DE ziletke pod mikroskopom :)

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
DE ziletke pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Mar 2014, 01:39

Bajkman me je prosil ce bi se dalo to pogledati robove ziletk pod mikroskopom. Vprasnje je bilo namrec ali je videti kaksno razliko med senovno ugodnejsimi (potencialno fejk) in originalnimi ziletkami. Ker mi je poslal se nekaj drugih sem poslikal vse.

Povecava na slikah je cca 230-kratna (mogoce malo vec ali manj). Za lazji obcutek sem slikal se detajl na bankovcu za deset euro in sicer je na sliki grski otok ki je dtakoj desno od konca pete italjanskega skornja.
Slika

Imejte v mislih da je tukaj potrebna zelo mocna osvetlitev in posledicno so na britvicah tudi odboji, ki se zaradi razlicnih kotov lahko med seboj razlikujejo in dajejo lazen vris temnejse ali svetlejse povrsine. PRav tako so svetle pikice na robu rezalne povrsine posledica odboja.

Super Iridium (original)
Slika
Slika
Slika

Super Iridium (potencialni fejk)
Slika
Slika
Slika

Astra Superior Platinum
Slika
Slika
Slika

Bolzano Superinox
Slika
Slika

Feather HI Stainless
Slika
Slika
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: DE ziletke pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Mar 2014, 10:15

@miha, hvala!

Meni izgleda potencialni fejk = original.
Astra izgleda bolj hrapava.

Bolzano - sploh ne vem, kaj bi si mislil.Kaj je tisti črni pas? Ne prepriča me.

Feather - še komu izgleda precej valovit konec rezila?


Nisem vajen pogledov skozi mikroskop. Lepo bi bilo, če bi še kdo povedal svoje mnenje.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE ziletke pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Mar 2014, 10:30

Ja imejte v mislih to da je ko se to slika vse skipaj mocno osvetljeno in ker je povrsina odboja pride do npr tega temnejsega pasu kot pri bolzanu ali pa po drugi strani teh emstremnih svetlih pasov na robu rezila. Do tega pride ker je tezko dinamicni razpon cele povrsine rezila kjer se spreminiajo koti odbojne povrsine.
britev.si ruleeees :)

Fasan

Re: DE ziletke pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a Fasan » 12 Apr 2014, 15:10

Zanimivo, verjetno bolj gladka površina pomeni finejše brušenje in dobre materiale?? :o

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE ziletke pod mikroskopom :)

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Apr 2014, 15:26

Ja manj ko je raz finejse je bruseno, naceloma tudi boljse brije ce je prav delano (pri ziletkah itak je po moje glede na to da masina dela). Kar se zrnatosti tice je pa kolikor vem itak tako da ga jekla imajo in je vazno da je homogeno in stabilno, za kaj vec pa bo treba kaksnega poznavalca vprasati..
britev.si ruleeees :)

Odgovori