Prvo britje z DE

Brivniki/britvice od a do ž...
ecofst
Prispevkov:50
Pridružen:29 Nov 2015, 14:27
Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a ecofst » 29 Nov 2015, 15:58

Pozdravljeni,
ponekaj letih razmisljanj sem se le odlocil, da se podam na pot do britja z britvijo. Ker pa sem na vec spletnih mestih zasledil, da priporocajo "ucenje/privajanje" z DE brivnikom, sem tako tudi zacel. Od nonota sem dobil dva brivnika-en je italijanske izdelave iz leta 1948, ki se razstavi v skatlico po velikosti manjso od tiste za vzigalice(slike sledijo), drugi je pa nastavljiv od Gilette iz leta 1952(slika spodaj). Copic ne vem iz kaksnih dlak je, milo je trdo od Palmolive(edino ki je bilo v lokalni trgovini), britvice so imeli pa samo od Wilkinson ter Gilette..kupil obojne, preizkusil pa samo Wilkinson. Za preizkusit celo stvar britja mislim, da zadostuje-tako na hitro :)

Sedaj pa k stvari: po pregledu navodil/postopkov britja po raznih sp.straneh, youtube-a in seveda tega foruma(zelo vesel, da ga imamo v slo)sem se danes lotil prvic z DE. Zacel sem s toplo brisaco, napravil "lather" in zacel..khm.. :D pri wtg ni bilo vecjih tezav-obcutek zelo prijeten v primerjavi s tistim od mach3..pri xtg in atg se je pa veselica tacela. Obcutek je bil kot da se britvica zatika in preskakuje :shock: rezultat je viden na slikah. Zanima me kaj je botrovalo k temu in ali je to v fazi ucenja normalen pojav :D vseh namigov, nasvetov in komentarjev bom vesel.

Gilette '52
Slika

Takoj po britju
Slika

15min po britju
Slika

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a caus24 » 29 Nov 2015, 16:47

Skoraj tako kot da bi gledal slike svojega prvega britja.
Klinga bi priporočal ostrejšo (polsilver ali feather) ker poskakuje verjetno ni dovolj ostra in ne reže ampak se zatika.
Milo z malo boljšo zaščito. Na TVB imaš Hasslingerja kateri je odličen vendar ne preveč drag.

Pol pa vadit vadit vadit :D :D :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Nov 2015, 17:31

Pozdravljen na forumu :)!
Glede na slike si prevec pritiskal. Glede na vlecenje je kot je ze caus24 rekel verjetno ziletka bolj topa in milo zanic. Ko se z DE brijes se moras cisto na rahlo. Pazi tudi na pravilen kot britja. Za te stvari je treba nekaj vaje zato nikar ne obupaj prehitro ;).
Ce se zelis briti z britvino priporocam da z njo kar zacnes.
britev.si ruleeees :)

ecofst
Prispevkov:50
Pridružen:29 Nov 2015, 14:27

Re: Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a ecofst » 29 Nov 2015, 18:38

A nene..tako hitro pa ne gre puske v koruzo metat ;) kot je bil pac kakrsen je bil..pritiskal pa niti nisem-po navodilih..teza brivnika le pod brado sem gor tiscal le toliko, da je bil stik...sicer pa kot sta oba rekla vaja dela mojstra in ne bom za sveto trdil, da nisem prevec pritiskal :D

Spodaj pa prilagam slike se drugega-starejsega DEa iz leta 1948, vgraviran ima napis made in italy ter c.a.v.a.

Velikost spravljene zadeve v primerjavi s skatlico britvic
Slika
Slika

Razstavljen
Slika

..in sestavljen
Slika

@miha a da bi kar z britvico zacel? Uh..kolikor me mika me pa tut skrbi da bom lijak s krvjo napolnil :D bom se raje najprej s tem navadil. Mislim pa tudi, da gre z britvijo malce pocasnaje kot pa z DE(ce se motim me prosim popravite) in bi mi v primeru, da ni dovolj casa prislo prav da "na hitro" s tem opravim zadevo :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Nov 2015, 20:22

Glej ce si z nozem ne odrezea prsta si tudi z britvino ne bos vratu prerezal, pac gres pocasi pa z obcutkom. Vsekakor rabis vec casa, sploh na zacetku, zato je za hitrost prva izbira kartusa, sledi ji DE, ki mu sledi britev. Po mojem mnenju v obratnem vrstnem redu sledi blizina pobritja oz stopnja bbs. Iz tega razloga (hitrost) jaz med tednom vecinoma uporabljam DE, cez vikend oz ko se mi zjutraj ne mudi 100 na uro pa britev.
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 29 Nov 2015, 22:33

Kot bi gledal sebe na začetku. Ali pa sedaj če bi se šel brit vsak dan...
Točno take občutke imam še zdaj - WTG super, ATG se na nekaterih mestih zatika in preskakuje, pa če tudi vzamem Feather ali Polsilver. Sicer sem že tako zverziran, da si ne naredim "pokola", ampak brez vsake pikice krvi gre težko. Če hočem popolni BBS, je vedno nekje vsaj kakšna pikica.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a Puskin » 01 Dec 2015, 22:23

Kva je nindža, si se izlizal? ;)
Čakamo slike drugega brita...
Nothing less...than BBS

ecofst
Prispevkov:50
Pridružen:29 Nov 2015, 14:27

Re: Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a ecofst » 02 Dec 2015, 15:16

Hehe..se je zrihtalo ;) drugo britje brez xtg, krvave pikice 3-4 ni pa u nulo ker si nisem vzel dovolj casa...pa klingo sem dal Gilette platinum namesto Wilkinson in se mi bolj dopade. Po britju pa Cade od L'Occitane k ga pac ze mam nekaj casa. Tako da..zadovoljen z rezultatom vsega in veselo naprej k izpopolnjenju tehnike 8-)

Evo slikovno gradivo takoj po britju(se opravicujem za na glavo obrnjeno sliko ma ni casa obracat zdej :D )
Slika

AS
Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Dec 2015, 17:27

Much (much much) better :)..
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Prvo britje z DE

Odgovor Napisal/-a Puskin » 02 Dec 2015, 17:36

Bravo!
Eno dobro zadevo si že skapiral...zamenjal klingo! :D
Nothing less...than BBS

Odgovori