popravila in obnavljanja

Brivniki/britvice od a do ž...
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a caus24 » 29 Avg 2014, 13:12

Ima kdo kakšne izkušnje z popravilom de brivnika. Kupil sem Gillette slim adjustable (J1 mislim da 1964). Brivnik deluje kot mora ampak se pri odpiranju ena vratca hitreje odpirajo kot druga in mislim da je malo zvit (bom priložil tudi slikico). Na netu sem videl da takšne brivnike dajo na novo cinkat prevlečt z zlatom ali kakšno drugo kovino. Kako je z tem pri nas?

Bajkman

Re: popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Avg 2014, 14:05

Tvoj brivnik je res narejen v prvem kvartalu 1964. Hvaležen bi bil za obljubljeno sliko. Lahko vprašam, kje si ga kupil?

Glede odpiranja ga morda najprej natančno očisti. Zavri vodo, v kateri je raztopljen detergent za ročno pomivanje posode. V tak krop potopiš brivnik z odprtimi vratci in ga pustiš nekaj ur. S spodnje strani posode daš podstavek, zgoraj pa pokrovko, da dlje ostane vroč.

Potem pa samo očistiš s ščetko za zobe. Lahko da se bo notranjost dovolj očistila, s tem pa bo lepše deloval. Delna zvitost najbrž ni razlog za slabše odpiranje.

Seveda pa, če si dovolj finomehanika, ga razdri na prafaktorje in potem prafaktorje v krop. Lažje jih bo poravnati. in pozneje tudi lepše in bolje pocinkati, nikljati, kromirati, zlatiti.
Osebno bi ga nikljal, saj je tak tudi v originalu. Najbrž želiš imeti kot novega v original izgledu.

Za niklanje, kromiranje ali zlatenje pa ima @Kemik predlog, jaz sem žal pozabil ime ta trenutek. A je pri Ljubljani. Ne vem koliko te to moti. Za kje bližje vam pa morda kdo drug kaj napiše.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Avg 2014, 14:53

Nisem se razstavljal ali popravljal de brivnika ampak po moje je veliko stvari presanih in ne vem ce jezsko enostavno oz sploh smiselno razstavljati. Za razmascevanje vrzi v detergent in scetkaj (umaga ija), potem razmasti v npr acetonu. Za ti electro plating se dobi kite, ni pa to najbolj enostavno in ce zelis kvalitetni narediti je cel kup hakeljcev in je zelo priporocljivo da ti to naredi kdo ki to zna, kemik bo ze eden takih ki ti lahko da vec info ipd...
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Avg 2014, 15:36

Razstavljanje ni tak big Deal. Našel sem samo posnetek za Fat Boy, ampak tudi za Slim Adj. Sem že nekje naletel. @Primorec ga je tudi uspešno razstavil.

Jaz bi se pred nikljanje gotovo odločil za razstavljanje.

LP

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a caus24 » 07 Sep 2014, 10:44

Slika

Slika

Evo našel sem ta posnetek na youtubu https://www.youtube.com/watch?v=7FT5eTaoFhc. Zelo lepo in nazorno razloži kako in kaj. Imel sem zelo velike težave pri odstranjevanju dna sem mislil da bo že pustil vse skupaj, ampak sem našel na badger nad blade navodila za razstavljanje in dela enako kot ta tip na posnetku. Pomembno je to da je napisal da se pojavi vseke toliko časa brivnik z katerim se zelo namuči da odstrani dno. Verjetno zapacano in mogoče malo korozije. Sedaj pa imam težavo z odstranjevanjem drugega dela ( ta spodnji del kjer se dejansko brivnik drži). Ko odstranim poslikam in objavim.
Kupil sem ga na ebayu od nekega romuna. Cena slabih 30€ plus 3 evre poštnine. Če bi kupoval kaj iz ZDA pa ne dobiš kej pametnega pod 30€ plus poštnine še vsaj 10€.

Fasan

Re: popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a Fasan » 07 Sep 2014, 12:08

Zdaj sem videl koliko si dal, ker imaš dve temi odprti za isto stvar. 30 evrov + poštnina ni tako malo; res pa je, da se dobri prodajajo za 45 evrov in več + jasno poštnina.

Bajkman

Re: popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Sep 2014, 13:21

30 EUR je pravzaprav zelo ugodno. Ponavadi na licitacijah dosežejo precej višjo ceno, zasledil sem lepe primere tudi za cca 100€. Skratka, dober nakup. ;)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a caus24 » 15 Sep 2014, 15:09

Evo naslednji korak

Slika

Brivnik sem uspel razstavit, sedaj ga bom očistil in še enkrat poslikal. da vidimo razliko.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a caus24 » 16 Sep 2014, 08:55

Evo zadeva očiščena in pripravljena za nikljanje, ve mogoče kdo kaj naj naredim z tremi notranjimi deli, ne vem če bi jih dal nikljat ali bi jih mogoče zaščitil z kakšno barvo. Je potrebno to kaj podmazat preden se bom lotil sestavljanja.

Slika

Bajkman

Re: popravila in obnavljanja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Sep 2014, 10:09

Govoriš o tistih temnejših delih? Kateri izgledajo kot iz plastike? Jaz jih ne bi nikljal. Mislim, da lahko kvečjemu škodi mehanizmu, če je precizen.
Pred sestavljanje jaz bi namazal zelo na tanko, da se izogneš potencialni poškodbi. Če je kaj plastičnega, potem s teflonskim sprayem, če se bojiš kake manjše umazanije, pa s silikonskim. Tistim, ki jih uporabljajo v živilski industriji za njihove mašinerije. Gotovo ti bodo dali kak na pol prazen spray pri kakem peku.

BTW, že veš, cca koliko bo prišlo nikljanje?

LP

Odgovori