Test lamica u R41 (2013)

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška
Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a Slice » 14 Feb 2014, 16:49

Konfiguracija: Mühle R41 (2013); tehnika: 2 x WTG, hladna voda; Mühle 33 K 257 Silvertip Fibre Ivory 23 mm; sapun Cade ili Tabac; ulje nevena.

Bolzano
Premda sam se uspio obrijati do kraja, to je bilo prilično mučno iskustvo jer je Bolzano jako grub u R41. Znam da je to žilet koji se ugladi na drugom ili trećem brijanju, ali jednostavno nemam tolerancije čekati do tada. Mene jako čupa i vrlo je neugodan, no moram priznati da je krajnji rezultat zadovoljavajući i nema traga iritaciji. Opet, jednostavno ne mogu izdržati to pretjerano čupanje stoga ga ne mogu preporučiti za R41.
:(

Derby
Zapravo jako dobar, ali kod mene za jedno brijanje. Vrlo je ugodan i rezultat je zadovoljavajući i bez iritacija. No, na drugom se brijanju osjeti drastičan pad performansi i jednostavno nisam imao volje, nakon drugog brijati se njime i treći put. Zbog nedostatka oštrine i zbog toga što sam se njime mogao obrijati samo jednom, dok je drugi put već to bilo znatno slabije, ne bih ga preporučio.
:(

Feather
Ovaj će žilet u R41 u jednom prolazu napraviti ono za što su i najboljima potrebna dva. Vrlo je temeljit, možda i malo previše pa je lako u kombinaciji s R41 dobiti iritaciju na području vrata. Prvo je brijanje ovim žiletom najbolje od svega što sam iskusio, ali se već na drugom osjeća drastični pad performansi i nedostatak uglađenosti. Naime, ne nedostaje njemu oštrine. Nedostatak oštrine sam primijetio tek na četvrtom brijanju odnosno sedmom WTG-u. Ono što mi predstavlja problem kod ovog žileta je da vrlo brzo postaje neugodan i nikako ne bih preporučio svakodnevno brijanje njime. Jednostavno osjećam da se koža vrlo brzo pobuni i da traži odmor, što nisam primijetio kod drugih žileta. Da zaključim: preporučam ovaj žilet, ali samo za neke posebne prilike i to samo za jedno brijanje!
:D

Gillette 7 O’clock SE
Ovo je zanimljiv žilet koji je prilično oštar i uglađen, ali mi je Feather od njega bolji u oba segmenta. Meni nekako nije odgovarao, ali priznajem da je dobar. Kod mene nije izazivao iritaciju i performanse su mu bile vrlo dobre, premda nisam dobio rezultat kao s Featherom. Ovaj žilet općenito preporučam, ali stoga što mislim da su Dark Platinumi bolji od njega, ne vidim razloga zašto bih naručivao SE. Bolji su mi od White Platinuma jer su od njih oštriji i uglađeniji, ali mi DP-i u R41 ipak više odgovaraju od navedenih.
:)

Gillette Platinum (Dark Platinums)
Trenutačno upotrebljavam ove žilete i mogu reći da su mi odlični! Za mene prava mjera uglađenosti i oštrine. Imam dojam da su oštriji od WP-a, a definitivno da su osjetno uglađeniji što posebno osjetim na području vrata. Krajnji rezultat nije kao s Featherom, ali sljedeći dan imam volju ponovno se njime brijati jer mi ne ostavlja lice nadraženim kao što to zna Feather niti mi uzrokuje iritacije ili pokoje mikroporezotine kojima je Feather sklon. Moja preporuka!
:D

Gillette Platinum (White Platinums)
Nakon što sam jedva pronašao i probao Dark Platinume, moram priznati da su WP-i u R41 za mene pali u drugi plan. Nisu mi uglađeni kao što su to DP-i što posebno osjetim na području vrata gdje me znaju iritirati. Krajnji je rezultat usporediv kao i s DP-ima, ali mi je brijanje DP-ima osjetno ugodnije. Također sam primijetio da me WP znaju čupati, pogotovo kad ih usporedim s Featherom, ali kod DP-a to nije slučaj. Niti DP-i ne režu bez imalo zastajkivanja na području brade kao što to radi Feather, niti je moguće postići brijanje kao Featherom, ali krajnji je rezultat meni prihvatljiviji zbog izostanka bilo kakve iritacije. Preporučam WP-e, ali isključivo uz DP-e! Najbolje je da svatko sam na svojoj koži procijeni odgovaraju li mu više WP-i ili DP-i. Moje je mišljenje tu jasno. U R41 su mi DP-i bolji izbor!
:)

