DE brivniki na splosno

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Avg 2014, 18:29

nekaj misli na temo mikrobov:

- lahko jihe j eveliko, pa niso skodljivi, lahko jih je malo p aso zelo skodljivi
- v ustih je veliko mikrobov, posledicno jih je tud ina scetki veliko, imajo dosti hrane, in vlazno okolje med scetinami, po drugi strani jih na kozi spet ni toliko oz jih je po moje manj, nimajo toiko hrne, so tretirani z detergentom, ki tudi ni najbolj zdrav zanje ;)
- tile rash-i so po moje bolj posledica preobutljivosti in mogoce tudi prevec pritiskanja ob britju na kaj kakor pa okuzbe z mikrobi, sja le ta neib kar tako na hitro izginila, ce bi se ze razmahnila do te mere da bi ti toliko izpuscajev naredila (verjetno)
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Avg 2014, 20:07

Jaz tudi mislim, da na brivniku ni kaj dosti bakterij. Po britju se ga itak ornk spere z vročo tekočo vodo, nato se suši na zraku, pri meni povprečno 3 dni. Mislim, da kaj dosti ne preživi gor.
Leiito napisal/-a:Ne vem več, kaj naj si mislim. Ali nekateri enostavno nimamo kože za DE, ali pa morda pretiravamo s številom prehodov z željo po 100% gladkosti. Če bi meni uspel BBS v 3-4 prehodih, ne bi imel težav z iritacijo. Morda se ti 3-pass mojstri na youtubu sploh ne brijejo na 100% gladkost pod vratom in na čeljusti, čez 12 ur je itak ni več.
Ne vem, jaz sicer dosežem BBS po 3 prehodih, ampak se že pri drugem večinoma pojavijo rdeče pikice tu pa tam.
Mislim, da ni problem v kakšni infekciji ali premočnem pritisku, meni pri ATG enostavno poreže malce kože, ki je očitno dvignjena ob posamezni kocini oziroma imam zgleda miniaturne mozoljčke okoli nekatrih kocin.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Leiito » 08 Avg 2014, 20:26

Kupim, najbrž na jeklu res ni mikrobov, ampak malo alkohola ne škodi.

Je kdo poakusil britje z mrzlo vodo? Kao bolj učinkovito, ker dlake stojijo čvrsto pokonci, namesto da se poležejo in v bistvu izognejo rezilu. Vsaj tako različni viri po sharpologistu:
http://www.artofmanliness.com/2010/03/2 ... r-shaving/

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Avg 2014, 20:30

to z mrzlo vodo prakticira, ali pa vsaj je prakticiral Slice ce s ene motim... jaz kdaj na koncu zadnji pass z vodo naredim,.. ampak navadno ne ultra mrzlo,.. cim bolj mrzlo pa prakticno vedno na koncu pred AS
britev.si ruleeees :)

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Leiito » 08 Avg 2014, 21:02

Pred AS, ampak po končanem britju, da se kao zaprejo pore, ali karkoli že? To je bolj ali manj standard, se mi zdi, da bi pa za ATG uporabil mrzlo vodo, da dobi kocina erekcijo, pa prvič slišim, ampak utegne piti vodo. Ta šarpologist je nasploh poln zanimivih nasvetov.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Avg 2014, 21:08

to za "erekcijo" ti pravim da prakticira ali je prakticiral cla Slice..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Avg 2014, 15:07

Mach3 napisal/-a: P.S.: danes bo verjetno spet v igri 37C, ker imam skoraj rekordno 5-dnevno brado. Zgledam ko brodolomc :lol:
Volkodlak :D

Je pa dobro, da nekdo natancno potestira tudi kartuse. Javi nam, katera se najbolj splaca.
Kot vidim, si v dilemi med trorezilnima Prince in DM. Sensor Excel torej ne upravici visje cene?
Vceraj sem vzel za eno stran frisa Sensor Excel, za drugo pa Gillette Guard (pod 50 centov/kartuso),po dveh dnevih rastja. Razlike ni. ;)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Avg 2014, 20:19

Bajkman napisal/-a:
Mach3 napisal/-a: P.S.: danes bo verjetno spet v igri 37C, ker imam skoraj rekordno 5-dnevno brado. Zgledam ko brodolomc :lol:
Volkodlak :D
:lol:
No, da še opišem birtje s 37C in 5-dnevno brado. WTG prvi prehod seveda odlično, kocine je kar požrl slant. Na koncu pa - kot običajno nekaj malih urezninic, alum močno pekel. :roll:
Bajkman napisal/-a:Je pa dobro, da nekdo natancno potestira tudi kartuse. Javi nam, katera se najbolj splaca.
Kot vidim, si v dilemi med trorezilnima Prince in DM. Sensor Excel torej ne upravici visje cene?
Ne, SensorExcel meni ne odtehta 2x višje cene.
Še vedno kolebam med Prince in DM.
Prince: se mi zdi boljša ostrina, skoraj nič zatikanja, se ne maši. Minus: slabše gibljiva in široka glava.
DM Balea: Ozka, odlično gibljiva glava (vpetje kot SensorExcel). Minus: morda malce slabša ostrina, pri bradi starejši od cca. 3dni se že malce začne mašiti.
Mislim, da bom na koncu pristal s kombinacijo - WTG s slantom, ostali prehodi z DM Balea.

P.S: ups, tole bi moral v temo o kartušah pisat...

Bajkman

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Avg 2014, 13:45

Glede fobije na mikrobe, bakterije, itd... Pa nasploh se to sprašujem že nekaj let. Zakaj hudiča se je potrebno bati bakterij, virusov se pa niti ne omenja. Pa bakterija potrebuje hrano, vlago, toploto, veliko jih enostavno odstraniš z alkoholom.

BTW, kaj pa virusi, kateri ne potrebujejo nič od zgornjih pogojev, alkohol jih ne uniči... Kako da jim sploh ne dajemo poudarka?

@miha, hvala za mnenje.. ;) :D

Pa za mnenje še koga bom tudi hvaležen. :)

LP

Bajkman

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Avg 2014, 13:48

Dva posta, ker se tematika razlikuje. Je res tako narobe, če narediš en pas direktno ATG? Pri meni se je izkazalo za dobro izbiro, če so dlake kratke, stare do dva dneva.
Konec koncev grem tako z rezilom samo enkrat čez kožo in čeprav je malo agresivneje na dlakah, je pa vsekakor prizanesljivejše do dela kože, ki ni tik ob dlaki.

Odgovori