DE Brivnik za začetnike

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Nov 2013, 22:53

... mah glej,.. cella je super, lahko uporabis kr en loncek ki ga imas, ne rabis lih shaving mug-a (jaz ga nimam)... lahko naredis tudi na obrazu oz najbolje da probas oboje :D :D ... ne se obremenjevat,.. najbolse da kupis un copic k ti ga je TMB svetoval,.. (svinja),.. jazbeca (poceni) imas v mulerju na copovi (ponavadi)... ce ti bo zadeva vsec bos pa itak se kaj boljsega kupil..

ce pa pare nisu u pitanju pa kupi pac FS :)
britev.si ruleeees :)

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 03 Nov 2013, 22:57

miha napisal/-a:... mah glej,.. cella je super, lahko uporabis kr en loncek ki ga imas, ne rabis lih shaving mug-a (jaz ga nimam)... lahko naredis tudi na obrazu oz najbolje da probas oboje :D :D ... ne se obremenjevat,.. najbolse da kupis un copic k ti ga je TMB svetoval,.. (svinja),.. jazbeca (poceni) imas v mulerju na copovi (ponavadi)... ce ti bo zadeva vsec bos pa itak se kaj boljsega kupil..

ce pa pare nisu u pitanju pa kupi pac FS :)
Pare su pitanje dokler se ne prepričam,da je to pravo zame. Kasnije sve po potrebi! :D

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a TMB » 03 Nov 2013, 22:58

Izbereš kar ti bolj ustreza. Sicer pa je za ustvarjanje pene v posodi dovolj že preprosta posoda za kosmiče ali kaj podobnega. Če sem prav razumel misliš, da ustvarjanje pene direktno na obrazu ne naredi dovolj pene za več prehodov. To ni res, saj v obeh primerih dobiš dovolj pene za 2 ali 3 prehode. Je pa res, da je ustvarjanje pene v posodi enostavneje.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 04 Nov 2013, 09:15

Posodica je fina tudi zato, ker lahko čopič pred britjem namočiš v topli vodi + na začetku je prašičji čopič vsaj zame pregrob za delanje pene na obrazu in me je pikal.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a TMB » 04 Nov 2013, 10:57

Merjasce se lahko namaka tudi brez posode: http://www.youtube.com/watch?v=bDqM-oPBvEo

Jaz sicer uporabim malo več vode in samo rahlo otresem ter pustim na lijaku med tem, ko se tuširam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Capilary_action
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a simon » 09 Nov 2013, 21:32

Verjetno povzročam dodatno zmedo ampak kot prvi čopič priporočam- http://www.shaving.ie/products/hjm-by-m ... fibre.html
Zmočiš ga v topli vodi in garantiram da je uporaben za vsa mila na trgu.
+ najbolj nežen čopič na trgu
+ cena
+dovolj hrbtenice
+majhna poraba mila
+neuničljiv
+ročaj

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 10 Nov 2013, 19:02

Danes sem fotra nahecal, da je poiskal brivnik, ki ga je nasledil od svojega očeta. Brivnik je starejše izdelave, saj je bil star foter 1942 kot talec ustreljen. Torej še pred drugo svetovno vojno. Brivnik je ameriške izdelave in poleg napisa Made in Usa je tudi znak in napis ( verjetno proizvajalca ). Zanima me, kako bi brivnik najlažje očistil, da bi bil spet ves lep in srebrn? Pomislil sem na to, da bi ga očistil z ultrazvokom, vendar sigurno obstaja kakšna bolj preprosta zadeva?

Lp

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Nov 2013, 19:37

..glej da ga ne bos prodal :)... je tako druzinsko kot verjetno tudi drugace en tolko vreden,.. kako scistiti bo znal svetovati TMB,.. ogromno pa o tem verjetno ve tudi clan "7:00" ki pa ni ravno aktiven, mogoce pa se bo
britev.si ruleeees :)

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 10 Nov 2013, 19:44

Prodal ga ne bom, saj tako ali tako ni vreden nič, razen za nas, ki je pač dediščina starega fotra. Imam ga namen uporabljati, samo najprej želim da bo tak kot nov. Gledam na Ebay-u te brivnike s črnim ročajem in piše da je ročaj iz ebenovine:

http://www.ebay.co.uk/itm/Frank-Shaving ... 337ee6e241

Mi je zelo všeč v kombinaciji z enakim čopičem, vendar Kitajcem ne zaupam, saj cvikam, da ni kakšna plastika. Prav tako imajo ročaje iz slonovine ( bele ). Mislil sem, da je Frank Shaving angleška firma, pa vidim da je vsa roba Made in China.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Nov 2013, 20:02

ne vem ce si cisto razumel,.. pred ebony ti psie "faux" to pomeni umetno,.. enako s slonovino
ebenovina sicer ni prepovedana (oz trgovanje z njo), mora pa biti po predpisih, poleg tega kot ebenovino prodajajo ene 20 ce ne celo 40 razlicnih "vrst" lesov, drugace je pa ebenovina zelo zelo gost les (lahko je gostejsi od vode, torej ne plava na njej), je zelo smolnat, ko ga brusis imas vse zraven crno,.. lahko ga spoliras v visoki sijaj,.. npr tipke na starih klavirjih so bile iz ebenovine

slonovina,.. poleg tega da ubijajo slone samo zaradi oklov je tudi z zakonom prepovedano trgovanje z njo, zato uporabljajo ali umetno (v tvojem primeru), ali slonovino ki je bila prodana pred veljavo tega zakona, ali pa nelegalno pridobljeno...

kar se tice FS.... kolikor jaz razumem oz vem je vecina jazbecje dlake ce ne skoraj vsa iz Kitajske in "Frank" se je ocitno enkrat odlocil da ne bo vec izvazal surovine ali polizdelkov za angleske izdelovalce (ali oga drugega) ampak da jih bo tudi sam zacel delati in prodajati kot koncne izdelke,.. posledicno so precej poceni, kvaliteta pa je tudi na zadovoljivi ravni,.. npr Frank Shaving silvertip je cca 50 euro,.. drugace se cene gibajo od 80 do 300 euro ce se ne motim...

ce strnem :).. za zacetek ti bo FS copic vec kot super, ce je pa rocaj plasticen pa to ni tkao slabo ker i tako nagnjen h kaksnim tezavam zaradi vlage (ki je pri copicu neizogibna)
britev.si ruleeees :)

Odgovori