Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
mojster666
Prispevkov:23
Pridružen:05 Feb 2014, 23:02
Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Odgovor Napisal/-a mojster666 » 06 Feb 2014, 23:49

Naletel sem na zanimiv blog (se opravičujem, če je bilo že kaj govora o tem).
Skratka večina dobrih žiletk prihaja iz iste tovarne v Rusiji. Je pri toliko različnih modelih sploh možno oziroma smiselno imeti različno kvaliteto? Dvomim, da imajo za vsako znamko svojo produkcijsko linijo.
Vse bolj se mi dozdeva, da gre pri vsem skupaj le za dober marketing, kar se različnih znamk tiče. Prav tako sem opazil, da se mnenja o različnih znamkah britvic kar prepisujejo iz enega foruma na drugi.
Uporabniki, ki so preizkusili vse te različne znamke na svoji koži, so v manjšini. Vse več je takih, ki uporabljajo besedne zveze "naj bi bile boljše", "baje so bolj ostre", "tele se bojda zatikajo" itd...
Kakšno je vaše mnenje? Obstaja resnično razlika v kvaliteti (govorim za te, ki prihajajo iz iste tovarne), ali pa je vse skupaj bolj domena avto sugestije?

Še povezava:
http://www.bruceonshaving.com/2010/09/2 ... -are-made/

Bajkman

Re: Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Feb 2014, 09:52

To sem se tudi sam spraševal. A jaz vseeno vidim razliko med Astro SP in Gillette Platinum. Če ne bi bili uporabljeni drugi materiali bi bil jaz siguren, da je vse isto.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Feb 2014, 10:14

No, recimo jaz med temi dvemi ne vidim razlike. Občutne razlike sem opazil le pri Feather, Polsilver in Lord. Vse ostalo mi je praktično enako. Rezultat bolj odvisen od starosti brade, priprave in pene.
Res ne vidim razloga, da bi v isti tovarni delali drugače nabrušene žiletke, verjetno nimajo različnih brusilnih strojev za 5 različnih znamk.
Ali pa kakšne zafušane dajejo pod drugo znamko.

Bajkman

Re: Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Feb 2014, 10:33

Vseeno mislim da da enako brusenje drugacnega materiala lahko drugacen rezultat. Polsilver je tudi narejen tocno v tej tovarni. :D

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Odgovor Napisal/-a Slice » 07 Feb 2014, 14:00

To mi je dobro poznati blog na kojem ima odličnih informacija! Mišljenja sam da PPI radi vrlo dobre žilete, poglavito Polsilver!
Mach3 napisal/-a:Občutne razlike sem opazil le pri Feather, Polsilver in Lord.
Od navedenih nisam probao samo Lordove, premda sam probao Shark. Feather je jako oštar, ali zna biti i neugodan. Polsilver je meni dovoljno oštar i dugo mi traje, a pri tom je i jako ugodan za brijanje. Kažem, Lord nisam probao, ali uskoro planiram.
U kojem si smislu osjetio neku razliku kad navodiš žilete Lord? Za Feather i Polsilver mi je jasno, ali zašto si među njih uvrstio i žilete Lord?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Feb 2014, 15:05

Polsilver in Lord so me porezale že pri prvem prehodu WTG. S Feather imam mešane izkušnje.Zato sem jih posebej omenil te 3.

Astra, vse Gillette, Derby, Personna itd so mi pa nekje na istem nivoju oziroma me ne spraskajo in so mi precej dobre.

Fasan

Re: Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Odgovor Napisal/-a Fasan » 18 Feb 2014, 14:24

Tudi jaz sem mnenja, da ni vse odvisno od britvice, recimo cenovno ugodne in zame dobre so Shark (zelo poceni več paketkov, izdelujejo jih v Egiptu). So pa Wilkinson nemške trikratojačane seveda dosti boljše.
Važna je priprava kože in dlak, jaz se preprosto navlažim z mlačno vodo, nato nanesem peno in se obrijem; navadni DE brivniki kot so Gillette ali pa moja dva MEM-a me zelo dobro obrijeta, oba slanta pa še boljše, način rezanje dlak je drug. Sem pa mnenja, da je dostikrat tako, da se zelo poceni britvic ne splača kupovati; omeni bi pa še debelino britvic, tudi ta naj bi vplivala na ostrost.....faktorjev kar precej ;)

Bajkman

Re: Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Feb 2014, 14:49

Vidiš, meni pa Wilkinson nikakor ni dovolj oster. Imam tiste v črnih škatljicah.
Shark je pa res oster in deluje v redu. Je pa spet več vrst. Lahko da me kaka druga ne bi toliko prepričala

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Britvice - monopolist Gillette ali še kaj?

Odgovor Napisal/-a Slice » 18 Feb 2014, 15:10

Bajkman napisal/-a:Vidiš, meni pa Wilkinson nikakor ni dovolj oster. Imam tiste v črnih škatljicah.
+1: Meni također nisu dovoljno oštri, pogotovo u R41 (2013).

Odgovori