The General Se brivnik (by colonial razors)

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a G_man » 03 Mar 2017, 10:36

Se strinjam, aluminij je res mehek in ni fajn da moraš med britjem paziti na to, kam boš odložil brivnik.

Po drugi strani pa so SS brivniki dostikrat precej težki (AS-D2 izključujen). Marsikomu to odgovarja, meni, ki imam najrajši blage brivnike, pa to velikokrat pomeni preveč pritiska na kožo. Iz tega razloga pošiljam nazaj AboveTheTie SE1 :oops:

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Mar 2017, 10:59

G_man napisal/-a:Iz tega razloga pošiljam nazaj AboveTheTie SE1 :oops:
Uf, dragi hec!

Če hočeš, ti posodim Generala, da ga sprobaš pred nakupom, pa magari aluminijastega.

Zoprno in drago je takole na pamet kupovat.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a G_man » 03 Mar 2017, 11:08

Ja, to bi bil pa zelo vesel. Da se še enkrat ne opečem. :)

Glede SE1; ta brivnik sem že zelo dolgo opazoval, prebral vse o njem. Res je dobro narejen, tudi brije zelo učinkovito, težava je le v tem, da je pretežek (meni). Vrnejo pa celotno kupnino (bil je naročen iz UK), tako da me bo minimalno stala ta šola. :D

Nekako nimam sreče s temi artist club brivniki :( Pa kot vidiš, si zelo želim, da bi našel enega, ki bi mi ustrezal. Se javim na ZS glede Generala.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Mar 2017, 13:49

meni lahki brivniki tudi niso bili vsec, dokler nisem poskusil Mulcuto slanta, je zelo agresiven in ravno lahkost bakelita mu da tiso noto ki omogoca veliko manevrabilnost in feeling med britjem da se ne okoljes.. Enako se mi zdi pri Generalu, da je lahkost aluminija njegova prednost, je pa res da drugih verzij nisem se pobal (no verjetno so jih do sedaj le redki posvecenci :) ) ..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Apr 2017, 20:22

evo The General iz medenine (brass) je naprodaj... 99$

https://colonialrazors.com/
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: The General Se brivnik (by colonial razors)

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Jul 2017, 19:22

ravnokar naletel na zanimivo info tako da kar kopiram, ce bo koga zanimalo,.. glede na dosedanje izkusnje z Alu verzijo in napovedano ceno je stvar zelo mamljiva...

Hello All,

We are writing to you now with much excitement and we hope you share in our excitement once you read why we are emailing you now. Since the release of The General in aluminum, we have been asked by many customers when are we going to release it in stainless steel. We knew in order to remain more competitive in the Artist Club single edge market, we needed to release a stainless steel version.

Today, we are proud to unveil to you all The General in 316L stainless steel! This version of The General weighs approximately 123 grams. It has been a joy to use over the last few days and believe many will enjoy it as well.

Over the past few months, we have followed threads on the shaving forums about the brass version and how many would like to see a knurled handle from us. Prior to releasing the 316L version, we have asked our machine shop to provide us a new handle design for assessment. This new handle will be 12.20 mm diameter, 85 mm long, and have a diamond knurled portion. If the knurled handle passes our inspection, all 316L stainless steel razors will be released with this handle.

When you look at the stainless steel artist club razor market, most razors are priced at $185+ and do not provide a better shave than The General. Our 316L version will be priced at an incredible $59.99 + shipping.

We expect to release this version in mid to late September and hope to earn your business! We will send out updates through this newsletter as we near the official release.

Kind Regards,

Kirk and Kyle Evans
Colonial Razors
britev.si ruleeees :)

Odgovori