Vzdržljivost žiletk

Brivniki/britvice od a do ž...
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Primorec » 28 Mar 2014, 11:07

3 britja in vržem stran, ne glede na znamko...

Kake vržem še prej..Merkur, derby, timor..

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Mar 2014, 11:10

Če bi se jaz bril z Derby, bi vrgel vstran še preden bi naredil 2 cm dolg pas.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Primorec » 28 Mar 2014, 14:22

Potem bi z merkur britvico z muko naredil 1cm. Mislim da tako slabe žiletke kot sem jo dobil zraven slanta še nisem probal...Verjetno je priložena samo za okras..

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Mar 2014, 14:29

Hm, moje izkušnje so drugačne. Probal sem nekaj Merkurjevk, v Italiji sem kupil 10 kosov. Res pa je, da sem imel samo en Derby in lahko da je bil ponesrečen primer.

Bom jim dal še eno priložnost. Če se da kje dobiti samo eno škatljico.

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Apr 2014, 07:51

Astra SP- sedmo britje.

WTG se že nekoliko čuti tisto neprijetno praskanje kože, a na dlakah se ne zatika pretirano.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 01 Apr 2014, 09:47

A to zdj vse preizkušaš v slantu?

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Apr 2014, 09:56

Ne, prvi dve britji dotične Astre sta bili v slantu, naprej pa v Gillette Slim Adjustable.

Ko mi kolega vrne Slant, bom pozoren, če je trajanje približno enako. Ravno tako bom štel število britij. Ti si pač ugotovil, da britvica v slantu zdrži manj. Morda bom jaz ugotovil enako.

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Apr 2014, 13:28

Astra SP 8. britje. Nikoli si nisem mislil da je možno, ampak brije. Pa čeprav ne v slantu, temveč v Slim Adjustable.

Ker sem imel pomanjkanje časa, sem šel WTG in direkt ATG. Vseeno BBS in brez posledic na koži. Britje bi opisal tako, da se je res nekoliko zatikalo, zato nisem potegnil direktno po bradi, pač pa postopno.
Ampak Astra se je do kože se vede zelo prizanesljivo, nežno. Verjetno zaradi otopelosti.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Primorec » 04 Apr 2014, 14:02

Pri meni pa glih kontra, ko izrabim žiletko se začnejo pojavljat ureznine pri atg. Tudi tisto praskanje bolj občutim.. Mislim da edino z bolzano sem se lahko obril 5x..Zelo povprečno britje ampak konsistentno 5x, verjetno bi lahko tudi 6x..Za kakega z manj trdo brado bi bolzano utegnile biti terna..Zame žal premalo ostre..Zato jih tudi prodajam..

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Apr 2014, 14:08

Pismu, meni so Bolzano tudi pretope. Bil sem prepričan, da so dobre. A že prvo britje so neudobne, kot Personna.
Govori se, da ima Astra SP povprečno ostrino, a meni se zdi nad povprečjem. Glede blagosti do kože pa žal ne moreš vedeti, kako je po pri osmem britju. :lol:

Odgovori