Slant

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Re: Slant

Odgovor Napisal/-a caus24 » 17 Nov 2015, 11:38

Puskin napisal/-a:Predvidevam pa, da bi ga ti pol zihr galvaniziral.
Ja tu je težava. Neka EU direktiva prepoveduje uporabo niklja na izdelkih kateri se uporabljajo v kontaktu z kožo....

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a brico » 17 Nov 2015, 13:05

kaj pa menite o tem da "enostavno" kopiramo kak dober slant...rabimo 3D skener in prijaznega mojstra s CNC makino...simple... 8-)
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Metallon
Prispevkov:54
Pridružen:10 Nov 2015, 00:42

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Metallon » 17 Nov 2015, 13:31

caus24 napisal/-a:
Puskin napisal/-a:Predvidevam pa, da bi ga ti pol zihr galvaniziral.
Ja tu je težava. Neka EU direktiva prepoveduje uporabo niklja na izdelkih kateri se uporabljajo v kontaktu z kožo....
Nikelj je strupen, zato je EU direktiva.
caus24 napisal/-a:
Puskin napisal/-a:Nikakor ne iz medenine. ;)
Zakaj?

Mogoče še tvoje mnenje Metallon.
Vsak ima rad svoje zdravje drugače :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a brico » 17 Nov 2015, 13:52

v kateri fazi je strupen...kot element, v galvanizaciji, procesu nikljanja, ali kot finiš, recimo na brivniku...?...

stare ročne ure so tudi bile, najbrž, nikljane...50ta, 60ta in naprej...in sso se počasi razpadale na rokah pod vplivom potu...sploh kaka Omikronka, Darwil ali pa kaj drugega...low budget...nisem videl da bi komu roka odpadla zaradi tega... :lol: ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Metallon
Prispevkov:54
Pridružen:10 Nov 2015, 00:42

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Metallon » 17 Nov 2015, 14:30

Narobe sem napisal, mislil sem, da je nikelj strupen v proizvodnji, kar kitajcev načeloma ne zanima :D

Kot element, ko je enkrat v trdem stanju si dokaj na varnem ampak pač ni food safe :) Kar pomeni, da v EU pribor ali krožniki naj ne bi vsebovali tega elementa.


Načeloma če ne boš nič pojedel si varen, razen če ima tvoja koža alergijo na njega:D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Nov 2015, 20:01

Puskin napisal/-a:Medenina je sicer zanimiv material, ker s časom dobiva neko patino. A ne bi glih z njo po obrazu drsal.
Ko ima medenina tisto patino, oksid po moje ni glih nevem kako nevarna za briti se z njo? Jaz imam ene 2 medeninasta vintage brivnika po moje...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a brico » 18 Nov 2015, 21:42

slant iz SOTD sonate...naj bi bi Fasan...

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a Puskin » 17 Dec 2016, 09:17

Golobradi tovariši...Zdravo!
Že predolgo je tišina v tej temi, pa sem se odločil, da opišem moja opažanja na tem področju.
...in sicer! Soforumaš mi je pred kratkim dostavil in posodil svoj brivnik IKON SLANT.
Brivnik je na prvi videz-dotik kot pitbul na steroidih. Nisem ga ne meril in ne tehtal, zato moje besede govorijo le o mojih občutkih.
DLC črna glava in brušeni inox ročaj...zanimiv za pogledat. A morda bi le imel raje glavo v istem odtenku kot ročaj. Ne vem, mogel bi imeti obe verziji pred sabo, da bi se odločil, katera mi je lepša.
Izdelan je zelo solidno in v samem pogledu izdelave mu moj merkurjev slant ne pride niti blizu.
Pri britju se mi je zdel agresivnejši kot Merkur, a zaradi tega tudi bolj precizen pri britju detajlov. Merkur je pač kot kramp.
Izgleda, da imata drugačen kot vpetja klinge. Robove klinge Ikon lepo skrije v glavo, kar je meni zelo pomemben detajl, kajti že večkrat sem se podrajsal s tistim štrlečim delom in se ranil. Sicer si pa lastita enak problem pri vpenjanju klige, ki me moti. Pri obema se je potrebno igrati, da pri zatiskanju klinge ta pristane na mestu kot mora bit. Ne vem, a je to tako težko naredit...nekakšna vodila, saj ima vsaka k...va klinga luknje.
V Ikona sem vpel featherco in se z njo uspel obriti trikrat. Na začetku četrtega britja sem jo moral zamenjat z novo, saj me je pošteno pocukala. Malo čudno sem pogledal, saj sem navajen, da v Merkurju niti ne vem, kdaj sem sploh zamenjal klingo. Morda gre to na račun večje agresivnosti. Pri rezanju daljših kocin sta oba slantovsko učinkovita, mi je pa finišing bolji z Ikonom, bolj je precizen. Trenutno imam v njem vpeto Polsilver klingo, ki mi začuda deluje bolje kot Featherca,a o končni oceni bom poročal, ko odsluži svoje.
Na prvo žogo in tako kratko uporabo, lahko zaključim, da je IKON veliko boljši brivnik kot Merkurjev 39c. Ok...ne glede na ceno seveda! Če ne bi imel slanta, bi šel v nabavo Ikona, a ker mi zaenkrat merkur služi za kar je namenjen, ostajam pri njem in vztrajno čakam prihod Feather slanta.
Kdor še nima slanta...now is the time!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Dec 2016, 10:39

Zelo lepo napisano, @Puskin!

In priznam, zamika me, da bi v roke prijel slanta, ko preberem takšen post, kot si ga napisal.

Slant je pri meni popolnoma nepoznan, odrinjen in nasploh spregledan brivnik. Nobenega nimam in z nobenim se še nisem bril.

Žal pa imam drugačne želje, ker so me začarale 50mm Artist Club britvice in bo slant nekaj časa še moral počakat name.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slant

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Dec 2016, 11:40

Ne pozabite za poceni varianto ki je zelo dobra, efektivna Maggards slant head

http://www.maggardrazors.com/product/ma ... azor-head/
britev.si ruleeees :)

Odgovori