Feather Stainless Steel Razor ASD2

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a simon » 09 Mar 2014, 18:13

Slika
Feather Stainless Steel Razor AS-D2 je naslednik Feather AS-D1 Double-Edge Razor, ki je bil označen kot zelo blag brivnik.Osebno imam rajši agresivne ,kot so r41,Titan h1,Ikon slant itd.Feather AS-D2 pač ni bil v mojem ožjem izboru , visoka cena ter glede na ocene premajhna agresivnost.Član našega foruma chrom mi je posodil v testiranje omenjeni brivnik in lahko potrdim, da trenutno zaseda prvo mesto med vsemi.
Feather Stainless Steel Razor AS-D2 odstrani največ in minimalno poškoduje kožo.Na drugo mesto pa bi postavil Ikon, ki se pa popolnoma ujema z Feather in tukaj je moja zgodba z D.E. končana.
Zato sem danes na Shaving ie kupil AS-D2. :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2014, 19:07

aja to je bolj kao razlaga zakaj si moral kupiti :twisted: :twisted: .. popolnoma razumem, ce clovek rabi pac rabi, sem imel jaz isto izkusnjo danes ..na dolgi rok gledano bom tudi jaz mogoce poskusil eno hudo varianto ala feather .. me prav zanima kaksna je razlika od DE za navadne smrtnike :D

cena tega brivnika :shock: :shock: tle se pa ze pomikas proti cenam boljsih britev ;)

ps. slikca te je malo zafrkavala pa sem popravil ;)
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Mar 2014, 22:56

Jst bom takole reku - pri ASD2 plačaš nekaj rostfraj, neki obdelavo, večinoma pa firmo.Grem stavit da se z njim nič bolje ne obriješ kot z R89 ali EJ89, morda celo nič boljše kot z RiMei.
OK, če ne bi imel kam s par 100€ bi ga morda nabavil za v zbirko, ker je pač orodje za večno. Nikakor ga pa ne bi kupil, da bi se z njim morda bolje obril.
Moje mnenje.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2014, 23:49

kakor imam jaz izkusnje z dobrimi firmami, placevanjem njihovega imena (da ne bo pomote tu niso vstete razne dizajnerske firme ipd) je to kar placamo v bistu garancija oz verjetnost da bo artikel dober, ker te firme le toliko vlozijo v razvoj (ki je prekleto drag) in imajo dolgo tradicijo,.. ponavadi sem z nakupom dobre firme zadovoljen, z nakupom cenejsih variant sem bil pa ze veckrat razocaran,... da ne bo pomote,.. govorim na splosno, o DE brivnikih nimam pojma :D .. bi pa rekel da se s tem feather verjetno malo boljse lahko obrijes kot s kaksnim cenejsim primerkom..
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Mar 2014, 09:28

Ja, ampak ampak dobre firme so pri DE brivnikih že Muhle in Merkur, ki delajo naštudirane in kvalitetne produkte. Feather/Ikon/..., ki stanejo 5-10-kratnik Merkurjev so pa samo prestiž oziroma ime, ne pa da bi bolje brile.
Dejansko imamo po mojem ene 3 razrede brivnikov:
- poceni kitajski, indijski, itd za 3-10€
- Muhle, Merkur, EJ.. za 30-40€
- prestižni za 100€+

Pri prvem razredu tvegaš, da bo slabo izdelan, lahko pa dobiš odličen primerek in se lahko tudi odlično briješ dolga leta.
Pri drugem praktično pričakuješ, da bo odlično izdelan (dizajn + obdelava), glede kakovosti britja po mojem ne rabiš nič dražjega.
Tretji razred - dejansko samo zbirateljska vrednost.

Nenazadnje sem se jaz parkrat celo bolje obril z RiMei za 3€ kot z Merkurjem 37.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a chrom » 10 Mar 2014, 18:10

Mach3 napisal/-a:Grem stavit da se z njim nič bolje ne obriješ kot z R89 ali EJ89, morda celo nič boljše kot z RiMei.
Tole stavo bi gladko izgubil. :D :D :D

Jaz sem imel že ufffff brivnikov, obdržal pa bom samo Featherja in iKona.

Razlika med njimi in recimo EJ? Kot razlika med recimo Simpson Duke 2 ščetko in ono tam iz DM-a. Saj spenita ti milo obe, ampak.....

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Mar 2014, 18:19

:D

Ce pa kdo ve pa chrom ve ..
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a chrom » 10 Mar 2014, 18:41

Mogoče sem se malo nerodno izrazil. Gotovo Feather AS-D2 ni tolikokrat boljši od recimo Rimei brivnika kolikokrat je pač dražji. Ampak sigurno je velika razlika v kvaliteti materiala, designu, občutku in učinkovitosti. Japonci recimo uporabljajo tudi veliko bolj kvalitetno nerjaveče jeklo kot pa iKon ali Weber.

Sigurno pa se lahko čisto dobro človek obrije tako z EJ kot z kakim drugim primerljivim brivnikov. Z temle par evrov vrednimi zadevami pa sam nimam izkušenj, nisem nikoli sprobal.

Tako kot se čisto dobro lahko pelješ z Golfom. Ampak dokler se ne probaš peljati z kakim res luksuznim avtomobilom nekajkratne cene golfa niti ne veš, ali obstaja morebitna razlika. In obstaja.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Mar 2014, 20:05

chrom napisal/-a:Mogoče sem se malo nerodno izrazil. Gotovo Feather AS-D2 ni tolikokrat boljši od recimo Rimei brivnika kolikokrat je pač dražji. Ampak sigurno je velika razlika v kvaliteti materiala, designu, občutku in učinkovitosti.
O podčrtanem ne dvomim. O učinkovitosti bi pa lahko razpravljal. Sicer je res, da Feather nisem sprobal, ampak močno dvomim da je učinkovitejši od npr. Merkurja 37C.

P.S: da ne boš mislil, da ti ga ne privoščim, samo mnenje o učinkovitosti sem napisal. :)
Nenazadnje bi si tudi jaz privoščil kaj podobnega, vsaj Ikon Slant, če ne bi imel pomembnejših ekonomskih prioritet trenutno. Trenutno pa iščem samo max p/p, kar mislim da sem dobil s 37C.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Feather Stainless Steel Razor ASD2

Odgovor Napisal/-a simon » 10 Mar 2014, 20:33

These are my thoughts on the price of the synthetic Chubby 2.

Yes it is expensive, as are other Simpson brushes in Super, 2-band and Manchurian. Whether the Chubby synthetic is "worth" what it costs is entirely subjective. The same question can be asked of a $300+ Simpson 2-band or Manchurian. High end shaving brushes are a luxury, not a necessity. I can get a great shave using a $10 Omega boar. A $300 Simpson is not 30 times better at its function than a $10 Omega. For that matter, a $100 Simpson is not 10 times better at its function than a $10 Omega. Many of us enjoy expensive brushes or other luxuries for individual reasons that have nothing to do with a cost-benefit ratio.

Odgovori