Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 27 Maj 2015, 21:25

Ne, sam navadiš se slabše ostrine, potem ko boš vzel novo boš občutil razliko.. Jaz vržem žiletko proč ko se začnejo pojavljat urezninice pri atg, takrat vem da ne reže več dobro, ker avtomatsko bolj pritiskam in grem večkrat zaporedoma čez eno in isto mesto, da je še sprejemljivo obrito.

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a iii » 28 Maj 2015, 05:29

+1

Tudi sam zdaj vedno po drugem britju zamenjam britvico, ker zakaj bi hodil porezan okrog če ni treba.
In britvic imam tak celo morje in ne vem kdaj jih bom porabil...
Nekje v Savinjski dolini...

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 28 Maj 2015, 08:21

Primorec napisal/-a:Ne, sam navadiš se slabše ostrine, potem ko boš vzel novo boš občutil razliko.. Jaz vržem žiletko proč ko se začnejo pojavljat urezninice pri atg, takrat vem da ne reže več dobro, ker avtomatsko bolj pritiskam in grem večkrat zaporedoma čez eno in isto mesto, da je še sprejemljivo obrito.
Zanimivo, meni se urezninice pojavljajo ravno pri novih žiletkah, 1. in 2. britje, potem pa ne več. In se lepše in udobnejše obrijem z nekajkrat rabljeno.
Sploh ko uporabim Feather in Polsilver, brez izjeme vedno drobne urezninice.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Maj 2015, 09:11

Meni se tudi zdi, da je drugo britje udobnejše (Feather oziroma Polsilver), zato sem začel pred prvim britjem stropat po dlani...
Nothing less...than BBS

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 28 Maj 2015, 09:47

Tiste majhne rdeče pikice se pojavijo v obeh primerih in sicer ob pre-ostri ter ob pre-topi britvici..zato je dobro najti take z najboljšim razmerjem - sebi primerne..

Feather in Polsilver spadajo med sam vrh najostrejših britvic zato bi bilo mogoče bolje, če bi jih pred začetkom britja postropali po dlani, kot je to predlagal Puskin..

Pri britju z britvo teh problemov ni ;)

Naj dodam, da..če se brijem z Feather oz Polsilver ni varijante da bi se lahko bril naslednja dva dni (koža preveč "prizadeta", ranjena)..
Če pa se brijem z Derby Professional pa lahko tudi že naslednji dan ATG :) ..jih pa uporabim le 1x in odvržem..meni ustrezajo zelo v shavetti..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Maj 2015, 15:06

Feather imam jaz prvih nekaj britij v Muhle R41, potem pa zacne malo trgati pore, potem dam se v Merku 37C..
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Maj 2015, 15:20

V slantu menjam klingo šele, ko mi na točno določenem delu glave noče pobrat dlak do BBS-a! :D
Nothing less...than BBS

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a caus24 » 29 Maj 2015, 21:30

Ima kdo izkusnje z Rapiro platinum.
Do sedaj je pri meni bila na prvem mestu Polsilver, sedaj sem pa nasel neko nasprotje katero mi tudi kar precej pase. Če napišem malo moja opazanja in ce ima kdo kaksno pripombo me naj popravi.
Polsilver se mi zdijo precej ostre ampak malo manj kot Feather, pri britju moram biti previden in zelo nezno uporabljat brivnik. Ni potrebno veliko popravljat, pridelam pa hitro kaksno urezninico ce nisem previden. Britvica je uporabna do petkrat.
Rapira je pa skoraj pravo nasprotje Polsilverja. Na prvo zogo zgleda zelo topa in je potrebno veckrat popravljat ampak sem lahko z britvico tudi bolj nepazljiv in grob. Tisto kar je zanimljivo pride po britju opazanje da sem zelo lepo obrit skoraj bolje kot z Polsilverjem. Sama koza je veliko manj poskodovana mogoce samo ena ali dve pikice. Ob uporabi AS ni pekocega obcutka. Je pa res da je britvica uporabna samo dvakrat. Po tretjem britju se pojavijo ureznince in neobriti deli so povsod neglede kolikokrat naredis prehod.

Pri britju uporabljam vedno isti postopek. Tusiranje, omegin copic, haslingerjevo milo in britje oziroma spiranje brivnika z ledeno vodo.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Maj 2015, 21:48

To vse, kar praviš za Rapiro, je tipično za manj ostro britvico.

Si probal poslilver stropati? Z nekajkratno uporabo bi s Polsilverjem moral priti na nivo Rapire in takrat bi se moral vesti zelo podobno.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a caus24 » 29 Maj 2015, 21:57

Bajkman napisal/-a:To vse, kar praviš za Rapiro, je tipično za manj ostro britvico.

Si probal poslilver stropati? Z nekajkratno uporabo bi s Polsilverjem moral priti na nivo Rapire in takrat bi se moral vesti zelo podobno.
To ze da ni tako ostra ampak derby recimo me pri britju zelo cuka rapira pa ne. Žiletka gre samo cez, kocine ostanejo in moras ponovit se enkrat ali dvakrst

Odgovori