Slant

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Re: Slant

Odgovor Napisal/-a G_man » 17 Dec 2016, 20:43

Jaz sem pred nekaj dnevi kupil Ikon Shavecraft 102. Slike zdaj nimam pri roki, je pa v temi "kaj sem/bom kupil".
To je slant, ki ne zvija britvice torzijsko, ampak je glava nagnjena. Glava je asimetrična, zato jo moramo prav obrniti.To je tudi slant, ki nima težav s centriranjem klinge, kot jih imajo slanti tipa 37, ikon dlc.
Je kopija Mulcuto, ampak narejena iz aluminija.
Zraven sem narocil tudi ss ročaj. Oboje skupaj je zelo težko (predvsem ročaj), nisem stehtal, ampak bi na pamet rekel čez 100g.

Do zdaj sem se 2x bril in ne vem še kaj si naj mislim. V prvo je bilo povprečno, v drugo boljše. Je zelo blag brivnik, ampak ima potencial, da je učinkovit. V tem pogledu me spominja na AS-D2.

Moram ga še testirat - je že gor Muhle-jev rocaj, potem ga pa ocenim.

@Olly: če bi rad probal slanta, ti lahko posodim Merkur 37c :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Dec 2016, 20:47

G_man, hvala za ponudbo, o priliki jo izkoristim!

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a G_man » 17 Dec 2016, 21:34

olly napisal/-a:G_man, hvala za ponudbo, o priliki jo izkoristim!
Malenkost ;) Seveda lahko tudi omenjeni ikon, sta povsem različna..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Dec 2016, 21:44

Hvala!

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Puskin » 22 Dec 2016, 16:33

Saga z Ikon-om se nadaljuje. V njem mi je trenutno boljša klinga polsilver. Še vedno sem mnenja, da je to must have brivnik za tistega, ki se neredno brije, oziroma za tistega, ki se redno brije na daljše obdobje in seveda še nima slanta!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Dec 2016, 16:34

Torej praviš, da slant ni za picajzle mojega kova? :P

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Puskin » 22 Dec 2016, 16:41

Mislim, da slant še nikogar ni pustil ravnodušnega. Skoraj ne morem verjet, da Ti še nisi probal slanta. Mislim... da bi tvoje kocine z lahkoto posekal!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Dec 2016, 17:10

Pa saj tudi jaz komaj verjamem, da ga niti od blizu še nisem videl :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Jan 2017, 10:06

Po včerajšnjem britju, sem se odločil, da končam testiranje Ikona. Sedaj se v posodici namaka v milnici in čaka na krtačko, pol pa dobi spitadermov aftershave!
Testiranje je bilo res dolgo... Ne vem več od kdaj, a mislim da bo že tri mesece odkar sem ga dobil na test.
V njem sem zamenjal dve klini, Feather in Polsilver. Feather me je v tem brivniku razočarala glede vzdržljivosti. Polsilver pa se je kar držala. Vse kar sem do sedaj o njem napisal drži kot pribito. Vrhunski brivnik, za zahtevnega jezdeca, ki se ne brije redno. Howgh!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a G_man » 10 Feb 2017, 21:38

Samo eno stvar bi dopisal glede Merkur-ja 37c.

Saj najbrž ostali (uporabniki) to že veste, ampak jaz sem se "naučil" šele pred kakim mesecem ali dvema:
Britvico je pri slantu, ki le-to torzijsko zvija, potrebno poravnati s kapo in ne z guard-om! Jaz sem mojega Merkurja vedno centriral tako, da sem britvico namestil, birvnik sestavil in pred zategnitvijo s prsti poravnal britvico.
In agresivnost je vedno malenkost varirala, prav tako je spadal med agresivnejše brivnike.

Ko sem pred dvema mesecema kupil Maggard slant glavo, kar naenkrat nisem mogel več poravnati britvice na način, ker je glava tako velika, da pri vstavljeni britvici ne moreš "od zunaj" dostopati. Zato sem šel na net gledat in našel tole!

Na tak način je britvica poravnana s kapo, pregovorno agresivnost pri 37c je izpodrinila učinkovitost in (začuda) nežnost. Tudi izpostavljenost rezila je zdaj vedno enaka.
Merkur 37c se je zdaj zavihtel na sam vrh brivnikov, po katerih pogosto posegam.. Maggard žal ne.. :)

Odgovori