Test vecih DE brivnikov (zaključek stran 4)

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07
Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 25 Sep 2014, 06:52

Včerajšnje britje z Gillette Slim Adjustable (letnik okoli 1967). Bril sem se WTG na stopnji 7, XTG na 6 in ATG na 5. stopnji. Odlično britje, zelo dober brivnik, nobene iritacije. Skorajda ni bilo potrebnih popravkov za BBS.
Najprej sem se mislil briti tako kot je (mislim da) nekje @Bajkman napisal: stopnja 7 za WTG, 5 za XTG in 3 za ATG, pa je bila nastavitev 5 za XTG preblaga zame. Ni šlo. Naslednjič bom poizkusil druge nastavitve, mislim da bi pri WTG imel lahko bolj odprtega, ker mi je slabo pobral.
Se mi pa dopade brivnik. Enostavno se da nastaviti in tako ustreza skoraj vsaki želji.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 27 Sep 2014, 23:27

Drugo britje z Gillette Slim Adjustable. Tokrat sem šel WTG na stopnji 8, XTG na 7, ATG pa sem najprej poizkusil na stopnji 6 pa ni šlo dobro, je bilo preveč agresivno in zato sem se do konca ATG obril na stopnji 5.
Tokratnje britje ni bilo tako dobro, tam kjer sem se ATG poizkusil briti ATG na 6. stopnji sem dobil iritacijo, pa tudi obrit nisem tako dobro kot prejšnjič, moram še malo preizkušati nastavitve na tem brivniku, da ga pogruntam.

Bajkman

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Sep 2014, 23:58

Meni je pa ravno ta brivnik tisti, ki izstopa. Nastavitve pa res, poizkusiš in vidiš. Meni ustreza 3 ali 4 in gasa ATG.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 28 Sep 2014, 07:42

Saj meni je tudi zelo dober. Prvic sem se odlicno obril. Vceraj pa ne vem tocno kaj je slo narobe. Bom naslednjic poizkusil bolj blage nastavitve za ATG.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 01 Okt 2014, 07:13

Včerajšnje britje, zopet tuš, Gillette Slim Adjustable, Arko, Omega Pro49, Feather in mrzla voda. WTG na nastavitvi 8, XTG na 6 in ATG na 4. Zelo dobro britje, BBS z nekaj malega popravki, nobene iritacije in ureznin. Očitno sem pri prejšnjem britju res pretiraval z agresivnostjo pri ATG prehodu.

To je brivnik, ki mi je čedalje bolj všeč. še posebno ko vidim od @caus24 obnovljenega.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 05 Okt 2014, 16:51

Današnje britje z Gillette SuperSpeed Flare, letnik 1954. Britje dobro, popoln BBS. Med britjem sploh nisem čutil britvice in zato se mi zdi, da je celo manj agresiven kot EJ DE89. Čudno pa je bilo, da sem imel po britju iritacijo pod brado :? Očitno le je agresiven.
Pač nek običajen brivnik, nič posebnega. Boljše od EJ DE89, je le to, da je enodelen.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 09 Okt 2014, 06:18

Drugo britje z Gillette SuperSpeed Flare, včeraj zvečer. Zopet med britjem vredu občutek, pred tretjim prehodom pa se je že začela kazati iritacija na vratu. Zato tudi nisem pretiraval in se obremenjeval z gladkostjo, koliko je še pobralo pri prehodu ATG je in potem nisem nič več popravljal. In zato po vratu nisem dobro obrit. Mogoče bi moral preizkusiti kakšno manj ostro britvico, morda kasneje.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 14 Okt 2014, 20:34

Tokrat z malo vecjo zakasnitvijo.
Danes sem se ze drugic bril z brivnikom Gillette Tech, prvic v soboto. Obakrat cisto povprecno britje, obakrat BBS z kar precej popravki in obakrat malo iritacije po vratu.

tinche
Prispevkov:52
Pridružen:17 Avg 2014, 11:37

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a tinche » 14 Okt 2014, 20:57

Sele z progresom ugotavljam kaj je to taprav BBS in s techom so res potrebni popravki, je pa tech udoben brivnik. :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 15 Okt 2014, 06:35

Je udoben, težko kaj zajeb.. Moti me edino da nima nobene teže in sam brivnik ne pritiska dovolj.

Odgovori