Personna Platinum Chrome (Red IP)
Ovo mi je oduvijek bio zanimljiv žilet i drago mi je da ga je odnedavno moguće kupiti i u Zagrebu. Naime, ovi žileti nisu baš oštri, ali su vrlo uglađeni. U svakom slučaju nemaju dugotrajnost WP-a, ali sam njima mogao postići barem četiri ako ne i više brijanja. Vrlo su ugodni, ali nisu baš temeljiti, premda su oštri. U R41 su dobar izbor jer je to agresivan brijač kojemu odgovaraju uglađeni žileti kao što je to PPC. Bez obzira u kojem sam ih brijaču upotrebljavao, redovito sam dobivao dojam da ovi žileti nekako više „lebde” po bradi nego što je režu. U svakom ih slučaju preporučam kao odličan žilet za testiranje novog brijača, a tu mu dajem i prednost pred Wilkinsonom koji me u R41 čupa. Moja preporuka!
:)

Personna Super ‘Lab Blues’
Dugo sam se družio s ovim žiletima i isprobao ih u dosta reprezentativnih brijača kao što su HD, Barley, Fatip i R41. Ovi su mi žileti nešto bolji od Bolzana u R41. Mene jednostavno čupaju na prvom brijanju i tako je i na drugom nakon kojeg jednostavno više nemam volje brijati se njima. Mnogi su ljudi jako zadovoljni ovim žiletom u R41, ali meni je taj žilet u rangu Bolzana koji mi je, kao i Lab, bio bolji u EJ-ovom Barleyju koji je zatvoreni tip brijača. Ne preporučam ovaj žilet jer me čupa i neugodan je već od samog početka! No, imajte u vidu da mnogi jako vole ovaj žilet i preporučaju ga za R41!

edit (26.2.14.): Nešto me kopkalo što se tiče Labova. Smatrao sam da sam ih posve nepravedno ocijenio jer su mi malo na početku bili grubi pa sam išao tako daleko da sam ih usporedio s Bolzanom. Uglavnom, danas sam njima postigao vrlo ugodno brijanje i u R41 (2013) i očito je da sam se ponovno vratio na ono mišljenje koje sam o ovim žiletima iznio u recenziji (http://brijacnica.com/viewtopic.php?f=62&t=1420). Note to self: potrebno je mnogo više testiranja i ponovnog isprobavanja žileta!
:D

Polsilver Super Iridium
Ovo je općenito jedan od najboljih žileta. Ono što je meni kod njega čudno je da se ponaša sasvim drugačije od drugih žileta. Ne oscilira s obzirom na oštrinu i uglađenost kao što to čine ostali žileti nakon par brijanja. Vrlo je postojan i možda jedan od rijetkih žileta koji može izdržati pet brijanja minimalno, a po mom iskustvu i mnogo više. Njime dođete do one granice kad vam postane dosadan i premda je posve funkcionalan zamijenite ga nekim drugim žiletom čisto radi promjene. Ovaj žilet ima sve! Rezultat navedenom tehnikom brijanja nije kao s Featherom, ali nema osjetnog pada performansi kao što je to slučaj kod Feathera. Mislim da je ovo za mene žilet broj jedan u R41, ali ga jednostavno nemam potrebu kupovati jer sam zadovoljan DP-ima koje trenutačno upotrebljavam. Moja preporuka!
:D

Treet Durasharp
Ovo je vrlo ugodan karbonski žilet koji je meni koji nemam baš jaku bradu dostatan samo za jedno brijanje. Zanimljivo je da mu performanse počinju oscilirati već na prvom brijanju. Premda sam zadovoljan rezultatom, oštrinom i uglađenošću ovog žileta, primijetio dam da mi ostavlja crvene točkice nakon brijanja i to kad ga upotrebljavam u više brijača. Ovo je zanimljiv žilet za isprobati jer je od karbonskog čelika, ali to nije dovoljan razlog zbog kojeg bih ga preporučio.
:(

