Gillette Rocket mojega pokojnega starega očeta

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Gillette Rocket mojega pokojnega starega očeta

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Maj 2014, 01:38

Gillette Rocket brivniki so bili delani vzporedno s Super Speedi v Angliji. So pa nekoliko težji in obenem bolje izdelani. Žal nimajo odtisnjene letnice proizvodnje. So pa bolj redki in zato če toliko zanimivejši. Na slikah je Gillette Rocket mojega starega očeta, narejen okrog leta 1960

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Stanje ni najboljše, a vseeno je polnofunkcionalen.

Fasan

Re: Gillette Rocket mojega pokojnega starega očeta

Odgovor Napisal/-a Fasan » 24 Avg 2014, 13:18

Takšna pa sem imel in sicer dva, kot se spomnim sem zasledil še drugo ima za omenjeni brivnik.
Eden od mojih, ki sem ju oba prodal, je imel spodnji del, se pravi vrtljivi del črn.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gillette Rocket mojega pokojnega starega očeta

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Avg 2014, 14:32

Bajkman to je nastavljiva agresivnost a ne? Kaj si mislil da ni v najboljsem stanju a kao da je malo pooksidiran? Ce zelis ga lahko poskusiva spolirati, ne vem pa kako ta stvar to zdrzi ce je npr pokromana...?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Gillette Rocket mojega pokojnega starega očeta

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Avg 2014, 13:56

@Fasan, najbrž si zasledil ime Super Speed. Res zelo podoben brivnik. Rocket pa je po večini made in England in je nekoliko težji in robustneje izdelan.

@miha, ne, agresivnost pri teh brivnikih ni nastavljiva. Polirati si niti ne bi upal, ker se že vidi osnova - neka medeninasta litina najbrž. Treba bi bilo ponovno nikljati, a tudi pri tem je težava, saj mi je @kemik razložil, da bi bilo najprej potrebno poznati točen material. Skratka, če ga ne bom uporabljal, se stanje ne bo slabšalo.. :D

Fasan

Re: Gillette Rocket mojega pokojnega starega očeta

Odgovor Napisal/-a Fasan » 28 Avg 2014, 16:00

[quote="Bajkman"]@Fasan, najbrž si zasledil ime Super Speed. Res zelo podoben brivnik. Rocket pa je po večini made in England in je nekoliko težji in robustneje izdelan.


Ja to ime pa še eno drugo, ko ga bom ponovno zasledil, pa napišem.....

Odgovori