DE Brivnik za začetnike

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2016, 21:44

Puskin napisal/-a:Valda da je hec! :D
.. ne mi zdej o hecih ko ze stopam na dolgem mostu za proti primorski da zjutraj prehitim smetarje... se bos jutri od 13h naprej hecal
britev.si ruleeees :)

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 16 Mar 2016, 19:14

Kateri DE brivnik priporočate? Rad bi imel takega pri katerem ne potrebujem veliko passov, da mi pobere dlake, hkrati pa da ni preveč agresiven do kože. Nekako se mi zdi, da bo padel Merkur 34C.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Mar 2016, 19:59

Imam občutek da sprašuješ kr tako, da ti pritrdimo, da je ta 34c dober izbor? Če si si ga nagledal ga pač kupi in to je to...pol boš pa itak videl, al ti leži, al boš kupil novega. Itak ne bo edini tvoj brivnik! :)
Ne razumi me napačno, ampak, težko je nekomu kar tako preko foruma svetovati brivnik. Malo prelistaj forum, pa boš našel ogromno o brivnikih. Vsak štarta z enim in pol....celo jaz, ki sem minimalist, jih imam v omarici 5. :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Mar 2016, 20:16

Puskin napisal/-a:....celo jaz, ki sem minimalist, jih imam v omarici 5. :D
uf to je cista laz Puskin,... zadnjic si rekel da inox Feather brivnike mecs v smeti,.. najprej nisem verjel, ko sem pa vsak dan v smeteh nasel enega sem zacel verjeti (no ko sem jih nabral 30 sem se navelical :D :D ) ... no mogoce ni laz, pa si jih imel 35 in jih imas sedaj se 5 :twisted:

..cepraaav (ce ne morem upreti vprasanju)... a imas se kaj drugih brivnikov ki jih ni v (minimalisticni) omarici?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Mar 2016, 20:31

Se strinjam s Puskinom. Jaz sem recimo prelistal cel forum, preden sem kupil prvi DE (no, pravzaprav je bil prvi plastičen Wilkinson, ampak ta ne šteje, ko ga majo na vsaki pumpi ;)).
V glavnem, kupil sem 34c in sem bil čisto razočaran, ker mi sploh ni ustrezal (sem ga že prodal, preden vprašaš ;)). No potem sem kupil 37c slant, ki je drugače dober in ga še vedno imam. BTW ni preveč agresiven, jaz bi temu rekel učinkovit. Nato sem pa odkril stare Gillette brivnike in za razliko od Puskina ne bom trdil, da sem "minimalist" :D

Nočem te zdaj odvrniti od 34c HD, mogoče ti bo super, samo opozarjam te, da se ne boš preveč veselil, hehe.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Mar 2016, 20:38

... moj glas gre tudi Merkurju 37C (34-ke nisme sprobal) .. opisal bi ga isto kot je rekel
G_man napisal/-a: ni preveč agresiven, jaz bi temu rekel učinkovit.

ceprav tisti stari Gillette brivinki, ki sem jih imel jaz v rokah niso naredili name tako dobrega vtisa kot na G_man-a ... je pa res da jih nisem imel prav dosti v rokah..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Mar 2016, 20:51

Pa ajde, ne bom rekel, da so najboljši brivniki. Mene so pritegnili bolj v zbirateljskem smislu :roll:
Med res dobre brivnike jih spada samo peščica: recimo Arictocrat Jr. je top šit, potem so super Gillette adjustable-i (Fatboy, Slim) in začuda meni zelo ustreza Gillette Tech. Sploh za enodnevno brado. Pogojno poreže tudi dvo ali tro-dnevno brado, če ga zaviješ, potem pa 1/8 odviješ, da je agresivnejši.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Mar 2016, 20:54

... u se nekaj sem se spomnil kar me moti.... ful hitro se zafila z (gosto) peno,.. pri drugih ki jih imam v redni uporabi nisem opazil tega, oz ce ze, veliko manj izrazeno.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Mar 2016, 21:24

miha napisal/-a:... u se nekaj sem se spomnil kar me moti.... ful hitro se zafila z (gosto) peno,.. pri drugih ki jih imam v redni uporabi nisem opazil tega, oz ce ze, veliko manj izrazeno.
Uh, ja, zdaj si me spomnil. Med dobre Gillette spada tudi Gillette New:
Slika

Ta je pa open comb in se ne nabira pena ;) V gl. odličen brivnik in če gledaš, da je bil narejen v 30ih letih prejšnjega stoletja...

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 16 Mar 2016, 21:52

Motiš se,34c sem ponudil, ker se veliko piše na tem forumu o njemu. Tudi slant je zelo pohvaljen tukaj. Gillete brivniki tudi, ampak te ne upam kupit, ker ste mnenja, da je treba pazit, da so še funkcionalni glede na to, da so starinski... no, mogoče nabavim celo slant.

Haha zdaj se hvališ, da imaš 5, ko si jih toliko stran že zmetal ja :lol: Drugače si jaz tudi ne znam predstavljat, da bi imel več brivnikov, ker sem prav tako zelo minialističen. Bomo videli. Sem gledal tudi vaše ponudbe pod rubriko Trgovina, kjer Miha prodaja Progress, sam mi ni všeč, da je gladek ročaj. Tako da berem in se odločam. 8-)

Odgovori