.si.jpg
Rocnel Razor @ www.britev.si.jpg (62.99KiB)Pogledano 10767 krat
o tem kako se nalozi ziletka noter si lahko pogledate tu: https://www.youtube.com/watch?v=UAjHElg-MW8

vtisi od vostoka (iz druge teme):
vostok napisal/-a:Pozdravljeni,

Danes padlo prvo britje z Rocnel turškim SE brivnikom. WOW!! :D
Nov način vpetja britvice zagotavlja precejšnjo izpostavljenost in hkrati popolno stabilnost brez vibracij. Brivnik je relativno agresiven in hkrati zelo nežen do kože. Po eni strani zelo težak, po drugi pa je glava relativno majhna in je zato zelo obvladljiv. K temu pripomore tudi precej dolg ročaj, ki doda k teži in stabilnosti ter je dovolj grob, da ne more biti nikakršnega govora o drsenju iz rok.
Brivnik brije predvsem z lastno težo, roka je tu samo zato, da ga usmerja. Daje mnogo povratnih informacij; preizkusil sem pritiskanje na kožo in brivnik je opozoril na "nevarnost" precej zgodaj in progresivno, predvsem pa dooolgo preden sem uspel pridelati rdečo pikico. Eno. :)

Za dokončno odločitev bo potrebno še nekaj britij, vendar Rocnel postaja moj novi najljubši DE/SE brivnik.

LP, G
Moji vtisi :D:
v bistvu smesno,.. bril sem se ze zgodaj zjutraj a zaradi pomanjkanja casa nisem mogel objaviti... ce bi bi bilo skoraj reciprocno mnenje od Vostoka.. sicer ne da je slab brivnik, a tako ekstremno mene (Se) ni navdusil..

izdelava je super (nimam pa primerjave za inox brivnik), ideja je super (glej gor kako se da noter ziletka), grip je ultra dober, brivnik je zelo tezak in posledicno sem imel tendenco da bi imel tezko roko.. seveda sem pazil da je bilacim manj tezka :D.. se vedno mislim da je malo bolj obcutljiv na pravi kot kot npr Muhle R41 (za primerjavo si poglejte sliki spodaj)
Rocnel razor with Muhle R41 www.britev.si.jpg
Rocnel razor with Muhle R41 www.britev.si
Rocnel razor with Muhle R41 www.britev.si.jpg (74.15KiB)Pogledano 10767 krat
Rocnel razor with Muhle R41 @ www.britev.si.jpg
Rocnel razor with Muhle R41 www.britev.si
Rocnel razor with Muhle R41 @ www.britev.si.jpg (91.99KiB)Pogledano 10767 krat
zanimivo mi je da se pena pri britju odlaga pod brivnik, namrec preprican sem bil da se bo zabijal tisi kanal pod ziletko,.. no to danes zjutraj ni predstavljalo problema, tako da sem se za foro pri prvem passu atg obril po celem obrazu brez da bi spral brivnik


aja se to, meni se brivnik ni zdel agresiven (pa tudi blag ne)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Maj 2016, 18:45

..je potem se kdo narocil tole mrcino :)?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a janez011 » 07 Maj 2016, 19:37

Nimam taprave kartice da bi jo povezal z paypalom, paypal-topup funkcija pa je za Slovenijo trenutno onemogočena. Tako da sem nažalost brez rešitve.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a brico » 07 Maj 2016, 21:36

trenutno je nedobavljiv, razprodan...pride pa kmalu, vsaj tako pravijo na uradni strani...
@miha@, a ni to malo yebeno da žiletka štrli zunaj brivnika?....nevarnost da se urežeš po ušesu, čeprav ta del ni oster?...a ni @puškin@ o tem neki pisal?....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Maj 2016, 21:50

jaz sem to polomil stran s prstom,... poglej video ki sem ga prilimal,.. kaze pri casu cca 2 minuti.. je pa res da pol tezje das ven ali noter isto ziletko (tega nisem probal)

ko odlomis usesa nic ne strli ven
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a vostok » 07 Maj 2016, 22:50

Pozdravljeni!

Kar zadeva "ušesa" polovice britvice, ni težav, se gladko odlomijo in ne motijo. V tem primeru je odstranjevanje britvice še vedno enostavno, ker je hrbtenica rezalnega robu na vsaki strani širša od brivnika za cca 0.5mm in jo je mogoče odstraniti z nohtom brez nevarnosti ureznin.

Glede na mihov komentar na prvo izkušnjo z brivnikom sem danes naredil majhen test. Zadnje čase sem se namreč bril izključno z Edwin Jaggerjem in je zato moje subjektivno mnenje pristransko.

Za test sem danes zjutraj obril pol obraza z Rocnel P brivnikom in drugo polovico z Merkurjem 34c HD, ki naj bi bil brivnik nekje na sredini spektra agresivnosti in udobja britja. V obeh je bila Personna, uporabljena drugič. Čas od zadnjega britja cca 24 ur.
Milo Proraso belo, ker po izkušnjah ponuja dobro spolzkost, vendar nekoliko manj zaščite. Naj se izkaže brivnik.
Bril sem se v dveh prehodih, XTG in ATG in vsako polovico obraza zaščitil s peno posebej, da je bila za oba brivnika sveža.
V prvem prehodu je Rocnel takoj prevzel vosdtvo, saj je udobno odstranil več dlak kot Merkur.
V drugem prehodu se je pokazala majhna slabost Rocnela. Ker ima samo en rezalni rob, se le ta hitreje obrabi. Namensko sem britje dokončal s polovico britvice, ki je dajala znake obrabljenosti. Merkur tu ni imel težav in britvica bo gotovo zdržala še eno britje.
Kljub napisanemu je Rocnel pridelal manj rdečih pikic (2, Merkur pa 4) in bolje obril težavne predele okrog brade, za odtenek boljši je bil tudi pri vbočenih mestih na licih, kjer za seboj ni pustil nobene dlake.

Malo moram popraviti oceno agresivnosti, kjer bi Rocnela postavil nekje na 6.5/10. Merkur 34c HD bi na tej (moji) lestvici zasedel 5/10 in Merkur Futur 8.5/10.

Prednosti: Izdelan je iz nerjavečega jekla, zelo težak in ima nenavaden, inovativen način vstavljanja britvic ter odličen ročaj. Stane manj kot 30€. Do kože je razmeroma nežen in učinkovit pri britju zahtevnejših predelov.
Slabosti: Med britjem je potrebno pogostejše izpiranje in (polovica) britvica se hitreje obrabi

Ocena po drugem britju: brivnik mi je še vedno zelo všeč in definitivno ostaja pri hiši.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Rocnel inox SE brivnik

Odgovor Napisal/-a Timotej » 10 Maj 2016, 18:47

A paše R41 glava na ročko od rocnela ?

Odgovori