Gem Micromatic SE

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Gem Micromatic SE

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Okt 2014, 05:50

To glede ziletk imam v glavi od nekje kot dejstvo, pred casom po moje kje bral... Mogoce da se motim :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Gem Micromatic SE

Odgovor Napisal/-a simon » 26 Okt 2014, 19:21

Slika
Končno sem testiral brivnik Gem Flying Wing or Bullet Tip Safety Razor izdelan takoj po drugi svetovni vojni.Brivnik je izdelan zelo natančno in meni deluje neuničljiv.Ime je dobil po obliki ročaja, ki je zelo masiven in ima temu primerno težo.Sicer ne bom sodil ostale starejše GEM brivnike ampak omenjeni model ima za moje pojme idealno razmerje med težo ročaja in pa glavo brivnika.Pri prvem britju sem uporabil preverjene izdelke,ki jih dobro poznam, kot so na primer Strop Shoppe,Simpson Duke 3 in pa http://connaughtshaving.com/gemss.html (Personna me ni razočarala)
Priznam,da od omenjenega brivnika nisem veliko pričakoval ,zadeve pa sem se lotil predvsem iz radovednosti.Pred britjem sem razmišljal o kotu britja in kako bom obvladal ročaj,ki ga nisem vajen na zadnjem delu glave,ker se brijem po celi glavi.Med britjem pa sem se prepustil temu starinskemu brivniku,ki je z dlakami opravil v rekordnemu času brez kapljice krvi in iritacije.
Testiranje je bilo kratko in nezanimivo,priznam pa,da sem se samo nasmehnil in čudil česa je sposobna tale 66 let stara zadeva.Lahko bi nadaljeval ampak cena brivnika in žiletk je smešno nizka!
V mojem primeru si zasluži oceno 10,sem pa naročil še en identičen brivnik ki ga bom verjetno poslal na lepotni poseg.
Na sliki lahko vidite vstavljeno Feather artist club žiletko,ki ki sem jo uporabljal v Cobri Classic tako,da naslednje britje bo zopet zanimivo. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gem Micromatic SE

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Okt 2014, 19:38

zanimiva izkusnja,.. tudi sam se ze veslim da bom sprobal to mrcino, oz tej podobno :D ..
britev.si ruleeees :)

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Gem Micromatic SE

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 26 Okt 2014, 22:27

Je rekel "nezanimivo" testiranje :D

Zdaj vem, zakaj toliko ljudi vseeno ostaja na SE brivnikih, ko ga enkrat preizkusijo, ker je očitno rs dobro dodelano.
Koliko si rekel, da si dal za brivnik?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gem Micromatic SE

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Okt 2014, 22:41

Nic nisem rekel koliko sem dal :). Mislim da je bil cca 1 euro.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Gem Micromatic SE

Odgovor Napisal/-a simon » 26 Okt 2014, 23:06

Brivnik mi je podaril član foruma chrom.Najbolje da ga ne poznaš,ker on ima same hude zadeve. :D :D :D
Priznam pa ,da sem porabil ogromno časa za poliranje brivnika, kljub temu,da je bil v odličnem stanju.
Identičen brivnik na spletu stane z poštnino približno 25 eur,vse pa je odvisno od tega kako je ohranjen i.t.d.

Bajkman

Re: Gem Micromatic SE

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Okt 2014, 20:04

Poizkusil sem GEM Junior z britvico, katero mi je dobrosrčno poslal Simon. Poizkusil sem ga na eni strani obraza, na drugi pa R89 s Personna Med britvico, za peno pa sem uporabil Loccitane Cade kremo.

Brivnik je dejansko zelo dober in narejen zelo premišljeno. Pogled nanj daje slutiti o agresivni zveri, a ko se začne britje, je čisto nasprotje. Ker ima pred britvico izpostavljene "grabljice", se ne da urezati. Namreč če uporabiš pravi kot, brije dobro, "grabljice" pa kožo napnejo. Če pa uporabimo napačen kot v eno ali drugo smer od pravega, brivnik enostavno ne brije, saj britvico oddalji. Ampak pravilni kot se brez problema zadane. Prvič sem uporabil brivnik in opazil, da je otročje lahko.

Personna Med se je ponovno izkazala kot pretopa britvica, saj se je v ATG zatikala. Potem ni tretje izbire izbire: ali odneham in se ne obrijem, ali pa potegnem na silo, britvico pa zabije v kožo - iritacija in ureznine.

Cade Ni za povedati veliko dobrega. Pena je bolj drseča, kot sem pričakoval, a nase ne sprejme veliko vode. To so občutki za prvo test. Glavna pomanjkljivost pa je zelo močna parfumiranost- katera meni deluje zelo umetno. Pena na obrazu peče, predvidevam da zaradi premočne koncentracije parfuma. Vonja se še nekaj časa nisem znebil. Vendar pa mi pena deluje dokaj obstojno.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gem Micromatic SE

Odgovor Napisal/-a miha » 31 Okt 2014, 20:53

Ja tale gem tudi meni deluje glede nankot rezila zelo agresivno, moj nima grabljic tako da bomo sele videli koliko mm povrhnjice si bom skinil :twisted:
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Gem Micromatic SE

Odgovor Napisal/-a chrom » 27 Dec 2014, 14:39

Jaz imam na poti iz USA 3 različne GEME, tudi Damascena in jih bom na hitro potestiral, potem pa bosta verjetno sva šla v novi dom, ker me ima spet da bi začel manjšati zaloge. Preštel čopoče in jih imam 21, s tem da imam samo par "cenejših" ala Semogue 830. Verjetno je še samo Simon tako nor.....

Sedaj pa počasi pride še RR Stealth slant in Mongoose...

Definitivno bom začel delati prostor....

Šlo bo nekaj čopičev, morda pa tudi kakšen komplet iKon brivnik Oss + dve dodatni glavi (closed in open comb)...

Odgovori