Mongoose razor

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18
Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a janez011 » 08 Jan 2016, 14:21

Mongoose razor ima spet novo različico tokrat imenovano AlumiGoose tokrat že verzijo 3 tega brivnika ki se od verzije 2 razlikuje po daljših "pinih" za držanje žiletke.
Je pa tokrat ta glava iz aluminija in le v črnem finishu. Govori se da naj bi bil malenkost agresivnejši, sam osebno se še odločam najraje bi sicer počakal open comb verzijo.
Črnih ročajev ne dobi pa se Dr. Bomber ročaj. Imam tudi informacijo o cenah če koga zanima.
Torej vse informacije so dobrodošle mogoče je celo kateri od vas brivnik že naročil?

Pa še ena slikica da vidimo o čem se govori.
Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Jan 2016, 15:28

To, oz predhodnike, bi znala stestirati chrom ali pa simon...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a janez011 » 08 Jan 2016, 16:10

Razmišljam da bi šel na tega aluminjastega mogoče kakšen interesent za mojo SS satin b2 verzijo? samo glasno razmišljam :D .

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a brico » 08 Jan 2016, 18:38

kakšen je to cenovni razred, tvojega in novega...hipotetično...

še neki..kaj to pomeni satin na SS...a je to dodaten coat ali samo brush finish SS?...ta nov je verjetno DLC finiš kot moj novi IKON...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a janez011 » 08 Jan 2016, 21:43

Cena novega SS nimam pojma vem sam da se eden prodaja komplet za 200€, cena samo aluminjaste glave je 70$ moja nova je bla pa 120$ za rabljeno pa nevem sploh.

Za satin nevem mogoče je celo nanešeno gor na tanavem je pa eloksacija.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a brico » 08 Jan 2016, 22:04

hmmmm...sprejemljiva cena samo za glavo...če je res tako kvalitetna...kako se to naročuje?...malo sem gledal po netu pa ne najdem nič...a so to skupinski nakupi, ali imaš pravico samo na enega...nekje sem zasledil take pogoje...sicer FB nimam...nimam tudi kompleks do rabljenih stvari...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a janez011 » 08 Jan 2016, 22:19

Pomoje je izključno preko maila vsaj jaz se poslužujem tega pa čakalne liste so pa taka in podobna sranja za tole glavo trenutno je itak sam nekje 20 kosov tak da še če se nebom hitro odzval še zamene nebo nič. :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Dec 2016, 21:42

Nič nimamo napisanega o tem zanimivem brivniku, ki me je dolgo privlačil in me končno le zvabil, da ga primem v roko in se lastnoročno prepričam kaj je to za ena drobcena zverinica, mungo imenovana.

V bistvu gre za pravcato zverino, saj s Featherjevim AS-D2 ročajem tehta neverjetnih 115.80 g, s čimer je od Cobre težji za 22 g (Cobra tehta 93.80 g). Oba brivnika sem tehtal z vstavljeno Feather Professional SE britvico.

Da si boste lažje predstavljali, kako težak brivnik je to - Merkur 11C s Polsilver britvico tehta 75.83 g.

Nisem se še bril s težjim brivnikom in ko sem ga prijel v roke, sem si predstavljal, kako ga bom le naslonil na lice in mu pustil, da dela sam.

Pa me je glede tega v bistvu presenetil, kajti krona vsega presenečenja, ki sem ga bil deležen, je bila ta, da je brivnik neverjetno blag. Pričakoval sem nevarno reč, ki ne odpušča napak, dočakal pa pohlevneža, ki ga tu in tam celo odločno pritisnem ob kožo brez vsakršne skrbi, da bi se porezal. Na nek način sem pričakoval ekvivalent Cobri, dočakal pa popolno nasprotje, kajti s Cobro si takih naglih, odločnih, nespametnih manevrov, kakršne lahko izvajam z Mongooseom, nikakor ne morem privoščit. Prehitro ugrizne. Mongoose tega ne počne. Tisti, ki imate Feather AS-D2, boste vedeli, o čem govorim - Mongoose je nežen, ampak učinkovit. Kot nekakšen Feather AS-D2 na steroidih, predvsem zaradi svoje podaljšane, 50mm britvice, ki tule pluži po koži s svojo celotno dolžino in prekaša Cobro za 7.5 mm (Cobra razpolaga s skromnih 42.5 mm rezalnega roba).

Z njim sem se doslej obril dvakrat in sicer sem prvič bril 7 dni star narastek, maloprej pa dvodnevnega. Z obojim je opravil z lahkoto, čeprav priznam, da bi pri 7-dnevnem narastku rajši posegel po Cobri, ker je na koži vendarle bolj neusmiljena. Ob priliki bom poslikal blade gap in blade exposure pri obeh, z ramo ob rami, da vam pokažem, za kakšno velikansko razliko v prid Cobri gre.

Brivnik, ki ga imam, izhaja iz druge serije, za katero je značilno, da nima lukenj v bottom plateu, temveč le utore, v katere gresta podolgovata nastavka, na katerih leži britvica. Tudi podolgovata nastavka, na katera gre britvica, sta pri seriji 1 in seriji 2 krajša. V seriji 3 in v seriji 4, katera že predstavlja Mongoose II, so se odločili, da ta nastavka podaljšajo, v bottom plate pa izvrtajo luknje, skozi katere sežeta ta dva nastavka za britvico. Daljša nastavka imata dvojno funkcijo - prva je olajšana montaža britvice, druga funkcija teh podaljšanih nastavkov pa v bistvu nudi potuho tistim malo bolj lenim brivcem, ker lahko zaradi njiju brivnik z odvitjem ročaja le malce razpreš, v špranjo usmeriš curek vode in glave pri umivanju zaradi tega ni potrebno razstavljat. Jaz moram priznat, da jo rajši razstavljam, ker sem s takim umivanjem vendarle bolj temeljit.

Ob priliki še poslikam te nastavke in jih označim, da si boste lažje predstavljali, o čem govorim.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a janez011 » 12 Dec 2016, 22:04

Odlično in vse pravilno napisano, SOTD slikca je tudi lepa :D . Dodam lahko pa da je aluminjasti Mongoose le za odtenek agresivnejši.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Mongoose razor

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Dec 2016, 22:33

Hvala! No, to sem se spraševal - kakšen je AlumiGoose proti SS verziji.

Posledica česa je večja agresivnost AlumiGoosea? Večji blade exposure?

Odgovori