Potrebujem nasvet pri nakupu novega brivnika

Brivniki/britvice od a do ž...
brivnik123
Prispevkov:1
Pridružen:23 Dec 2016, 13:33
Potrebujem nasvet pri nakupu novega brivnika

Odgovor Napisal/-a brivnik123 » 23 Dec 2016, 20:03

Dober večer! Jaz bi prosil, če mi lahko poveste kje kupujete te brivnike kot sem priložil sliko... Namreč uporabljam že takega vendar je plastičen, zdaj pa bi si rad nabavil varianto nerjaveče jeklo... Pa da je cenovno ugoden...
http://www.bruceonshaving.com/wp-conten ... -razor.jpg

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a mango » 23 Dec 2016, 20:10

Bo najbolje, če greš v kako bolj primerno temo, da ne smetimo tu...
Najprej moraš vedet kakšen brivnik hočeš (agresiven/učinkovit, srednje, blag...), ker kupovat brivnika samo na podlagi materiala nima smisla... Ta ki si ga objavil ne spada ravno med cenovno ugodne, boš pa več o njem izvedel pod imenom Feather AS-D2.
PS: Prvi DE brivnik in nakup
Nakup DE brivnika
Tu boš zvedel več o izbiri brivnikov, lahko pa odpreš tudi svojo temo...

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a brico » 23 Dec 2016, 20:35

brivnik123 napisal/-a:Dober večer! Jaz bi prosil, če mi lahko poveste kje kupujete te brivnike kot sem priložil sliko... Namreč uporabljam že takega vendar je plastičen, zdaj pa bi si rad nabavil varianto nerjaveče jeklo... Pa da je cenovno ugoden...
http://www.bruceonshaving.com/wp-conten ... -razor.jpg
to stari...takoj v koprive...vrhunski brivnik....lih kar sem izposojenega vrnil....včeraj je en šel za 104 evrov na Ebayu, pa me ni bilo doma... :cry: ...kupiš Feathera, cca.200 euriča, in si miren 100 let...mogoče fantje vejo za kako cenejšo varijanto...Feathera, seveda...
dobrodošel na ladjo norcev.... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Potrebujem nasvet pri nakupu novega brivnika

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Dec 2016, 21:03

brivnik123, pozdravljen na forumu :). sem prestavil tvoj post v svojo temo, da bo bolj strukturirano
glede brivnika ti bodo fantje z veseljem svetovali.

brivnike naroacmo preko interneta, najsi gre za stare (vintage) ali nove.

ta v katerega temo si pisal uporablja SE ziletke (so drugacne od klasicnih) zato bi ti mogoce svetoval za zacetek klasicen brivnik. Brivniki se razlikujejo po ceni, agresivosti, ucinkovitosti, nastavljivosti, tezi in se marsi cem :).. Poleg tega da brivniku svoj mocan pridih ziletka, moznosti so v koncni fazi zelo siroke, raznolike.

Na forumu je tudi ze ogromno informacij na to tem ozato se splaca malo pobrskati, malo ti je ze mango pomagal :) , (brico pa itak)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Potrebujem nasvet pri nakupu novega brivnika

Odgovor Napisal/-a olly » 23 Dec 2016, 21:54

@brivnik123, jaz ti svetujem, da si za začetek nabaviš open comb brivnik.

Predlagam dosegljivi Merkur 15C --> KLIK

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Potrebujem nasvet pri nakupu novega brivnika

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 23 Dec 2016, 22:08

moje izkušnje so se začele nabirati na wilkinson sword plastičnem brivniku za par € iz DM-a, potem pa sem kot še ne-član od blaža kupil Merkur 34c, ki se mi je zdel raketa in je še vedno dobro orodje, se pa po vsem tem času najbolje obrijem s shavette-o, ki pa je bila sprva bolj samomorilsko naravnano orožje kot pa pripomoček za osebno higieno :lol:
If you don´t have a razor, make one

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Potrebujem nasvet pri nakupu novega brivnika

Odgovor Napisal/-a Puskin » 23 Dec 2016, 23:59

Moj nasvet je, da pozabiš na ta brivnik ker nima smisla in raje posezi po Muhle-ju R41.
Sem prepričan da ti bo bolje sedel, pa še cenejši je! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Potrebujem nasvet pri nakupu novega brivnika

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Dec 2016, 11:50

mogoče imam jaz nekaj za tebe...ročaj stainless steel, malo daljši + open comb Pearl glava...zraven podarim še eno closed comb glavo...vse je novo...glave v ss za majhno ceno ne boš dobil...vsaj ne da bi jaz vedel...naj kolegi pokomentirajo to kombinacijo pa se odloči...sliko in ceno ti pošljem po mailu (ZS), ker nismo v pravi temi...vsekakor je cena okolju prijazna...
če bo treba, ga dam v oglasnik...samo tam melje prvi ki pride.... ;) ...


pardon...napaka...še Rocnel bi znal biti v igri....ta je cel ss...samo mislim da tudi ta ni več poceni...ne spremljam....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Potrebujem nasvet pri nakupu novega brivnika

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Dec 2016, 13:20

No potem ima pa brico celo zalogo (DE, SE, inox ,alu, bakelit :D), samo izbrati najbolj ustrezno je treba.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Potrebujem nasvet pri nakupu novega brivnika

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Dec 2016, 13:43

za tebe sem amaterčina... :lol: ...bakelitna plastika pa itak nobenega več ne zanima...čeprav ima svoj šarm.... :lol: ....

evo, sem pogledal...Rocnel je 50 euriča + poštnina(?)....samo mislim da to ni za začetnika...boš ti, @miha@, znal bolj povedat, ker jaz svojega še nisem uporabil...njihov "najhujši" model je 190 euriča...ss komplet...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori