Test vecih DE brivnikov (zaključek stran 4)

Brivniki/britvice od a do ž...
Bajkman
Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Sep 2014, 11:54

Govoriva o R41 2011, medtem ko je 2013 pač neznanka. Ali se splača ali ne, tukaj boš moral gemblati. :D
Če malo počakaš, bo @babarog napisal kaka opažanja, saj bo imel oba pri sebi - istočasno.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 14 Sep 2014, 21:17

Današnje britje z Merkur 37C (slant).
Eno mojih boljših britij, pa sem se še spoznaval z brivnikom. Največ problemov sem imel z kotom brivnika, saj je glava zavita in se ne vidi takoj kakšen je kot brivnika na kožo. Brez ureznin, enostavno dosežen BBS (trije prehodi in nekaj popravkov), sicer nekaj malega iritacije, drugače pa zelo podobno britje kot z EJ DE89.
Razlog za iritacijo je po moje preveč samozavestno britje. Ker britvica tako zlahka teče čez dlake nisem nič pazil in morda preveč podrgnil po koži. Mislim da je na tem forumu že nekdo rekel, da ta brivnik poje. Ko imaš pravilni kot, dejansko ne bi vedel ali grabi dlake ali ne če ne bi slišal brivnika.
Mislim da bi se, ob osvojeni tehniki, s tem brivnikom dalo doseči BBS že z WTG in ATG.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 14 Sep 2014, 21:54

Zanimivo, meni je bilo pa že pri prvem britju z 37C povsem enostavno zadeti kot. Hkrati pa je to tudi moj edini brivnik, s katerim grem lahko brez pretiranega zatikanja delat ATG.

Bajkman

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Sep 2014, 22:37

Feather + Slant... :o

@denis, kolikič si uporabil to Feather britvico? Podatek, ki me zelo zanima.

LP

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 15 Sep 2014, 06:58

@Mach3: Ma ene trikrat sem potegnil brez da bi kaj odbril. Meni tudi ATG s tem brivnikom ne dela težav, saj teče kot po maslu.

@Bajkman: Prvič. V vsak brivnik, ki ga testiram dam novo Feather britvico.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 15 Sep 2014, 09:43

Tudi jaz moram zdaj, ko sem se ga navadil, spet še enkrat probati Feather v 37C, prvič me je razočarala (=porezala). Najbolje se je do zdaj v 37C obnesla Astra.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a simon » 17 Sep 2014, 18:32

Ja itak je R41 nekoliko bolj zahteven brivnik in pri meni deluje samo Polsilver super iridium.Močno pa odsvetujem testiranje brivnikov z britvico Feather, ker deluje slabo v večini brivnikov.Za začetek raje uporabljaj Astro in Polsilver iridium.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Sep 2014, 20:24

Mach3 napisal/-a:Tudi jaz moram zdaj, ko sem se ga navadil, spet še enkrat probati Feather v 37C, prvič me je razočarala (=porezala). Najbolje se je do zdaj v 37C obnesla Astra.
meni pa v 37C se najbolj sede Feather se mi zdi..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 18 Sep 2014, 06:46

Odločil sem se da v vseh brivnikih uporabim enake, nove britvice. In dovolj imam samo feather britvic.
Verjamem, da bi R41 bolje deloval s kakšno drugo britvico, ampak sem kar siguren, da mi vseeno ne bi ustrezal.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Test vecih DE brivnikov

Odgovor Napisal/-a denis » 21 Sep 2014, 21:54

Malo z zakasnitvijo. Drugo britje z Merkur 37C (slant) vceraj zjutraj. Britvica Feather drugic uporabljena.
Zopet odlicno britje, se malo boljse kot prejsnjic, BBS hitro s komaj kaj popravki. Britje ugodno, nic zatikanja, zelo malo moznosti za ureznine. Po britju zopet samo hladna voda pa ni bilo nic iritacije, ceprav sem ves dan delal in svical.

Tako kot ostali uporabniki tega brivnika, sem tudi jaz ze prvic opazil da se britvica cudno nacentrira. Jaz sem jo potem nastavil tako, da rezilo enakomerno gleda iz brivnika.

Ta brivnik se mi zelo dopade in verjetno bo to moj naslednji. Tudi narejen se mi zdi bolje kot EJ DE89. Bomo videli na koncu testa.

Odgovori