Nasveti glede DE britja

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2014, 12:39

Mach3 napisal/-a:Morda mi vroča voda preveč zmehča kožo in je potem občutljiva - že takoj ko sem snel brisačo, sem imel malo rdečkasto kožo.. Ker ko sem se bril s kartušami, sem si vedno samo na hitro zmočil brado s toplo vodo in potem peno čez. Pa nisem nikoli dobil take iritacije.
A ni @Ancre ali nekdo pravil, da uporablja samo mrzlo vodo? Morda je za probati.
@Slice res pravi, da se brije z mrzlo vodo. Njemu očitno ustreza. A v primeru res trdih dlak mislim da to nidobra ideja.

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Maj 2014, 21:55

Ne vem, kam bi to dal, novo temo škoda odpirati, pa pripopam tukaj. :lol:

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 19 Maj 2014, 22:11

Hmm, sem šel malo brat svoje stare poste in ugotovil, da sem ves čas imel težave glede na predpripravo. In to bolj kot sem kompliciral s predpripravo, bolj kot je bila vroča voda, hujša je bila iritacija. Glede svojih zadnjih nekaj britij sem ugotovil, da mi očitno dolgo držanje vroče brisače preveč zmehča samo kožo, ki je že pred britjem rdeča.
Tako da zadnje čase si samo umijem brado z mlačno vodo, nanesem regenerator za lase, izprem in nanesem gel za britje. Hitro in z mlačno vodo. In britje je odlično. Danes sem ta recept sprobal še s Slantom + Polsilver (6) in se odlično obril, z minimalno iritacije, tudi alum je le malo pekel.
Zgleda da bo to recept zame. (Dokler ne odkrijem kaj novega :lol: )

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Maj 2014, 15:29

Jaz se sedaj s Slantom brijem vsak drugi dan. Včeraj celo brez jojoba olja, samo Lidl, Polsilver (8.), gel in res le delno toplo vodo. Čutilo se je, da brivnik pod nosom nekoliko težje reže, ampak danes niti ne vem, da sem se bril, razen da je gladko..
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 21 Maj 2014, 19:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 21 Maj 2014, 19:36

Saj to, pri hitri predpripravi in mlačni vodi reže sicer malce težje, ampak potem pri ATG prehodu pa veliko manj ureznin in iritacije. Očitno sem si z vročo vodo preveč zmehčal tudi kožo in potem so bile posledice.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Leiito » 12 Jun 2014, 16:41

Štala, vrat pa to. Meni so se kr neke rdeče pike pojavile na prizadetem območju, od ust desno spodaj proti čeljusti, ni 2x za reč od telefona, baje več mikrobov, kot če bi s sveže obritim licem drgnil po javnem stranišču. Treba razviti app za auto-dezinfekcijo telefona,

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 12 Jun 2014, 19:01

Poskusi za začetek brez ATG, samo recimo 2xWTG in morda 1xXTG. Sicer ne bo BBS, ampak pikic bi se pa verjetno znebil. Pa nabavi Alum, za razkužit in zapret pore.
Zadnjič spremenil Mach3, dne 12 Jun 2014, 19:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 12 Jun 2014, 19:06

Ali pa WTG in 2x XTG, če po zgornjem "receptu" ne bo problem. Dodal bi še, da je Alum dobro dati na mrzlo kožo, z mrzlo vodo splahnjeno.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a caus24 » 16 Jun 2014, 07:55

Včeri sem si vzel čas za svoje tretje britje z DE brivnikom (Solun+gillette blue platium). Tuširanje z vročo vodo, veliko pene 1xWTG in 1xATG. Bril sem se zelo počasi, brivnik sem pa držal tako da sem bril samo z njegovo težo brez pritiska roke. Če odmislim eno majhno ureznino (ker sem trznil) mi je uspel BBS kot sem ga navajen z Mach3. Zelo ponosen na sebe ker sem pričakoval da bo trajalo dlje da bom dosegel takšno britje. Mogoče sem pa imel samo srečo, bomo videli.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasveti glede DE britja

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Jun 2014, 08:15

S cason bo samo boljse in lazje ;)!
britev.si ruleeees :)

Odgovori