Vasa najljubša žiletka

Brivniki/britvice od a do ž...
vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07
Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a vostok » 28 Maj 2016, 09:55

@G_man, Personna platinum chrome.
Ob tem bi želel pojasniti, da je bilo 16 britij v zaporednih dneh, britvico pa sem menjal vsaki dve ali tri britja.
Lp, G
Shaven haven. Respect!!

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a uxbal » 02 Jun 2016, 09:20

No, po predlogu vostoka sem šel premetat malo tisti moj sample pack in je bil en paketek personne notri. Poskusim, in lahko rečem bravo.

Astra mi je ustrezala veliko bolje kot Feather. Potem sem po Astri še enkrat preizkusil feather in čeprav je šlo bolje kot prvih nekajkrat, je bilo vseeno kar nekaj urezninic in iritacije. Potem sem preizkusil personno in edini minus je da mogoče ne pobere najbolje iz prvega prehoda, ampak zato lahko grem čez še enkrat brez kakršnih koli bolečin, občutka cukanja ipd., iritacije ni, koža je pa mehkejša kor s katerokoli žiletko do sedaj, prav tako sem še najbolj do gladkega obrit. Očitno tudi ne sname nič povrhnjice, ker tudi alkoholni AS nič ne peče. Dobra zadeva. Še nekajkrat personno sprobam, potem spet Astro da malo primerjam rezultate, pa če bodo slabši. bo moja omarica bogatejša za 200 personn. Izaelska proizvodnja, če se ne motim?

HVala za predlog, vostok!

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a vostok » 02 Jun 2016, 14:00

Nič hvala, pijem pivo :twisted: (na srečanju čez 14 dni)

Me veseli, da ti Personna ustreza. Za kvaliteto britja je britvica, vsaj zame, bolj pomembna od samega brivnika in s Personno se še nisem slabo obril.
Če že imaš sample pack kupljen, preizkusi še ostale, sedaj, ko veš, kako izgleda britje z britvico, ki ti ustreza.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

tomzzi
Prispevkov:12
Pridružen:27 Sep 2013, 16:05

Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a tomzzi » 02 Jun 2016, 20:27

Do pred kratkim so mi bile top Astra. Feather je dobra a se tudi najhitreje "urežem". Sedaj imam Polsilver paket 50-ih... Mi odgovarjajo. Za nekaj časa bo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jun 2016, 21:07

pri Feather moras imeti samo super lahko roko pa je .. vsaj po mojih izkusnjah..
britev.si ruleeees :)

focus
Prispevkov:11
Pridružen:01 Maj 2016, 14:46

Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a focus » 02 Jun 2016, 21:29

Ob priliki poskusita se Voskhod. Meni so v primerjavi z Astro (ki je bila pred tem moja go-to ziletka) zelo podobne, mogoce malenkost bolj nezne, ampak se mi uspe z njimi obriti bistveno bolje.

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a uxbal » 03 Jun 2016, 09:12

Po nekih recenzijah personn sem preizkusil danes Derby, ki deluje podobno, ampak sem se s personno dosti lepše obril + brez ureznin, tukaj 2,3. Približno isti mušter, s tem da mi je personna +.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a G_man » 14 Jul 2016, 23:32

vostok napisal/-a:@G_man, Personna platinum chrome.
Ob tem bi želel pojasniti, da je bilo 16 britij v zaporednih dneh, britvico pa sem menjal vsaki dve ali tri britja.
Lp, G
Kako smo si različni... Sem se včeraj spomnil na to Personno, nekaj kosov je ostalo še iz sample packa. No go! Premalo ostra za moje kocine, na drugi strani pa zelo groba do moje kože. Najprej sem jo uporabil s Haslingerjevo ovco, danes sem probal še z Vitosom in isto. Tako da sem na sredini obupal in vzel novo Polsilver in milina - ostra in nežna :) Aj kiđ ju nat!

Se pa z Vostokom zelo strinjam v tem, da je žiletka pomembnejša od brivnika. :)

Lp

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Jul 2016, 07:03

Potrjujem, da je Personna pri meni enaka - zelo groba do kože in s tem tudi zelo neprijetna. Hitro sem se jih znebil.

Feather, Polsilver in Astra SP so tri britvice, ki so res top in vedno navdušijo.

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Vasa najljubša žiletka

Odgovor Napisal/-a vostok » 16 Jul 2016, 20:18

Pozdravljeni!

V zadnjih tednih po vaših predlogih preizkusil Astro in Voskhod.
Voskhod s teflonsko prevleko dobro povprečna, zanesljiva britvica za redno uporabo.
Astra je postala moja nova prva izbira za Gillette Aristocrata, saj se njena ostrina odlično dopolnjuje z blagim brivnikom za vsakodnevni BBS v 1 do 2 prehodih, odvisno od mila in narastka. V odprtem Merkur Futurju je malenkost preveč grizla, za tam je Personna še vedno zakon.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Odgovori