Najagresivnejši DE

Brivniki/britvice od a do ž...
Bajkman
Najagresivnejši DE

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jan 2015, 16:22

Miha me je s pisanjem o Muhle R41 vzpodbudil, da napišem svoje vizualno srečanje z najagresivnejšim DE brivnikom. Po naključju sem bil na obisku pri Albancu s Kosova. Debata o vsem mogočem, kazanje slik, kako si je tam dol naredil hišo in opremil z Gorenje belo tehniko itd..
Jaz pa omenim tudi britje. Zanimala me je kaka albanska navada. Mi pokaže brivnik, s katerim se on stalno brije. Kupil ga je ali na Kosovu ali v Albaniji. Mi govorimo o odprtosti britvice, a tisti DE je imel britvico popolnoma odprto, brez prednje zaščite, katero imenujemo "safety bar" ali pa brez zob "open comb-a".

Na internetu najhitreje najdem prispevek na srbskem forumu, kjer se najdejo tudi slike:
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php?topic=896.0

Skratka, to je brivnik, s katerim brijemo kot z britvijo ali shavette, le da ima drugačno geometrijo držanja. Mnogo bolj manevrirno, zato gremo res na vsakem delu obraza in vratu dejansko lahko v nam želeno smer (WTG, XTG, ATG), kar z britvijo ali shavette ni mogoče. So le približki.

Bajkman

Re: Najagresivnejši DE

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jan 2015, 16:30

Avtorju sem ukradel slike, a mislim da ne bo zameril:
Slika

Slika

Slika

Slika

Od Albanca je bil podoben, a je imel tanjši material pokrova, tako da je bil še agresivnejši.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Najagresivnejši DE

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Jan 2015, 16:34

To bi pa jaz probal ce nebi bil 30 euro :), zna biti zanimivo (po drugi strani pa zna biti sila neprijetno ce si ziletko zarijes)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Najagresivnejši DE

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jan 2015, 16:40

Isto kot pri shavette. Tukaj je potrebno veliko pazljivosti in izkušenj. Albanec je to dol kupil za sila majhen denar. Vprašal sem ga, kako da uporablja ta način.

ODGOVOR: da je probal kartuše, a se z njimi ne uspe obriti gladko. Ima pa res gosto brado.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Najagresivnejši DE

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 01 Jan 2015, 17:32

Bajkman napisal/-a:Isto kot pri shavette. Tukaj je potrebno veliko pazljivosti in izkušenj.
Tuki se popolnoma strinjam s teboj..sila zanimiv brivnik vendar si upam stavit, da je efekt agresivnosti pri britju z njim popolnoma enak shavetti..

Drgač pa to much blade exposure, če ti tale brivnik pade z rok oz. ga narobe primeš si hitro v zelo velikih težavah..

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Najagresivnejši DE

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 01 Jan 2015, 22:24

Saj teoretično se pri pravilnem kotu pri nobenem brivniku safety bar ali zobje OC ne dotikajo kože, torej smo v bistvu na istem. Safety bar je samo zaščita pri nepravilnem položaju, sicer se s tem brivnikom ne briješ prav nič drugače kot z recimo R89.


Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Najagresivnejši DE

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Mar 2015, 19:49

Na no ali pa ce bi tipcek povedal kaj o tem kako se brije s tem namesto da cel video stoka kako slabo je narejeno :D
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Najagresivnejši DE

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Mar 2015, 20:08

Menda najdemo koga, ki se s tem tudi v obrije pred kamero. Pa frišn Feather..

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Najagresivnejši DE

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 07 Mar 2015, 20:11

Jst bi tkoj probu :D

Odgovori