Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Brivniki/britvice od a do ž...
DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00
Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 19 Sep 2014, 23:37

Imel sem srečo in na eBayu zasledil en žepni DE.

Izgledal ni slab, sem rekel da do 6€ dam zanj + ptt, in sem na koncu dal zanj premoženje - 10€ (s ptt).

Škatlica je širine kolikor je dolga žiletka in dolžine kakšna 2 mm več. SKratka res žepna.
Notri je 4-delni DE, glava iz 2 delov (se nisem nikol poglabljal v ta besedni zaklad, se opravičujem) in držalo iz dveh delov.
Na škatli zadaj piše "ROB. HOHMANN SOHN" in v drugi vrstici "SOLINGEN (GERMANY)".

Mogoče zna kdo stvar identificirat? Logo znotraj škatlice je oguljen, a se mi zdi znan, nekje sem ga definitivno že videl.

Sem v dilemi. Mogoče očistiti za namen uporabe, al samo malo očistiti, da je še vedno malo starinski?

Prilagam slikice:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sestavljenega še nisem slikal, bom jutri, če slučajno koga zanima.
Je pa bila notri še stara žiletka znamke ROTBART extra dunn (extra slim). Zarjavela, topa in malo odlomljena... A vseeno zanimiva.

Glava je potreba mogoče manjšega popravila - zvit je eden izmed stranskih "glavničkov" in vmes je malo umazanije. Pa ne vem, ali naj stvar poskusim odpigat (zviti v pravo lego), ali bom vse skupal odlomil? Vidno na predzadnji sliki.
Za vsak nasvet bom vesel! :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Sep 2014, 23:52

:D prakticno enakega (verjetno) imam jaz,.. moje je potovalni gilette... sem ga enkrat dobil na eni nagradni igri :) :o

glede ciscenja,.. skatlica je mesing,.. zacni s kaksno polir pasto, cerav po moje bo treba malo posmirglat (zacnes z zelo finim in ce ne gre gres pocasi h grobemu) .. na koncu seeda spoliras..

pri DE brivniku isto,.. tu je problem zob glavnicka, verjetno ga je fajn naravnati, a se zna hitro zlmiti po moje (bo kdo kaj vec ppovedal mogoce), ciscenje brivnika tudi s poliranjem, ce bos delal strojno JE ZELO treba paziti da ti masina ne zagrabi in ti ga zabrise v glavo ali v zid... ce bos poliral se prej rpepricaj d ani mogoce saom nikljan ker bos lahko nikel dol spravil...

kar nekaj o restavriranju DE brivnikov ve Fasan ;)
britev.si ruleeees :)

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 19 Sep 2014, 23:57

Strojno definitivno ne bo, ker nimam primernih storjčkov doma, pa še raje zaupam delo svojim rokam. :D

Kaj praviš na tisti lep zeleni flek na škatlici, bi bilo bolje prvo sčetkat dol?

EDIT: aja, v kolikor ni očitno, žiletke nimam namena restavrirat :D

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a caus24 » 20 Sep 2014, 00:17

Moje mnenje. Ocisti ga in ga uporabljaj, temu je namenjen.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Sep 2014, 00:21

skatla je medeinna po moje, pa brivnik tudi,.. na skatli ne vem ce bo slo dol samo s poliranjem.. jaz bi zbrusil dol s finim smirglom in pol spoliral v glossy finish ali kaj podobnega
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Sep 2014, 00:21

skatla je medeinna po moje, pa brivnik tudi,.. na skatli ne vem ce bo slo dol samo s poliranjem.. jaz bi zbrusil dol s finim smirglom in pol spoliral v glossy finish ali kaj podobnega
britev.si ruleeees :)

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 20 Sep 2014, 00:39

Mogoče mi je edin mal škoda, da bi ta profil na škatli izravnal... Al misliš da to ostane?
Sem bolj svež v tem....

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Sep 2014, 10:34

ta profil je natolcen s kladvom ali cim podobnim,.. in ce ne bos RES pretiraval ga ne bos unicil,..
se najmanj ga bos unicil s ti buffing.om, oz tudi z brusenjem z mehko povrsino
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Sep 2014, 16:17

ce hoces ti lahko zunanjost skatlice tzdu jaz poskusim pobrusiti in spolirati, ce te je strah da bos unicil relief ..
britev.si ruleeees :)

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Star brivnik - olišpati, ali pustiti starinsko?

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 20 Sep 2014, 17:58

AH, sej če praviš, da je tolk odporen, potem nimam tolk strahu.
Je za medenino potrebna kakšna posebna polirna pasta?

Odgovori