Cinkanje brivnika

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a caus24 » 07 Sep 2014, 10:33

Ne vem če sem postavil pravi naslov, za to temo. Kupil sem Brivnik Gillette slim 1964 (j1). Brivnik deluje kot mora delovat, ampak sem se odločil da ga bom razstavil in očistil. Ker je na nekaj delih malo obrabljen sem razmišljal da bi ga dal obnovit. Tu se pa zaplete, našel sem neke ameriške strani kjer ti to uredijo ampak je cena 30 dolarjev plus poštnina kar ne pride v poštev. Zanima me če je kdo to že delal, z kakšno kovino se dela nanos (mislim da delajo tudi z zlatom) in če kdo pozna koga v sloveniji da bi to naredil.

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Sep 2014, 11:29

Mislim da gre tu za nikljanje in ne cinkanje, je pa en clan na forumu (milsim da kemik) precej doro podkovan na tem podrocju... Da pa tudi google kar nekaj rezultatov oz ponudjikov za nikljanje pa lahko malo povprasas
britev.si ruleeees :)

Fasan

Re: Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a Fasan » 07 Sep 2014, 12:06

Razstaviš ga lahko sam, je posnetek na youtube. Nikljanje je precej cenejše kot pozlatitev in sploh bo po nikljanju izgledal kot nov. Veliko uspeha pri razstavljanju, ni tako enostavno kot izgleda, ni pa nemogoče. Glede na to, da je brivnik vreden svojega denarja, poskusi poiskat obnovitelja kje bližje npr. Nemčija.

Fasan

Re: Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a Fasan » 07 Sep 2014, 12:06

Fasan napisal/-a:Razstaviš ga lahko sam, je posnetek na youtube. Nikljanje je precej cenejše kot pozlatitev in sploh bo po nikljanju izgledal kot nov. Veliko uspeha pri razstavljanju, ni tako enostavno kot izgleda, ni pa nemogoče. Glede na to, da je brivnik vreden svojega denarja, poskusi poiskat obnovitelja kje bližje npr. Nemčija.
Koliko si dal zanj, če ni skrivnost? ;)

Bajkman

Re: Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Sep 2014, 13:19

Kemik mi je dal točno ime podjetja na ZS. Po nerodnosti sem izgubil, a verjamem, da se bo še kaj oglasil na forumu. :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Sep 2014, 18:12

Nasel sem podjetje nekje v okolici Domžal katero bi mi lahko nikljalo brivnik, o ceni ni bilo govora je pa zelo prijazen gospod rekel da bi ga moral zbrusit oziroma odstranit prvotni premaz preden bi ga lahko nikljali. Jaz sem imel v mislih samo ciscenje pred postopkom. Ve mogoce kdo ce je to nujno potrebno. Malo me skrbi kako bi on to brusil da ga nebi poskodoval.
Zeli da mu posljem razstavljen brivnik. Kdo ve ali se ponavadi nikljajo celi ali razstavljeni, nekje sem zasledil info da jih je Gillette v orginalu nikljal sestavljene????

Bajkman

Re: Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Sep 2014, 18:20

caus24 napisal/-a:Nasel sem podjetje nekje v okolici Domžal katero bi mi lahko nikljalo brivnik, o ceni ni bilo govora je pa zelo prijazen gospod rekel da bi ga moral zbrusit oziroma odstranit prvotni premaz preden bi ga lahko nikljali. Jaz sem imel v mislih samo ciscenje pred postopkom. Ve mogoce kdo ce je to nujno potrebno. Malo me skrbi kako bi on to brusil da ga nebi poskodoval.
Zeli da mu posljem razstavljen brivnik. Kdo ve ali se ponavadi nikljajo celi ali razstavljeni, nekje sem zasledil info da jih je Gillette v orginalu nikljal sestavljene????
Če ga dobro pogledaš, mislim da so res nikljali sestavljene. Znotraj vsaj SuperSpeed ni nikljan.

Odstranjevanja prvotnega nanosa se ravno tako naredi z degalvanizacijo in ne z brušenjem. Seveda pa bo lepši, če bo razstavljen. Je problem, da razstavljanje ne gre naprej? Toliko, kolikor si ga razstavil, mislim da je dovolj.

Pa zdi se mi, da mi je Kemik omenil podjetje Galma.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Sep 2014, 18:47

No z tem podjetjem sem se pogovarjal ker sem med branjem opisa podjetja nekako dobil obcutek da se ukvarjaj se z cem drugim kot samo neka industrijska obdelava kovin. Skozi pogov sem pa tudi dobil obcutek da so ze taksne stvari delali (ono kao poslji po posti pa bos nakazal denar pa ti posljemo nazaj da se ne vozis zaradi drobnarije).

Bajkman

Re: Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Sep 2014, 18:49

Naš član @Kemik, kateri se ukvarja točno z galvanizacijo, mi je to podjetje pohvalil. Glede na to, da se ukvarja z dotičnim poslom, gotovo ve kaj govori. ;)

Tako da le pogumno, jaz bi jim zaupal.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Cinkanje brivnika

Odgovor Napisal/-a denis » 10 Sep 2014, 19:44

Jaz ga ne bi brusil. Ce je res potrebno odstraniti star nanos ga raje speskaj.

Odgovori