DE brivniki na splosno

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2014, 13:33

se ena splosna tema o tem sirokem podrocju :)

glede na to da sem sam nepoznavalec tega podrocja, kaksni se vam zdijo Merkur brivniki,.. kaj so njihovi najboljsi modeli in mogoce razlike med glavnimi modeli? Sem ravno zadnjic gledal cel sortiment tega proizvajalca, glavne razlike ki sem jih opazil (ce vision zanemarim) so nastavljivi ali ne, dolzina rocaja, odprt glavnik / zaprt .. mogoce kaksne izkusnje,.. ocena firme od 1-10?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Vzdržljivost žiletk

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Apr 2014, 13:40

Da ne bom preveč pametoval,, standarden je model 34C

Slika
Merkur 34C

Ostali pa so odklon od tega po dolžini in širini roče, pa Opnen Comb in dva Slanta. Slant 37C ima praktično enako ročko kot 34C.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2014, 14:02

uuuu slant,.. to me pa ima da bi sprobal,.. kaksne so pa kaj izkusnje s tem slantom napram drugim slantom? mogoce kaksna stevilcna ocena (1/10?):
- same kvalitete firme Merkur
- slanta 37C napram drugim slantom
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Apr 2014, 14:17

@Mach3 se je nad 37C pritoževal, da za ta denar ni dovolj lepo dodelan. Obstaja še Ikon Slant, pri obeh je treba biti pazljiv, da centriraš britvico.

Potem je pa samo še bakelitni slant in tukaj midlim da se ponudba konča.

Izbira so še Stari nemški slanti okrog časa 2. svetovne vojne, a so na licitacijah kar dragi. Hoffritz naprimer, ki je zelo lep, a zame je to preveč denarja:
Slika

O starih nemških bakelitih je pa @Fasan že napisal nekaj zanimivih podatkov in serviral lepe slike.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2014, 14:29

hvala, bom se Fasana povprasal
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 04 Apr 2014, 15:18

Bajkman napisal/-a:@Mach3 se je nad 37C pritoževal, da za ta denar ni dovolj lepo dodelan. Obstaja še Ikon Slant, pri obeh je treba biti pazljiv, da centriraš britvico.
Po mojem je to lahko problem pri vseh Merkurjih, ne samo 37C. Kakor slišim je Muehle lepše finiširan.
Sicer pa kot si napisal, dejansko so pri Merkurju 3 glave in precej različnih ročev. Standard, OC in slant.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2014, 15:24

... ja pa se adjustable, ceprav je to dejansko delano verjetno tudi z rocem oz vecanjem distance preko le tega?,..
izjema je vision ki se odpira drugace (ne vem kako se temu rece :D ), kaksen je pa kaj ta vision,.. lepo narejen,.. mogoce velik

..ce prav razumem tile slanti niso nastavljivi a ne... kaksna pa je npr glavna razlika med nastavljivim brivnikom (recimo tudi kar en Merkur) pa slantom... ce prav razumem je slant manj agresiven in bolj ucinkovit, torej po performasu prekasa nastavljivi brivnik (misljeno kot vprasanje ne trditev ;) ) ?

vsekakor me tale 37c malo matra ;), kaksne izkusnje iz prve roke
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Apr 2014, 16:07

Izkušnje iz prve roke so opisane v sosednji temi. Slant je učinkovitejši pri rezanji, Nastavljivemu pa nastavljaš agresivnost = izpostavljenost britvice koži.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2014, 16:33

To mi je jasno, mislil sem bolj v smislu vsakdsnje uporabe oz ce bi se bril pa ne vedel kaj druis v rokah :D.
britev.si ruleeees :)

rozi71
Prispevkov:59
Pridružen:16 Mar 2014, 20:05

Re: DE brivniki na splosno

Odgovor Napisal/-a rozi71 » 08 Apr 2014, 20:59

Po 4 britju z rimei-jem opažam ,da mi odgovarjajo mehkejše britvice kot so:Astra,Personna.Probal sem že Timor solingen in Gilette 7 clok(rumene) in so mi trde.Zanimiva zadeva,če se bolj poglobiš okrog britja.

Odgovori