Wilkinson
Poput Bolzana; Eliosa; Chrome i Labova, Wilkinson me u R41 čupa i krajnji je rezultat najlošiji od svih žileta koje sam probao. Na drugom jer prolazu ugodan, ali zato jer zapravo samo klizi po koži jer R41 počisti većinu toga u prvom WTG-u. Ovaj je žilet prilično ugodan, ali i ostavlja mnogo toga za sobom zbog čega napredniji korisnici neće biti zadovoljni. S tim je žiletom redovito potrebno raditi barem jedan prolaz više od većine drugih, pri čemu tu ne ubrajam Feather koji će napraviti ono što Wilkinson neće niti u dva i pol prolaza (2 x WTG). Ovo je jedan od žileta koji je odličan za početnike i za testiranje novog brijača. No, za te bih potrebe ipak više preporučio PPC.
:(

Ovo nisu svi žileti koje sam isprobao u R41 već sam naveo one za koje mislim da su reprezentativni i koje sam nedavno testirao pa mi je dojam još svjež. Nisam primijetio da je R41 izbirljiv s obzirom na žilete niti sam primijetio da su u njemu neki žileti osjetno bolji i lošiji od drugih brijača u kojima sam ih upotrebljavao. Štoviše, smatram da je u R41 moguće staviti praktički bilo koji žilet i dobro se obrijati! Jedino bih izuzeo žilete njemačke proizvodnje koji su mi pregrubi da bih ih mogao upotrebljavati u R41 koji ipak zahtjeva uglađene i što oštrije žilete. Napominjem da ću ovaj test žileta u R41 ažurirati kad probam žilet (npr. Astra SP) koji nisam uvrstio u ovaj test, a koji bih mogao preporučiti!
Zadnjič spremenil Slice, dne 26 Feb 2014, 20:04, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Feb 2014, 17:06

@Slice, puno puno hvala, što deliš rezultat!

Jako nam fali nešto takvo na ovom forumu. Svidja mi se, što testiraš na "inženjerski" način. Stvarno odlično. A još nešto me interesira. U Hrvatskoj može se kupiti Bic žilet. I kupio sam ga. Meni nije dobar, ali ne mogu probati u R41, jer ga više nemam. Možeš to obaviti umjesto mene? Ili još bollje, pjevaj iskustva ako ih imaš... :lol:

Bajkman

Re: Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Feb 2014, 17:16

Zanima me i dali imaš iskustva sa Permasharp?

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a Slice » 14 Feb 2014, 17:21

Bajkman napisal/-a:@Slice, puno puno hvala, što deliš rezultat!

Jako nam fali nešto takvo na ovom forumu. Svidja mi se, što testiraš na "inženjerski" način. Stvarno odlično. A još nešto me interesira. U Hrvatskoj može se kupiti Bic žilet. I kupio sam ga. Meni nije dobar, ali ne mogu probati u R41, jer ga više nemam. Možeš to obaviti umjesto mene? Ili još bollje, pjevaj iskustva ako ih imaš... :lol:
Uskoro ću testirati žilet Bic u R41 pa javim rezultate! :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a Slice » 14 Feb 2014, 17:23

Bajkman napisal/-a:Zanima me i dali imaš iskustva sa Permasharp?
Upotrebljavao sam ih, ali ne i u R41, tako da nije baš povezano s ovom temom. U redu su mi bili ti žileti! No, moram priznati da mi odgovaraju praktički svi žileti koje proizvodi Gillette, odnosno Petersburg Products International (PPI).

Bajkman

Re: Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Feb 2014, 17:27

A oni pravi ruski žileti (rapira, sputnik, ladas,..)?

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a Slice » 14 Feb 2014, 18:04

Bajkman napisal/-a:A oni pravi ruski žileti (rapira, sputnik, ladas,..)?
Oni su iz druge tvornice: Mostochlehmash, Moscow.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Feb 2014, 20:05

Drugo testiranje
Personna Super ‘Lab Blues’
Danas sam njima postigao vrlo ugodno brijanje i u R41 (2013) i očito je da sam se ponovno vratio na ono mišljenje koje sam o ovim žiletima iznio u recenziji (http://brijacnica.com/viewtopic.php?f=62&t=1420). Note to self: potrebno je mnogo više testiranja i ponovnog isprobavanja žileta! Sada ih mogu preporučiti!
:D

Fasan

Re: Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a Fasan » 19 Avg 2014, 12:52

Res natančno in dobro napisano, super :D

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Test lamica u R41 (2013)

Odgovor Napisal/-a janez011 » 08 Sep 2014, 13:53

Sam sem zaenkrat potestiral Astro, Feather, Gillette Platinum(bele) in Polsilver in moram reči da Polsilver zame res top izbira v R41(2013) za vse drugo lahko rečem da se ravno tako da obriti ampak končni rezultat nekako ni isti. ;)

Odgovori