DE Brivnik za začetnike

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 16:29

1.) Večina (da ne rečem vsi) poznavalcev bi začetniku priporočilo brivnik MÜHLE R89, ali pa MERKUR 34C HD. Pri obeh imamo Slovenci srečo, saj je poštnina samo 1.58€ (Za 33C celo 1.24€). In za oba lahko pogosto dobimo tudi 10% popusta s tole kodo za popust: "Tvbforum"
Opozorilo: Da koda velja, je potrebno biti na strani trgovine registriran in prijavljen.
Ker verjamem, da se je težko odločiti med tema dvema, bo morda v pomoč:
MÜHLE:
- splošno mnenje, da je lepši in bolje oblikovan, baročne oblike.
- pomanjkljivost, katero opažam, je gladka ročka, katera zna zaradi spolzkosti pene nekoliko drseti. Nekatere uporabnike to ne moti. Če mislite imeti samo eden brivnik, potem je to to.

MERKUR:
- lep, a bolj industrijske oblike, kar pa je nekaterim (tudi meni) všeč
- ima hrapavo ročko, da v roki, ob prisotnosti spolzke pene, ne drsi

Oba sta narejena kvalitetno. Brivnika, katera bosta ob normalni uporabi, tako po vzdržljivosti kot po funkcionalnosti, trajala za vedno.


2.)
Za tiste, ki želijo biti začetnik na nižjo ceno, pa je tu Weishi 9306 - kitajski brivnik za dobrih 7 €, skupaj s poštnino. To je kopija Gilllette Super Speed brivnika iz 50tih in 60tih let. Ta brivnik je za začetnika dober, ker je zelo nežen, ampak za nekatere je celo prenežen.

3.)
In za slednje, ki pa vseeno želijo poceni brivnik, je na razpolago še RiMei.
EDIT (22. 5. 2014): Kar smo dolgo časa lahko le sanjali, je sedaj postalo resničnost. V kitajski trgovini v Celju se lahko dejansko kupi ta brivnik za ceno 3,5 EUR!
Oktobra 2013 sem ga sicer zasledil in tudi kupil pri Kitajcih na "bolšjaku" v LJ.


Brivnik pa je enak Mem Super Silver, katerega se v Srbiji dobi za manj kot 2,8 EUR.

4.) Če imate občutljivo kožo in obenem trde dlake, bi moral ustrezati Merkur 37C slant brivnik. Opozorilo: pri pritrjevanju britvice jo je potrebno malo pridržati, da se lepo nacentrira.
Brivnik naj bi veljal za agresivnejšega, a na našem forumu se vsi, ki smo ga poizkusili, strinjamo, da je to fama.


5.) Če ne želite zapraviti denarja za brivnik iz točke 2.) in 3.) samo da bi testirali, ampak želite takega, da bi eventuelno lahko bil tudi za daljše obdobje, pa obenem ugodnejši od brivnikov iz točke 1.), lahko za slabih 10 EUR kupite LORD L6. MÜHLE in MERKUR sta gotovo lepša in tudi tehnično bolj dovršena brivnika, ampak sta cca 20€ dražja.

EDIT: @denis-ov objektivni test brivnikov.

@Primorec pa mislim da bi priporočal Feather Popular
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 28 Feb 2015, 22:19, skupaj popravljeno 26 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 18:57

.... super predstavitev,.. ima se mene dabi kaksnega nabavil in sprobal stvar :D .... za enkrat samo britve
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 19:24

Pozabil sem omeniti nastavljive DE brivnike. Nastavlja se njihovo agresivnost oz. koliko klinca po domače povedano ven gleda. Žal so dražji. Najbolj znan je Merkur futur:
http://www.shaving.ie/products/merkur-futur.html

Nekaj cenejši je Merkur Progress:
http://www.shaving.ie/products/merkur-progress.html

Lahko pa si umislite tudi kak stari gillette Adjustable brivnik. Skoraj zagotovo deluje brez problema. Prednost teh DE brivnikov je ravno v tem, da je za vedno. Vsaj stari so bili. :D

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 20:12

Bajkman napisal/-a:Veliko poznavalcev bi začetniku priporočilo brivnik Muelhe R89, ki je zelo lepo narejen:
http://www.shaving.ie/products/muhle-r8 ... razor.html
+1

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Sep 2013, 21:15

Jaz sem ravno ta teden dobil Schick Krona iz eBay-a in je super brivnik, tudi za začetnike. Ima rahlo daljši plastičen ročaj, ki omogoča zelo dober oprijem brivnika. Mislim, da mi še noben brivnik ni tako dobro sedel v roko. :) BO to kar dobro darilo za punco, ki je ob mojem vztrajanju presedlala na DE britje. :D
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 21:45

Kako bi tvojo novo pridobitev Schick krona primerjal z Gillette Super Speed? Recimo v agresivnosti in kvaliteti izdelave. Po fotografiji sodeč ročka zgleda plastična. Ampak če je trdna plastika, to ni problem

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Sep 2013, 23:01

Glede izdelave je GIllette boljši, je tudi težji. Ima pa Krona boljšo geometrijo glave in se lažje obriješ pod nosom. :D Na sploh se mi je zdelo britje s krono boljše.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 23:08

TMB napisal/-a:Glede izdelave je GIllette boljši, je tudi težji. Ima pa Krona boljšo geometrijo glave in se lažje obriješ pod nosom. :D Na sploh se mi je zdelo britje s krono boljše.

... odvisno od nosa (teoreticno govorjeno, jaz se nisem DE.ja drzal v rokah zadnjih 30 let, prej pa samo od starega ata, pa se to brez ziletke :D )
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Ancre
Prispevkov:92
Pridružen:26 Sep 2013, 19:18
Kraj:Hrvaška

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Ancre » 26 Sep 2013, 23:11

I sa britvama je ista stvar. Lakše se ispod nosa obrijati sa 4/8 nego sa 8/8!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 23:24

.. ma kaki,.. s 8/8 britvom okines nos ko nista (samo stavis malo vise styptic pena :D ) ... pa ti drugi put ne smeta :D .... ajde da te vidim to napraviti DE-om
britev.si ruleeees :)

Odgovori