Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Jun 2014, 22:16

kaksna se vam zdi kaj kombinacija Merkur 37C in feather ziletk, prvec agresivno ali ok?,..

Namrec zanima me katere ziletke so po vasem mnenju top kombinacija s slantom 37C (..danes zjutraj sem se bril z njim :D..)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Jun 2014, 23:53

Feather je nekoliko preostra. Polsilver zelo dobra. Astra SP kot bi bila pisana na kozo. Zdi pa se mi, da imas ti mehkejse dlake, zato rabis manj ostro ziletko.
Zdi se mi, da bi se pri tebi najbolje obnesla Derby. Ampak samo teoretiziram, zato ne odgovarjam za svoje besede. :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Jun 2014, 00:36

:D :D ... bom sprobal,.. sedaj se vedno matram uno blue steel ziletko, ker se itak bolj redko z DE brijem pa potem traja dalj casa... trenutno se odlocam katero naslednjo uporbiti...

glede na to kako vsi hvalite feather in glede na ugodne ponudbe (sem zasledil na sosednjem forumu) na ebayu (KLIK) in trenutno amazonu (KLIK) sem zacel tuhtati ce nebi mogoce kar feather nabavil.. vsekakor nameravam prej sprobati (kot rceneo ce me spomin ne vara imam 1 :D)

pri amazonu dosava v USa (cenovno gledano)
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 30 Jun 2014, 08:47

Eh, jst sem itak ugotovil, da je bolj važno kako se pripravim, koliko dni je stara brada in koliko se mi mudi.

Morda so me najbolj poklale Feather in Polsilver, ostale so bile v 37C OK. Še najbolj so bile nežne Gillette OC rumene, Gillette Platinum, tudi Astra SP so OK. Ampak to je morda samo občutek in je vse skupaj isto.

Vendar če bi zdaj kupoval žiletke v paketu, bi verjetno vzel 100x Astra SP, ker po mojem zmagajo po kvaliteti/ceno.
Kupoval pa žiletk še dolgo ne bom, ker očitno bom imel moj sample pack ne samo za 2 leti, kot sem računal, ampak za vsaj 5 let glede na zdajšno porabo... :shock:

Bajkman

Re: Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jul 2014, 12:12

Tako je, Astra SP je nepremagljiva ponudba:
http://www.ebay.com/itm/100x-ASTRA-Supe ... 2a3bc24f81

Sicer jih @miha ne bo nikoli porabil, zato morda samo 50:
http://www.ebay.com/itm/50-Pieces-Astra ... 35d4e64bd2

Bajkman

Re: Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jul 2014, 12:24

@miha, če si orientiran na Feather, je še ugodnejša ponudba:
http://www.ebay.com/itm/100-Feather-Hi- ... 3f38a68dbd

Naročiš lahko v dveh ločenih paketih v razmaku kakega tedna, da te ne bodo "dacarji". Pri tvojem paketu 200 kosov bi te.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Jul 2014, 16:46

hja glede na to da Feather nisem se niti probal in se naslanjam samo na mnenja z interneta bom najprej sam to sprobal in potem planiral naprej,.. sta pa vsekakor prvi izbiri 50 kom feather ali polsilver ali astra... :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Odgovor Napisal/-a denis » 01 Jul 2014, 20:25

Z nobeno od teh ne bos veliko zgresil. Vsekakor pa jih preizkusi pred nakupom, pa bos videl katere ti bolj ugajajo.


Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Merkur 37c in katere ziletke.. optimum?

Odgovor Napisal/-a Primorec » 03 Jul 2014, 10:10

Probal sem polsilver, permasharp, astra in supermax.. Za ta brivnik so mi bile supermax po občutku najboljše...Ampak ker ga imam šele kratek to ni končna ugotovitev, ko bom šel skozi vse ki jih še imam, bom dopisal. V vrsti čakajo še bolzano, shark, feather, gillete 7 oclock, gilette s plavega kartončka, treet, skratka a long way to go..Bolzano sem dal prvo na spisek ker sumim, da bo zelo dobra v tem brivniku (smooth, ampak ne preveč ostra)..

Zaenkrat supermax vodi, ne vem zakaj.. Preostre žiletke (polsilver, permasharp) v tem brivniku mi naredijo iritacijo, v feather popular recimo pa so mi čista 10tka.

Odgovori