Idealen brivnik

Brivniki/britvice od a do ž...
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a caus24 » 22 Jan 2015, 11:27

Prosil bi za mnenje predvsem tiste forumaše kateri imate malo več izkušenj kot ostali. Zanima me kakšen je vaš idealen DE brivnik: teža, material, 3delni ali nastavljjiv, open comb oz kakršno koli info.
-Prav tako najbolj negativna izkušnja z kakšnim brivnikom.
-Koliko denarja bi bili pripravljeni plačati za takšen brivnik.

Z prijateljem poizkušava ugotoviti kakšen bi bil idealen de brivnik in koliko bi znašala cena katera bi bila za večino sprejemljiva.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Jan 2015, 18:35

od brivnikov ki sem jih preizkusil je Muhle R41 najboljsi in cenovno zelo ugoden napram kaksnim drazjim...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a denis » 23 Jan 2015, 06:59

Najraje slanta, na drugem mestu so pa nastavljivi. Do 50€ sem pripravljen dati za brivnik.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Jan 2015, 14:09

Verjetno se na to vprašanje ne da odgovoriti. Vsak ma svojega idealnega, odvisno kaj ti je bolj pomembno.
Če gledam predvsem ceno (poleg izdelave in uporabnosti), je to sigurno Rimei.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a chrom » 23 Jan 2015, 14:15

Definitivno lahka kovina, a kvalitetna kot je aluminij. Potem pa 3 glave, kopije bakelitnega Slanta, gillette NEW open comba in Feather AS-D2.

To bi pokrilo vse tri vrste, open comb, closed comb in slant. Te tri zgornji primeri so meni najboljši.

Cena okoli 100 e bi bila bomba!

Bajkman

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Jan 2015, 14:37

Če se že razmišlja o idealnem brivniku. Zakaj pa se ne bi naredilo dva? Kot pravi Chrom, druga verzija pa čim ugodnejša. To pomeni kromirana medenina iz treh delov.

Za mene bi bil sicer idealen slant brivnik iz lahke kovine, kateri bi bil tudi nastavljiv. O ceni nima smisla govoriti, ker si ne predstavljam, kolikšni bi bili stroški izdelave.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a caus24 » 23 Jan 2015, 17:40

Bajkman napisal/-a:Če se že razmišlja o idealnem brivniku. Zakaj pa se ne bi naredilo dva? Kot pravi Chrom, druga verzija pa čim ugodnejša. To pomeni kromirana medenina iz treh delov.

Za mene bi bil sicer idealen slant brivnik iz lahke kovine, kateri bi bil tudi nastavljiv. O ceni nima smisla govoriti, ker si ne predstavljam, kolikšni bi bili stroški izdelave.
Nastavljiv slant? Kako to misliš, kot gillette adjustable. Kaj pa misliš o brivniku recimo open comb ampak z pomično glavo kot je recimo na Mach3. Verjetno bi se zmanjšala možnost ureznin pri tistih kateri še nimajo tehnike razvite oz pri vseh nas. Če se ti mudi in nisi ravno natančen in pritisneš več kot bi moral.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a chrom » 23 Jan 2015, 18:14

caus24 napisal/-a:
Bajkman napisal/-a:Če se že razmišlja o idealnem brivniku. Zakaj pa se ne bi naredilo dva? Kot pravi Chrom, druga verzija pa čim ugodnejša. To pomeni kromirana medenina iz treh delov.

Za mene bi bil sicer idealen slant brivnik iz lahke kovine, kateri bi bil tudi nastavljiv. O ceni nima smisla govoriti, ker si ne predstavljam, kolikšni bi bili stroški izdelave.
Nastavljiv slant? Kako to misliš, kot gillette adjustable. Kaj pa misliš o brivniku recimo open comb ampak z pomično glavo kot je recimo na Mach3. Verjetno bi se zmanjšala možnost ureznin pri tistih kateri še nimajo tehnike razvite oz pri vseh nas. Če se ti mudi in nisi ravno natančen in pritisneš več kot bi moral.
Open comb s pomicno glavo je gillette guard. Kartusni.

Bajkman

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Jan 2015, 18:18

Ta pa bi bil DE. Toliko bolje. Če mislita, da je tehnično izvedljivo, je super ideja. Ali biti revolucionaren in tvegati da trg tega ne sprejme, po drugi strani pa zna biti hit.

Ali iti na preverjeno metodo. Odločitev je treba pretehtati.

Za prvi primer je verjetno zelo pomembno, da ni bil izdelek dovolj vzdržljiv, da se ne bi hitro pokvarilo, recimo kak padec, karkoli.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Idealen brivnik

Odgovor Napisal/-a Timotej » 28 Jan 2015, 12:03

caus24 napisal/-a:
Bajkman napisal/-a:Če se že razmišlja o idealnem brivniku. Zakaj pa se ne bi naredilo dva? Kot pravi Chrom, druga verzija pa čim ugodnejša. To pomeni kromirana medenina iz treh delov.

Za mene bi bil sicer idealen slant brivnik iz lahke kovine, kateri bi bil tudi nastavljiv. O ceni nima smisla govoriti, ker si ne predstavljam, kolikšni bi bili stroški izdelave.
Nastavljiv slant? Kako to misliš, kot gillette adjustable. Kaj pa misliš o brivniku recimo open comb ampak z pomično glavo kot je recimo na Mach3. Verjetno bi se zmanjšala možnost ureznin pri tistih kateri še nimajo tehnike razvite oz pri vseh nas. Če se ti mudi in nisi ravno natančen in pritisneš več kot bi moral.
http://www.afeitadovintage.com/threads/ ... -ajustable

Odgovori