DE Brivnik za začetnike

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23
Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 02 Jan 2018, 01:29

brico napisal/-a:
miha napisal/-a:He he, jaz sem zacel z britvami in prvic probal DE pozneje, po moje po 2 letih..
jaz se prvih 15, 16 let sploh nisem bril...potem mi je foter kupil najcenejšega Gilletteja..... :lol: ...
:lol: :lol: :lol:

kalbo
Prispevkov:18
Pridružen:09 Apr 2018, 10:11

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a kalbo » 09 Apr 2018, 11:01

Pozdravjeni. Verjetno bi bilo prav, da se najprej predstavim. Pred kar nekaj leti (verjetno že kar 10) sem ponorel ob ceni Fusion vložkov in dejstvu, da so ob drugem britju začeli cukat. Šel sem v akcijo in si po splošnem nasvetu za "začetnike" nabavil Merkurjev 34 C HD, čopič in Locitane milo. Obril sem se vrhunsko (za tisti čas) in kako leto fural baby face in mojega 34 C HD in ugotovil, da mi še najbolje sedejo želetke Gillette platinum in namesto mila navadna Nivea brivska krema. Potem sem spet prešel na bradonja stil in tako je ostalo precej let. No pred časom sem zopet potegnil ven britvico zaradi določenih težav pod brado in stvar me kje spet začela zanimat. Slučajno naletim na eno dražbo na Ebayu in se zagrebem za Gillette Tech UK iz 50tih let, ki je bil videt v odlični formi, mene pa stare stvari zamimajo, cena pa 12 dolarjev....sitnica. No brivnik je kot iz trgovine, obril sem se pa....kaj naj rečem, ljubav na prvi pogled. Merkur je ko stara brana proti tej zadevi, čeprav bi se kot nevešč verjetno z njim porezal do amena.
No včeraj je prišel po pošti še en brivnik in sicer Phenix Prismatic, ki je kopija enega evropskega brivnika iz 20 let prejšnjega stoletja. Izgleda kot giljotina, britje pa pravi užitek, tako po filingu britvice, kot akustičnem feedbacku. Seveda sem potem med brskanjem po Ebaju naletel na vrhunsko ohranjen Gillette new silver SC, ta je pa na poti. Seveda sem pihnjen na enostavne zadeve in me posledično razni nastavljivi brivniki ne zanimajo toliko, me prej zadeve, ki so jih uporabljali nači dedki.

Torej, kaj za začetek. 34C bi bil verjetno dobra izbira, ker se z njim verjetno težko porežeš, predvidevam, da zadeva, ki jo prodajajo v Millerju za 15 EUR tud ni slaba za uvod. Nikakor ne bi zanemaril starih Gillettov, tko kot Tech sede v roko....khm....ker so jih izpopolnii do perfekcije in ko izpopolniš tehniko ti rata 34 C malo čuden, nimam pa pojma zakaj....

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Apr 2018, 16:26

Pozdravljen pri nas :).. tale Phoenix velja za zelo blagega ce se ne motim, tebi ustreza? Olly a nisi ti imel enega svoj cas?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a olly » 09 Apr 2018, 16:27

Ja, imel sem double edge open comb. Nimam več.

kalbo
Prispevkov:18
Pridružen:09 Apr 2018, 10:11

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a kalbo » 09 Apr 2018, 16:42

Velja za blažjega, kot je videti, je pa po filingu agresivnejši od 34C. Mi ustreza, čeprav mi Tech bolj sede na roko kar se teže in filinga tiče. Je pa narejen brezhibno, ni sledu o šlampariji tistega open comba. Čakam še Gillette new.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a G_man » 09 Apr 2018, 20:19

Moj prvi brivnik (če odmislim plastični wilkinson, ki drugače sploh ni napačen) je bil Merkur 34C HD. Ampak nikoli mi ni sedel. Zanimivo bi ga bilo sprobati sedaj, po 3 letih in desetinah brivnikov :oops: Ampak ob mojih začetkih se spomnim, da me je slabo obril in še ziritiral.

Gillette New so odlični brivniki, meni osebno boljši od Tech-ov. Če med sabo primerjam Short Comb in LongComb, mi je SC boljši - tudi sicer eden najboljših Gillette DE-jev.

kalbo
Prispevkov:18
Pridružen:09 Apr 2018, 10:11

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a kalbo » 09 Apr 2018, 22:19

Ja, čakam ta arhivski model. Se valja še nekje po Washingtonu. Pol je pa to to, me babnica že postrani gleda.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Apr 2018, 05:51

kalbo napisal/-a:
09 Apr 2018, 22:19
Ja, čakam ta arhivski model. Se valja še nekje po Washingtonu. Pol je pa to to, me babnica že postrani gleda.
:lol: :lol: glede na izkusnje clanov foruma se zna zgoditi da bos se kaj kupil
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a G_man » 10 Apr 2018, 08:22

Jp :D

Malo si poglej kakšne tuje forume. Neverjetno, kako iznajdljivi so možakarji pri incognito pridobivanju brivskega materiala (ne samo brivnikov).

Splošno načelo je sledeče: kar babnica ne ve, je ne boli! ;)

Je pa res, da si dokaj kmalu našel dobre brivnike. Mogoče te pa RAD ne dobi..

kalbo
Prispevkov:18
Pridružen:09 Apr 2018, 10:11

Re: DE Brivnik za začetnike

Odgovor Napisal/-a kalbo » 10 Apr 2018, 08:30

Ha, ha, moja je kar vzdržljiva glede teh stvari, leta drila :)

Odgovori