DE Brivnik za začetnike

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Sep 2015, 09:20

Ko se oziram nazaj v čase, ko sem se srečeval z DE brivniki in po tej definicij bil začetnik in jih primerjam s sedanjim časom, ko naj bi nekaj izkušenj že imel, z lahkoto rečem tole:

Največ ponujajo Merkurjevi brivniki.

Nizka cena, visoka kvaliteta izdelave in neverjetna učinkovitost pri britju.

Proti Merkurju odpadejo vsi Mühleji, Edwin Jaggerji, Rimeiji in tudi mnogo dražji brivniki, izdelani iz nerjavečega jekla - marsikateri zaradi nedodelanosti, zaradi katere je občutek pri britju zoprn in grob, nekaj teh pa zaradi previsoke cene.

Skratka - vsakemu začetniku priporočam Merkurjeve brivnike, če bi pa sčasoma nastala želja po raziskovanju, se pa takrat usmeri v eksotiko in višjeproračunske izdelke.

Turk
Prispevkov:6
Pridružen:01 Sep 2015, 04:45

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Turk » 10 Okt 2015, 03:22

evo preteklo je že nekaj časa od moje zadnje objave. Toda sedaj je preteklo že 10 dni odkar je rimei prispel in po treh britjih, lahko rečem da sem zelo zadovoljen z njim, ker začenjam DE brivsko kariero z majhnim budgetom, sem se bril kar s priloženo (čipšit) britvico in peno iz pločevinke, vendar so prvi vtisi zelo pozitivni, koža ni več tako razdražena in tudi izgleda bolje po britju. ker ne mislim takoj vlagati veliko denarja v brivski pribor, sem v vaški trgovini opazil brvski čopič od ŽIME, tako da bom za začetek kupil tega (seveda bom povedal kakšen je po testu). Zanima pa me kje bi lahko dobil brivsko peno, v nespecijaliziranih trgovinah ( nisem ravno pogosto v Lj ali kopru). Pa tudi žiletk ne najdem več pri blagajni kot so bile včasih. imam pa namen naročiti paket najbolj priljublenih žiletk, da vidim kako pa kaj mi paše.

Lp Tine
En hud pesjan je živu, se futrou je z ludmi,
znjih župco si je kuhou, obrau jih do kosti,...

Bajkman

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Okt 2015, 04:53

Dobro jutro. Čopič od Žime je najbrž rebrandana Omega. Če predpostavimo, da fo drži, potem tudi drži, da je to kvaliteten čopič, edino počakati je potrebno, da se konice razcepijo z uporabo. Sedaj pri novem so zelo trde in za obraz preagresivne.
Britvice Gillette Platitnum, tiste modre imaš v večini običajnih štacun, vsak Mercator jih ima, kot tudi brivske kreme(brion, Palmolive, Wilkinson...)

Lepo da si se nam pridružil, RiMei pa je kljub nizki ceni precej dober brivnik.

gasper
Prispevkov:36
Pridružen:14 Feb 2016, 08:56

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a gasper » 26 Feb 2016, 19:58

torej se zadnji nasvet pred nakupom. ebay ima de brivnikov malo morje. Sicer sem se nekako nafural na merkur 34c ampak ga nikjer ne najdem pod 55€ s poštnino (kje je tvbshaving:) ). zanima me pa kaj mislite o pearl in boker boker brivnikih? so za kaj ali rajsi merkurja pa bom zadovoljen?

gledal sem npr ta dva:
http://www.ebay.com/itm/BOKER-BOKER-Sol ... SwLqFV9~vV

http://www.ebay.com/itm/Pearl-Travel-Op ... SwYaFWhBmE

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Feb 2016, 20:24

Tale Boker mi deluje isto kot da bi bil delan po licenci starih brivnikov Gilette..
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 26 Feb 2016, 22:50

gasper napisal/-a:torej se zadnji nasvet pred nakupom. ebay ima de brivnikov malo morje. Sicer sem se nekako nafural na merkur 34c ampak ga nikjer ne najdem pod 55€ s poštnino (kje je tvbshaving:) ). zanima me pa kaj mislite o pearl in boker boker brivnikih? so za kaj ali rajsi merkurja pa bom zadovoljen?

gledal sem npr ta dva:
http://www.ebay.com/itm/BOKER-BOKER-Sol ... SwLqFV9~vV

http://www.ebay.com/itm/Pearl-Travel-Op ... SwYaFWhBmE
?
http://connaughtshaving.com/merkur34c.html

47€ s poštnino do SLO. Jaz sem tu nabavil 37C.

Kaj si hotel reči s TVBshaving, a ni tam še ceneje?

gasper
Prispevkov:36
Pridružen:14 Feb 2016, 08:56

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a gasper » 27 Feb 2016, 11:29

ja tam je se ceneje pa ne posiljajo vec v slo... mamo celo neko temo nkeje na forumu.

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 02 Mar 2016, 12:23

Živjo,

mi lahko kdo pove, kako negujete vaše DE brivnike, je dovolj da po britju malce odprem brivnik, ter splahnem z vodo? Na koliko časa menjavate žiletke? Trenutno se brijem z wilkinson žiletkami, ki so bile pakirane zraven brivnika in me zanima, če imate kakšne izkušnje z drugimi žiletkami in katere priporočate.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Mar 2016, 18:51

Brivnik sam ponavadi splahnem in posusim z wc papirjem. Za kaksno bolj konkretno ciscenje na vsake kvatre pa ima caus25 vec izkusenj..

Boljsih od wilkinsona je kar nekaj ziletk, je pa to tudi stvar osebnih prefernc, zato najboljse da si kaksen sample pack omislis. Frekvenca menjave ziletk je tudi odvisna od posameznika, od ziletke, do brivnika, tipa dlak, stila britja itd.. Ponavadi ko cutis da preslabo reze (npr cuka) zamenjas.

Tu je tema o ziletkah (klik)
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 03 Mar 2016, 22:49

MaliFric napisal/-a:Živjo,

mi lahko kdo pove, kako negujete vaše DE brivnike, je dovolj da po britju malce odprem brivnik, ter splahnem z vodo? Na koliko časa menjavate žiletke? Trenutno se brijem z wilkinson žiletkami, ki so bile pakirane zraven brivnika in me zanima, če imate kakšne izkušnje z drugimi žiletkami in katere priporočate.
Jaz ga za 2 obrata odraufam, splaknem z vodo in otresem. Če ga ne odšraufam, se začnejo kocine nabirat na določenih mestih.

Odgovori